כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
אופס, התחרטנו

"התושבים מעדיפים מטוסים ולא מגדלים" יוגב עמרני
"התושבים מעדיפים מטוסים ולא מגדלים" יוגב עמרני
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

התושבים שנלחמו נגד שדה התעופה בהרצליה מבקשים כעת שיישאר במקומו

שנים הם נלחמו נגד המשך פעילות שדה התעופה והיום, לאחר שנקבע תאריך יעד ונבחנות חלופות קרקע, יוצאים תושבי שכונות נחלת עדה, גן רש"ל וצפון הרצליה למאבק חדש - להשאיר את שדה התעופה במקומו. "אנחנו מעדיפים מטוסים ולא מגדלים", הם אומרים

רונית באלס-וקנין  
פורסם: 05.01.17, 10:53

בזמן שהמועצה המקומית חוף השרון, עיריות רעננה, הרצליה ונתניה נלחמות בכוונת המדינה להעתיק את פעילות שדה התעופה מהרצליה ליישוב חרוצים בשטח חוף השרון, נשמעים היום ברקע קולות אחרים, יש שיאמרו מפתיעים, בקרב תושבי הרצליה וצפון העיר, המתגוררים בסמוך לשדה התעופה וקוראים כעת להשארתו ולביטול תוכניות הבנייה בשטחו.

 

 

"תושבי השכונות אוהבים את המרחב האווירי ואת כל הנלווה לשדה התעופה. זה הנוף שגדלו עליו", אומרת השבוע תמר לירם. "שדה התעופה הוא כאין וכאפס לעומת המפגעים הצפויים מהבינוי הדחוס והמגדלים שיקומו במקום" (יוגב עמרני)
"תושבי השכונות אוהבים את המרחב האווירי ואת כל הנלווה לשדה התעופה. זה הנוף שגדלו עליו", אומרת השבוע תמר לירם. "שדה התעופה הוא כאין וכאפס לעומת המפגעים הצפויים מהבינוי הדחוס והמגדלים שיקומו במקום" (יוגב עמרני)

 

בשבועות האחרונים קמה קבוצה המונה עשרות תושבים, שאימצה את הסיסמה "התושבים מעדיפים מטוסים ולא מגדלים". תושבים אלה, שמתגוררים בסמיכות לשדה, חלקם אף בשכונות נחלת עדה וגן רש"ל, קוראים כעת לראש העירייה, משה פדלון, לבטל את תוכניות הבנייה המתוכננות בשטח שיפונה וליצור תוכניות אחרות, "מתונות יותר" לטענתם, ולהשאיר את השדה פעיל. מה שמפתיע עוד יותר הוא, שתושבי שכונת גן רש"ל היו אלו שנאבקו במשך שנים לפינויו של שדה התעופה.

 

זה התחיל לפני חודשים אחדים. מודעות שנתלו ברחבי שכונת גבעת עדה נשאו את הסיסמה של קבוצת המתנגדים, הכוללת בין היתר תושבים ותיקים.

 

"תושבי השכונות אוהבים את המרחב האווירי ואת כל הנלווה לשדה התעופה. זה הנוף שגדלו עליו", אומרת השבוע תמר לירם. "שדה התעופה הוא כאין וכאפס לעומת המפגעים הצפויים מהבינוי הדחוס והמגדלים שיקומו במקום".

 

לירם היא תושבת ותיקה, מורה לשעבר בבית הספר "אלון" בהרצליה, שחינכה דורות רבים של תלמידים ומתגוררת בצפון העיר. לטענתה, רק במהלך השנה האחרונה נודע לה ולתושבים רבים נוספים, כי בשטח השדה המפונה עתידה לקום שכונה ובה 15 אלף יחידות דיור.

 

"לא ראינו שפרסמו שום דבר שקשור בהקמת קניון במקום השדה שיפונה ומגדלים בני עשרות קומות. את התושבים שהתנגדו כל השנים לפעילות שדה התעופה דירבנו לחשוב שהוא מפגע. אם היינו יודעים את פרטי התוכנית, אז המאבק שלנו היה מתקיים

עוד לפני כן. בימים שיעל גרמן הייתה ראש העירייה, הובטח שיוקם פארק במקום. כשהחלו השמועות על הבנייה המאסיבית, ניסינו להשיג את תוכנית המתאר של העיר, והיא הייתה חסויה בפנינו".

 

מתי נודע לכם שתוקם שכונה בשטח השדה שיפונה?

"במהלך השנה האחרונה, כשהחל המאבק של תושבי שכונת נוף ים נגד תוכנית הבנייה בשטח אפולוניה. אז פורסמו כתבות על היקף הבנייה המתוכנן בעיר, בין השאר בשטח השדה ובמסגרת הליך פינוי-בינוי בשכונת יד התשעה".

 

לפני כשבועיים אירעה תאונת מטוס פרטי, שהמריא מהשדה בהרצליה, ונאלץ לנחות נחיתת אונס בין השדה לשכונת נחלת עדה. פדלון התבטא אז בחריפות נגד פעילות השדה ואמר, כי התאונה אירעה קרוב מאוד לבתי תושבים ולגני ילדים. התבטאות זו הכעיסה את ועד הפעולה.

 

"לאחרונה אירעה תאונת דרכים במחלף שבעת הכוכבים", אומרת לירם, "האם בעקבות אירוע זה סגר ראש העירייה את מחלף שבעת הכוכבים? האם ריבוי התאונות באזור הרצליה מחייב את סגירת כל הכבישים? אם לא, האם נחיתת חירום מבוקרת מחייבת סגירת שדה תעופה חיוני למדינת ישראל? האם יש מקום למנוע מהציבור שטחים פתוחים וטבע עירוני? האם יש מקום לבנות מגדלי פאר בני עשרות קומות, שבני העיר הצעירים לא יזכו לגור בהם, בהיעדר אמצעים כספיים למחירם הגבוה"?

 

"המגמתיות של העירייה ברורה לחלוטין", מוסיפים בוועד הפעולה. "הניצול הציני של נפילת המטוס, מהירות ההופעה של פדלון בכלי התקשורת ודברי האזהרה שלו על האסון הצפוי לגני הילדים הסמוכים לשדה, מעידים על היסטריה ומגמה להמריד את התושבים נגד שדה התעופה".

 

אז למה התעוררתם רק כעת?

"אין לבוא לתושבים בטענה על כך", אומר תושב ותיק בנחלת עדה. "היום, בגלל שהתודעה גדולה יותר ואנשים מרגישים את הפקקים ואת העומס, המעורבות של התושבים בתכנון גדלה והציבור רואה איך הצפיפות פוגעת באיכות חיי התושבים. לכן, קמה זעקה להשאיר את השדה ולבנות בנייה 'שפויה'. בזמנו, ההתנגדות לשדה הייתה מצד תושבים שפחדו שמטוס ייפול על גן ילדים. המטוס יכול ליפול בכל מקום, אם בכלל. עוברים מטוסים כל הזמן מעל גוש דן ונוחתים, ולא נפגעים תושבים מכך".

 

בימים אלה פועלים בוועד הפעולה להחתמת תושבים נוספים על עצומה בעד השארת השדה ונגד תוכניות הבנייה, ובוחנים את צעדיהם הלאה.

"הפעילות בשדה התעופה היא כאין וכאפס לעומת רעש האימים של הרכבת וצפירת המכוניות הבלתי פוסקת בכל רחבי העיר, בגלל הפקקים הנוראים. הבנייה המאסיבית תשמיד כל חלקה טובה. התושבים מעדיפים מטוסים ולא מגדלים".

 

הכתבה המלאה ביום שישי בידיעות השרון

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות