כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
צעדת מחאה

האם השכולה במקום בו נמצאה גופת בתה צילום: נאדיה חמדאן
האם השכולה במקום בו נמצאה גופת בתה צילום: נאדיה חמדאן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

כסרא: האם השכולה הגיעה למקום בו נרצחה בתה

נשים וגברים, דרוזים ויהודים, צעדו לזכר וג'דאן אבו חמיד בת ה-16, שנרצחה בחודש שעבר, בדרכה מבית הספר לביתה

מירית קושניר סטרומצה  
פורסם: 05.01.17, 10:53

בעקבות רצח הנערה וג'דאן אבו חמיד (16) ז"ל, הגיעו בשבת שעברה נשים וגברים, תושבי האזור, לנחם את המשפחה האבלה המתגוררת ביישוב הדרוזי כסרא-סמיע, והדליקו נרות לזכר הבת.

 

קראו עוד ב-mynet:

 

"אני מתפללת בשבילך, בת שלי". האם השכולה במקום בו נמצאה גופת בתה (צילום: נאדיה חמדאן )
"אני מתפללת בשבילך, בת שלי". האם השכולה במקום בו נמצאה גופת בתה (צילום: נאדיה חמדאן )

 

לבקשת המשטרה, הוצא צו איסור פירסום על כל פרטי חקירת הרצח של הנערה, שגופתה נמצאה לפני שבועיים וחצי בפארק סמוך ליישוב, לבושה בבגדי בית

הספר שבו למדה. למקום הוזעק אמבולנס של מד"א ממטה אשר, אולם לצוות הרפואי לא נותר אלא לקבוע את מות הצעירה, שנדקרה מספר פעמים.

 

המידע על האסון הכבד פשט במהירות בכסרא-סמיע. רבים מכירים את בני המשפחה שבתם, אשר למדה בכיתה י"א בבית הספר עמל, היתה מוכרת כתלמידה טובה ומוערכת הן על ידי מוריה והן על ידי חבריה לספסל הלימודים. האירוע זיעזע את החברה הדרוזית כולה, וראשי העדה קיימו סולחה בין משפחות בכפר ואירגנו עצרת שקטה נגד אלימות. שוטרים הוצבו בכפר כדי למנוע מעשי אלימות נוספים.

 

מאחורי היוזמה של ניחום המשפחה האבלה, בשבוע שעבר, עומדת ניצן גורדון מכפר ורדים, העומדת בראש עמותת "יחד מעבר למלים". תנועת "נשים עושות שלום" הצטרפה ליוזמה, וחברת התנועה נאדיה חמדאן, המשמשת יו"ר נעמת מרכז הגליל, יצרה קשר עם המשפחה.

 

גורדון: "בעמותה 'יחד מעבר למלים' עוסקות נשים יהודיות וערביות ביצירת מקום לכאב, כדי לא להגדיל את מעגל הכאב ולא להעביר אותו הלאה. חשבתי שנכון יהיה לבוא בחנוכה אל משפחת אבו חמיד, שקרה לה הנורא מכל, ולהביע תמיכה. היה לנו חשש בגלל המתח שקיים בין כסרא וסמיע מאז הרצח וניסיון הנקמה, אבל חלק מהעניין היה ללכת נגד הפחדים כדי להיות איתם בכאב.

 

"עלינו לבית המשפחה כדי לנחם, וראינו שהמרפסת משקיפה על המקום שבו אירע הרצח. הם התרגשו מהעובדה שבאנו להיות איתם. חיבקנו את סעדא, האם, ואמרנו שגם אנחנו נשים ואמהות. האם אמרה שרצתה ללכת למקום הרצח, אבל בכפר ביקשו ממנה להמתין. העובדה שבאנו מיישובי הסביבה נתנה להם כוח לעבור את המרחק הקצר עד לפארק. סעדא צעדה בראש התהלוכה, שהיו בה דרוזים ויהודים, והאב השכול, בהזאד, תמך בה.

 

"כשהגענו למקום שבו נמצאה גופתה של וג'דאן והדלקנו נרות, האמא זעקה בכאב: 'אני מתפללת בשבילך, בת שלי', והאבא אמר: 'תדליקי את הנר. היא היתה כמו נר בשבילנו'. כולנו עמדנו שם ובכינו ביחד איתם. קשה לחשוב על כך שוג'דאן צעקה, אבל למרות הקרבה לבית, זעקותיה לא נשמעו כי היה יום גשום וסוער. אנחנו מתכוונות לקיים בכסרא-סמיע פעילויות תמיכה שיעזרו למשפחה להתמודד, ולנסות לחבר בין נשים מכסרא ומסמיע, כדי למנוע נקמת דם".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות