כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
אזהרת מסע

תפילה באומן צילום: שאטרסטוק
תפילה באומן צילום: שאטרסטוק
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הרב ארוש לחסידי ברסלב: אל תסעו לקבר באומן

בעקבות התקריות האלימות במתחם קברו של רבי נחמן מצד האוכלוסייה המקומית, קרא אחד ממנהיגי 'שובו בנים' לתלמידיו להימנע מנסיעה לעיר האוקראינית עד יעבור זעם. עוד על הפרק: קריאה לחרם קניות למי שכבר נמצא באוקראינה

משה הלר 
פורסם: 05.01.17, 15:11

על רקע של אירועי אנטישמיות ותקריות אלימות בין חסידי ברסלב למקומיים באומן: הרב שלום ארוש, ממנהיגי פלג 'שובו בנים', ביקש מחסידיו לא לטוס לקבר רבי נחמן מברסלב באומן. למי שכבר טס המליץ ארוש לא לערוך קניות במקום ולהימנע משיטוט ברחובות. "אם לא נקנה מהם אולי זה יעזור", הסביר ארוש בשיעור לתלמידים.

 

 

החיכוכים בין חסידי ברסלב לתושבי אומן הפכו בשנים האחרונות לדבר שבשגרה, כשלאחרונה האירועים הסלימו לקטטות אלימות ולדקירות סכין, כשבמשטרה המקומית מנסים להפריד בין החסידים למקומיים. בראש השנה האחרון אף נשלחו למתחם הקבר עשרות שוטרים ישראלים, שליוו את חסידי ברסלב, חצצו בין תושבים למאמינים ודאגו לתווך בין הרשויות באומן למתפללים.

 

חסיד באומן. בעיות עם התושבים האוקראינים (צילום: שאטרסטוק)
חסיד באומן. בעיות עם התושבים האוקראינים (צילום: שאטרסטוק)

 

לפני כשבועיים נחצה קו אדום: אלמונים ביצעו מעשי ונדליזם במתחם הקבר של רבי נחמן. בשעת לילה מאוחרת הושלך למתחם ראש חזיר שעליו נחרט צלב

קרס, ספרי קודש וסידורי תפילה הושחתו, ועל קירות המבנה רוססו כתובות גרפיטי אנטישמיות ואיומים כלפי החסידים. המעשה הוביל את הרב שלום ארוש, ממנהיגי חצר ברסלב, להורות לתלמידים להימנע מנסיעה לאומן, עד יעבור זעם.

 

"זו מלחמה של סיטרא אחרא מול הקדושה. אני לא יכול לצייר את זה במוח שלי", הסביר הרב ארוש, שמכהן גם כראש ישיבת 'חוט של חסד' ונמנה עם מקורבי הרב אליעזר ברלנד. לדבריו, אף שבעבר הפך ברלנד את הנסיעה לאומן למטרה שעבורה שווה להסתכן, כיום בגלל הסכנה הקיימת יש להימנע מלהגיע לתפילה בקבר רבי נחמן. למי שכבר הזמין כרטיס טיסה המליץ ארוש להימנע מלשוטט ברחוב, לערוך קניות או סתם לטייל באזור מתחם הקבר.

 

"זה לא הממשלה או השלטון אלא אנשים שעושים על דעת עצמם", הסביר השבוע. "זו כנראה קבוצה מסוימת, לכן הם מפסידים. יש שם עניות שאי אפשר להסביר ומאז שהתחלנו לבוא הם הרוויחו, אז מה הם רוצים? להפסיד את כל השפע הזה? לא נצא ולא נקנה מהם. אולי זה יעזור. היו כל כך הרבה מניעות עד שנפתחה הדרך לאומן. אנשים מכירים רק את המצב היום שאפשר לנסוע לאומן בצורה רגילה. כשאני התקרבתי ליהדות לא היה איך לנסוע לאומן בכלל. שנים אי אפשר היה להגיע לאומן. לאט לאט נפתח פתח טיפין טיפין, עד שנפתחה הדרך".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות