כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
הכול זה מלמעלה

דוגמא לכלי הרכב בו נמלטו השודדים צילום: ShutterStock
דוגמא לכלי הרכב בו נמלטו השודדים צילום: ShutterStock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

שדדו כספת דרך חור בגג ונמלטו עם קלנועית

ארבעה אלמונים חדרו למשרדי הנהלת החשבונות בקיבוץ רוחמה דרך חור בגג. את הכספת העמיסו על קלנועית ונמלטו מהשער הראשי

מנדי ריזל 
פורסם: 04.01.17, 09:40

אלמונים פרצו למזכירות קיבוץ רוחמה שבמועצת שער הנגב ויצאו עם שלל של עשרות אלפי שקלים. ארבעת הפורצים נכנסו למזכירות דרך הגג, אך במשטרת שדרות עדיין לא מבינים כיצד נמלטו החוצה.

 

 

החור בגג ממנו חדרו הפורצים. הבריחה נותרה תעלומה  (צילום: משטרת ישראל)
החור בגג ממנו חדרו הפורצים. הבריחה נותרה תעלומה (צילום: משטרת ישראל)

 

הגדר המקיפה את קיבוץ רוחמה מעניקה אינדיקציה למוקד במשך 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, במידה ומישהו נוגע בה. עם זאת לא ברור כיצד הפעם הגדר לא התריעה. "בשטח הקיבוץ יש רק שומר אחד וגדר היקפית המכונה 'גדר טיפשה'", סיפר גורם בקיבוץ, "אבל גדר ושערים זה לאנשים טובים. אם אין גדר גבול וגששים, מי שירצה יוכל להגיע לכל מקום שירצה".

 

סמוך לשעה 3:30 לפנות בוקר התקבלה במוקד התרעה על אזעקה במשרד הנהלת החשבונות ועל אזעקה שנייה במחסן המפעל. המוקדנית הזעיקה את השומר, שהגיע למשרד אך לא ראה דבר. "באותה עת הגנבים היו בפנים, אבל לא היו סימני פריצה, כי

הם חדרו מהגג וניתקו מיד את האזעקות", סיפר הגורם בקיבוץ. "הם מתועדים בשתי מצלמות אבטחה, אבל מדובר ברעולי פנים".

 

עם עזיבתו של השומר את המקום איתרו הפורצים מכונית מסחרית בקרבת מקום וניסו להתניע אותה, אך נכשלו. במרחק של כ־300 מטרים משם מצאו קלנועית, שאותה הצליחו להתניע. "בצורה שעדיין אינה ברורה הם הצליחו להעמיס עליה את הכספת, ששוקלת יותר מ־400 ק"ג, ובתוכה היו המחאות, מסמכים חשובים, ובעיקר 70 אלף שקל במזומן", סיפרו בקיבוץ. הקלנועית ניזוקה כתוצאה מהמשקל הרב שהועלה עליה.

 

אבל התעוזה של הגנבים לא נגמרה בכך. הם הצליחו לצאת עם הקלנועית מבעד לשער הראשי של הקיבוץ מבלי שייתפסו. במרחק מה מהכניסה המתין להם טנדר והם העמיסו עליו את הכספת ונמלטו.

 

"אנחנו בודקים איך הם הצליחו לפתוח את השער, כי הוא נפתח באמצעות חיוג מהטלפון רק לתושבי הקיבוץ או לספקים", סיפר חבר קיבוץ. "ייתכן שהם עשו שימוש באחד הטלפונים שמשדרים לשער. עם זאת לא מן הנמנע שהם פתחו את השער באמצעות שלט מתוחכם. השומר לא אשם שהוא לא ישב בבודקה בכניסה, כי התפקיד שלו מחייב אותו לא לשבת אלא להסתובב בשטח, וזה מה שהוא עשה". בדיעבד זה מה ששיחק כנראה לטובת הפורצים.

 

כך או כך תשובות ברורות לשאלות מי הם הפורצים ואיך הצליחו לחדור ליישוב ולברוח ממנו עדיין אין. למרות זאת בקיבוץ לא יגבירו את האבטחה, אך מנצלים את ההזדמנות לקרוא למערכת אכיפת החוק ולגורמים הממשלתיים הרלוונטים לפעול בנושא. "מדובר ככל הנראה בכנופייה שפועלת בכל אזורי הארץ", סיפר הגורם בקיבוץ. "כל שלושה-ארבעה ימים הם פורצים למושב או לקיבוץ אחר וגונבים כספות או כספומטים. הם פשוט שמים פס על החוק ומסתובבים בלי פחד. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם מישהו מהתושבים שלנו היה נתקל באותם ארבעה גברתנים, שמצוידים בלומים. חייבים להתעשת. לא יכול להיות שאנשים בקיבוצים יחששו להסתובב בלילות".

 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "בעקבות דיווח שהתקבל על התפרצות למבנה וגנבת כספת, שהכילה ככל הנראה סכום כסף רב, הגיעו למקום חוקרי משטרה וחוקרי זיהוי פלילי והחלו בחקירה, תוך איסוף ממצאים פליליים בזירה. המשטרה תפעל במיטב יכולותיה על מנת לאתר את החשודים במעשה ולהביאם לדין".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות