כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
שוטר משוחד

מידע משטרתי מסווג ורגיש ביותר בעד תמורה כספית של 120 אלף שקל צילום: Shutterstock
מידע משטרתי מסווג ורגיש ביותר בעד תמורה כספית של 120 אלף שקל צילום: Shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

שוטר קיבל שוחד מעבריין נמלט תמורת מידע

שוטר מדימונה שמשרת ביחידה מסווגת הודה שמסר מידע לעבריין שנמלט מהארץ תמורת שוחד. בחקירתו סיפר שאוים בשבועות האחרונים על ידי גורמים עבריינים

עודד בר מאיר 
פורסם: 04.01.17, 09:39

שוטר מדימונה שמשרת ביחידה מסווגת ביותר בימ"ר דרום הודה שהעביר לעבריין מידע סודי אודות חקירה סמויה, וכן שמות חשודים נגדם מתנהלות חקירות סמויות, כל זאת תמורת שוחד.

 

 

בחקירתו הודה השוטר במיוחס לו, וטען כי עשה זאת לאחר שספג איומים עליו ועל בני משפחתו מצד גורמים עברייניים (המחשה: הרצל יוסף)
בחקירתו הודה השוטר במיוחס לו, וטען כי עשה זאת לאחר שספג איומים עליו ועל בני משפחתו מצד גורמים עברייניים (המחשה: הרצל יוסף)

 

בכתב האישום, שהוגש ביום שני לבית המשפט המחוזי בירושלים, נטען כי השוטר (28) נקלע לקשיים כלכליים, ובמהלך החודשים האחרונים ניצל את סמכויותיו כאיש משטרה, ובכלל זה את נגישותו למאגרי המידע ולמידע משטרתי מסווג ביותר, לצורך הפקת רווחים כלכליים.

 

השוטר, כך נטען, יצר לפני כחודש קשר עם עבריין, אשר בעקבות כתב אישום שהוגש נגדו נמלט לאוקראינה מבלי ששב ארצה. אותו עבריין, יחד עם אנשים נוספים, היו יעד לחקירה סמויה שעניינה בין היתר היה חשד לעבירות של הלבנת הון ועבירות על

חוק מע"מ, ונוהלה על ידי ימ"ר דרום.

 

אותו עבריין עמו יצר השוטר קשר היה היעד המרכזי של אותה חקירה, ומעט מאוד בעלי תפקידים במשטרה, בעלי סיווג ביטחוני מתאים, ידעו על קיומה. החקירה הסמויה כללה בין היתר האזנת סתר למספר טלפונים ששימשו את אותו עבריין.

 

בכתב האישום נטען שהשוטר הנאשם מסר לעבריין מידע סודי ביותר, לרבות על החקירה הסמויה, מידע מודיעיני מסווג, שמות חשודים נגדם מתנהלות חקירות סמויות והערכות מודיעיניות. בין השאר, חשף השוטר בפני העבריין מידע מודיעיני ופרטים מתוך חקירה הנוגעת אליו, ובה מעורב גם האינטרפול. השוטר גם מסר פרטים על חקירה המתנהלת בעניינו של אחד מראשי ארגוני הפשע בארץ.

 

בכתב האישום נטען שבתמורה לכל המידע הזה דרש השוטר תשלום שוחד, וסיכם עם אותו עבריין כי יעביר דרכו לאנשים שונים מידע משטרתי מסווג ורגיש ביותר בעד תמורה כספית של 120 אלף שקל.

 

התיק נחקר על ידי צוות חשיפה במח"ש, ובתום החקירה הוגש כתב האישום בצירוף בקשת פרקליטות מח"ש מבית המשפט להורות על מעצרו של השוטר הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

 

כתב האישום מייחס לשוטר עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, לקיחת שוחד, שיבוש מהלכי משפט, מרמה והפרת אמונים, הפרת חובת סודיות ופגיעה בפרטיות.

 

בחקירתו הודה השוטר במיוחס לו, וטען כי עשה זאת לאחר שספג איומים עליו ועל בני משפחתו מצד גורמים עברייניים. לטענתו, מתחילת החודש שעבר הוא אוים במשך חודש וחצי על ידי גורמים עברייניים, ובמקרה אחד, כך לדבריו, הם חסמו את רכבו ואיימו עליו בסכין. עוד טען השוטר כי אותם גורמים גם השאירו על רכבו פתקים המאיימים לפגוע בו ובבני משפחתו. "חשתי מאויים ופחדתי על המשפחה שלי", אמר השוטר בחקירתו.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות