כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
במקום השתלה

עמר ופרופ' שפירא צילום: פרטי
עמר ופרופ' שפירא צילום: פרטי
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מדהים: בהדסה בנו מחדש לב של חולה

ניתוח נדיר התרחש השבוע בבית החולים: 'בניית לב' במטופל שסבל מאוטם לב חמור. החדר השמאלי של הלב עוצב מחדש כדי להתגבר על המפרצת

נופר רומי 
פורסם: 04.01.17, 09:40

אירוע נדיר בהדסה: הרופאים בנו מחדש את החדר השמאלי של אחד המטופלים, שסבל מאוטם לב חמור.

 

 

מומחים מכל רחבי הארץ טענו כי על איל עמר להשתיל בגופו לב חדש כדי לחיות. לאחר שהתרגל לעובדה הקשה והחל להכין עצמו לניתוח המורכב, הציעו לו מומחי הדסה הליך חלופי: בניית לב חדש. "קיבלתי עוד הזדמנות לחיות", סיכם עמר אמש (יום ג').

 

עמר ופרופ' שפירא. הליך מורכב ומיוחד (צילום: פרטי)
עמר ופרופ' שפירא. הליך מורכב ומיוחד (צילום: פרטי)

 

לפני מספר חודשים התלונן עמר, אב לשלושה ילדים שמתגורר במושב דישון בצפון, על כאבים עזים בחזה שמקרינים לידו השמאלית. הוא פנה לבית החולים זיו בצפת שם אבחנו אוטם לב חמור והוא עבר בדחיפות ניתוח צנתור.

 

לאחר האירוע החל עמר בביצוע סדרת בדיקות רפואיות אצל שלל רופאים מומחים. כולם אמרו לו את אותו הדבר: יש צורך בהשתלת לב כדי להציל את חייו.

 

עמר כבר החל להתרגל לרעיון שלפיו לב זר יושתל בגופו בניתוח מורכב ומסובך, אך פגישה עם פרופ' חיים לוטן, ראש מערך הלב במרכז הרפואי הדסה, טרפה את הקלפים. "רצינו לבדוק כל אופציה חלופית אחרת", אמר פרופ' לוטן. "היות שמדובר באדם צעיר שהשתלת לב תפגע באיכות חייו". לדבריו, צוות מיוחד שכולל קרדיולוגים וכירורגים התכנס כדי לנסות למצוא פתרון אחר.

 

הצוות החליט על ניתוח שמבוצע בידי מעטים בארץ - שבמהלכו תתוקן המפרצת בלבו של עמר ויוחלף מסתם דולף. במילים אחרות: הוחלט כי לבו ייבנה מחדש.

 

פרופ' עוז שפירא, מנהל מחלקת ניתוחי לב חזה במרכז הרפואי הדסה, ביצע לאחרונה את ההליך בלבו של עמר ולמעשה עיצב מחדש את לבו ובעיקר את החדר השמאלי, שקיבל צורה וזווית חדשה לחלוטין כדי להתגבר על המפרצת.

 

"כל העניין היה מפחיד למדי", אמר עמר לאחר הניתוח. "כעת סגנון החיים שלי ישתנה לחלוטין ואני אשמור על המתנה שקיבלתי: עוד הזדמנות לחיות".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות