כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
לא משלמים

"לא הצלחנו להגיע להסכמות" צילום: shutterstock
"לא הצלחנו להגיע להסכמות" צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

וועד ההורים הורה לא לשלם תשלומי רשות עד שלא יוזל מחיר יום הלימודים הארוך

בוועד ההורים מנסים בשבועות האחרונים להוזיל את מחירי גני היול"א (יום לימודים ארוך) ולהביא להחזרת כסף רטרואקטיבית להורים. השבוע, הם מסבירים, החליטו לפתוח בצעדי מחאה חריפים ולהורות להורים שלא לשלם תשלומי רשות

אריה אברמזון  
עדכון אחרון: 03.01.17, 18:25

ועד ההורים של גני הילדים העירוניים בכפר סבא , בראשות אידמית בריכטה, הודיע ביום שני השבוע להורים, כי עד להודעה חדשה יש לעצור את תשלומי הרשות לעירייה - סל תרבות ותל"ן (תוכנית לימוד נוספת). בפוסט שהעלו לעמוד הפייסבוק של הוועד, כתבו נציגיו כי לאור חוסר ההסכמות שעולות בשיחות מול העירייה בשבועות האחרונים בנושא העלאת שכר הלימוד , שנעשתה באופן חד צדדי שבוע לפני תחילת שנת הלימודים הנוכחית, הם החליטו לפתוח בצעדי מחאה.

 

 

"חלפו ארבעה חודשים מתחילת שנת הלימודים, ולמרות שמתקיים שיח ענייני, טרם התקבלה ההחלטה הפשוטה המתבקשת, והיא לקיים את חוזה ההתקשרות עם ההורים כלשונו" (צילום: shutterstock )
"חלפו ארבעה חודשים מתחילת שנת הלימודים, ולמרות שמתקיים שיח ענייני, טרם התקבלה ההחלטה הפשוטה המתבקשת, והיא לקיים את חוזה ההתקשרות עם ההורים כלשונו" (צילום: shutterstock )

 

"בשבועות האחרונים אנו מקיימים שיח עם גורמים בכירים בעירייה לגבי אכיפת הסכם היול"א, עליו חתמו ההורים במעמד הרישום לשנת הלימודים הנוכחית", נכתב בפוסט. "כזכור, כשבוע לפני תחילת הלימודים החליטה העירייה באופן חד צדדי על

העלאת שכר הלימוד, באופן שאינו תואם את המחיר שפורסם במעמד הרישום. כמו כן, הושמטו ימי פעילות בימי שישי במהלך חודש יולי.

 

"כבר עם היוודע הגזרה הודענו, כי איננו מסכימים לקבל אותה, וכי אנו דורשים את אכיפת ההסכם או פיצוי בגין שינוי התנאים בו - לא כל שכן, איננו משלימים כלל ועיקר עם השירות הבלתי מספק בעליל שהורי הגנים בעיר מקבלים חרף ההעלאה (שבזמנו תורצה בשיפור ההיערכות ובניהול מיטבי יותר של כוח האדם). בנוסף, הודענו, כי אנו דורשים פיצוי בגין אי הפעלת תוכנית היול"א ביום השביתה".

 

בוועד מסבירים עוד, "בשבועות האחרונים, אמנם, מתקיים שיח ענייני עם גורמים בעירייה, ואנו שמחים על שיתוף הפעולה והשיח הפורה, אולם עד כה לא הצלחנו להגיע להסכמות ובכוונתנו להתחיל במספר צעדי מחאה. בשלב ראשון, ועד להודעה חדשה, אנו מקפיאים את כל תשלומי הרשות של ההורים. לפיכך, הורים שעדיין לא שילמו את תשלומי סל התרבות או את תשלומי התל"ן עבור ריתמוזיקה, מתבקשים שלא להעביר תשלומים אלו לעירייה עד להודעה נוספת מוועד הגנים... למי שתוהה

על חוקיות המהלך, נזכיר כי מדובר בתשלומי רשות. כלומר, אין כל חובה לשלמם מלכתחילה".

 

בתשובה לשאלת אחד ההורים מה לגבי ההורים שכבר שילמו, ענו בוועד: "אבוד, אבל הודות לבלגן באיסוף הכספים השנה, יש עוד הרבה שלא שילמו". לגבי קיום פעילויות חוגים בגני הילדים, הסבירו בוועד להורים המודאגים, כי "כל פעילויות סל התרבות משולמות מראש, ואין אפשרות לבטלן או למנוע השתתפות. כאמור, זה תשלום רשות ולא חובה ולא ניתן להתנות יציאה לפעילות בתשלום".

 

לדברי יו"ר הוועד, אידמית בריכטה, "חלפו ארבעה חודשים מתחילת שנת הלימודים, ולמרות שמתקיים שיח ענייני, טרם התקבלה ההחלטה הפשוטה המתבקשת, והיא לקיים את חוזה ההתקשרות עם ההורים כלשונו. נפל פגם בהסכם עליו חתמו ההורים בינואר 2016, כאשר שבוע לפני תחילת הלימודים, העירייה הודיעה שלא תפעיל את גני הילדים בימי שישי בחודשי הקיץ, ושהמחיר נקבע מחדש. לא נוכל להשלים עם התנהלות שכזו. הסכמים צריך לכבד".

 

מעיריית כפר סבא נמסר: "עלות היול"א בכפר סבא היא הנמוכה ביותר בכל אזור השרון. לא מדובר בהעלאה, אלא בהשבה של שכר הלימוד, שהרי לפני שנה הורידה העירייה את שכר הלימוד בגני יול"א מ- 1,150 שקל ל-1,070 שקל. אנו פועלים בשקיפות מלאה ובשיתוף עם ועד ההורים ולא עודכנו לגבי החלטתם להלין את התשלומים".

 

פרסום ראשון: 03.01.17, 09:00

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות