כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
קרב רב

הרב שלוש. "שלא יפריעו לו" צילום: יוגב עמרני
הרב שלוש. "שלא יפריעו לו" צילום: יוגב עמרני
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

ההסתדרות יוצאת נגד פיטוריו של הרב שלוש

ההסתדרות בכפר סבא פנתה השבוע לשר הדתות, במטרה למנוע את פיטוריו של הרב הראשי של העיר, אברהם שלוש, שזומן לשימוע מאחר שהוא מתגורר בירושלים ובשל טענות לחוסר תפקודו. הטענה: הוועדה הממליצה על פיטוריו פעלה בחוסר סמכות ו"מונעת משיקולים זרים"

אריה אברמזון 
פורסם: 02.01.17, 08:44

יו"ר ההסתדרות בכפר סבא, הוד השרון ודרום השרון, שאולי דור, הגיש השבוע לשר הדתות, דוד אזולאי, את עיקרי טענותיו של הרב הראשי של כפר סבא , אברהם שלוש , לשימוע שנערך לו ושלדבריו נעשה שלא כדין.

 

 

הרב זומן לשימוע בטרם פיטורין במשרד הדתות. הסיבה - "חוסר תפקודו, עקב מגורים בירושלים" (צילום: יוגב עמרני)
הרב זומן לשימוע בטרם פיטורין במשרד הדתות. הסיבה - "חוסר תפקודו, עקב מגורים בירושלים" (צילום: יוגב עמרני)

 

בחודש יולי האחרון חשף "ידיעות השרון", כי הרב זומן לשימוע בטרם פיטורין במשרד הדתות. הסיבה - "חוסר תפקודו, עקב מגורים בירושלים".

 

השבוע טוענים בהסתדרות, כי גורמים שונים מנסים לסיים את כהונתו של הרב "משיקולים פוליטיים ומנימוקים זרים ובלתי ענייניים לכאורה".

 

הרב שלוש נבחר כרב הספרדי הראשי של העיר בתחילת שנות ה-60, על ידי ממשלת בן גוריון, לצדו של הרב האשכנזי, פנחס יעקב שיר ז"ל. הוא נחשב עילוי בתלמוד ואהוד מאוד על מגוון רבדי הציבור בעיר.

 

בשנים האחרונות מתגורר הרב בירושלים, ולדבריו, הרבנים הראשיים החליטו שהוא לא חייב לגור בעיר כדי להמשיך ולשמש בתפקיד. ובכל זאת, הרב זומן להופיע בפני ועדה ממליצה בראשות עו"ד ישראל פת, בטרם ייערך לו שימוע פיטורין.

לטענת ההסתדרות, "מדובר בוועדה שמטרתה היחידה היא 'מתן זכות טיעון לרבני עיר, אשר נמצא לכאורה כי אינם מתגוררים במקום כהונתם' ותו לא". במכתב מוסיף דור ואומר, כי "טענת הוועדה, כי קיימת פגיעה במתן שירותי הדת בכפר סבא

בשל היעדרותו לכאורה של הרב, כלל איננה בסמכותה, אינה נכונה ומונעת משיקולים זרים".

 

לדבריו, לוועדה אין סמכות, היא אינה עומדת בקריטריונים על פי חוק ופסולה, משום שהתקיימה בנוכחות שלושה חברים במקום חמישה, ללא שניים מהבכירים שבהם - מנכ"ל משרד הדתות ומנכ"ל הרבנות הראשית.

 

יש לציין, כי כבר בשנת 2002 היה ניסיון לפטר את הרב שלוש. כאשר עו"ד פת, שהיה אז סגן היועץ המשפטי למשרד לענייני דתות, קבע אז, כי "רב עיר צריך לגור בעירו דרך קבע, אולם מאחר שהוא מוותיקי הרבנים, אין למצות ההליכים נגדו לפני שממצים הליכים נגד שאר הרבנים".

 

"כל פגיעה וניסיון לפגיעה במעמדו וברוממותו של כבוד הרב אברהם שלוש שליטא תיבלם במלוא האמצעים והעוצמה אשר עומדים לרשותנו, וזאת לאור המהלך הבלתי תקין שנעשה בניגוד לחוק", מזהיר דור. "שר הדתות פעל בניגוד לסמכותו. מי שצריך להחליט האם להפסיק את כהונת הרב אלו הם הרבנים הראשיים לישראל. לא ייתכן שמשרד הדתות יכפה את רצונו על תושבי כפר סבא מאינטרסים של אנשים שונים, שכל פועלם הוא אחד - למנות מישהו אחר במקום הרב לתפקיד, על מנת שיוכלו להשפיע עליו ושיקבל את מרותם. דברים אלו אסור שיהיו במחוזותינו. כל עוד הרב שלוש מסוגל לתפקד ואינו מוצא לנכון לעזוב את תפקידו, אז שלא יפריעו לו להמשיך בתפקידו. ניתן בהחלט לפנות להליך של גישור בין הצדדים, על מנת שאפשר יהיה להגיע להחלטות משותפות לטובת מקבלי השירות מהרבנות הראשית כפר סבא".

 

ממשרד הדתות נמסר: "הנושא נמצא בבחינת הלשכה המשפטית. מטעם צנעת הפרט, איננו יכולים לפרט ולהשיב".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות