כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
על ראש שמחתם

השגרירות בארה"ב צילום: AFP
השגרירות בארה"ב צילום: AFP
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

עידן טראמפ: מחפשים דירות לדיפלומטים אמריקאים בירושלים

שוק הנדל"ן למגורים בשכונת ארנונה מראה סימני התעוררות לקראת המעבר האפשרי של שגרירות ארצות הברית לשכונה. כבר עכשיו רואים עלייה בחיפוש דירות באזור לאמריקאים - במיוחד לשכירות.

קותי פונדמינסקי 
פורסם: 02.01.17, 08:43

שכונת ארנונה בירושלים על הכוונת של הדיפלומטים האמריקאים: כבר לפני שנתיים רכשה שגרירות ארצות הברית את מלון דיפלומט בשכונה לצורך מעבר אפשרי, וכיום הוא מושכר לדיור לעולים ותיקים. מתברר כי לאחרונה, עוד לפני המעבר הצפוי של השגרירות החלו הנציגים האמריקאים בעיר במסע חיפושים באזור, בעיקר אחרי דירות להשכרה אך גם לקנייה.

 

 

הביקוש הוא לדירות חדשות יחסית. לפני כשבוע יצרו גורמים מהשגרירות קשר עם מנהלי המכירות של פרויקט 'טופ ארנונה' וביקשו לברר איזה דירות עדיין נותרו למכירה במתחם החדש, שרובו כבר אוכלס במהלך השנה.

 

השגרירות בתל אביב. בדרך לבירה? כנראה שכן  (צילום: AFP)
השגרירות בתל אביב. בדרך לבירה? כנראה שכן (צילום: AFP)

 

מנהלת המכירות של חברת 'בוני התיכון' שהקימה את המיזם, מירי גרציאן סיפרה: "קיבלנו פנייה מנציג של הקונסוליה האמריקאית שהתעניין ברכישת כמה דירות. הוא ביקש שנארגן עבורו מידע כמה שיותר מפורט על תמהיל הדירות שנותרו למכירה ובימים הקרובים תיערך איתו כנראה פגישה ראשונית בנושא".

 

'טופ ארנונה' כולל כ־340 יחידות מגורים שרובן כבר אוכלסו. 40 היחידות שנותרו כוללות דירות גן, פנטהאוזים ודירות של 5-3 חדרים. הפרויקט נמצא במרחק של פחות מקילומטר בקו אווירי ממלון דיפלומט וצפוי להיות אטרקטיבי לעובדי השגרירות.

 

במקביל נתלו ברחבי השכונה שלטים באנגלית של אנשים פרטיים המעוניינים לשכור או לקנות דירות בגדלים שונים. מדובר כנראה בעובדי הקונסוליה והשגרירות שיצטרכו להעתיק את מגוריהם לארנונה ולארמון הנציב אם אכן יוחלט להעביר את השגרירות לבירה.

 

כבר כיום, בגלל מבנה הקונסוליה שהוקם בשכונה בשנת 2003, קיים ביקוש יציב של אמריקאים לדירות בשכירות לטווח רחוק באזור ארנונה וצפון תלפיות, במיוחד ברחובות כספי וחנוך אלבק. מדובר בדירות שרד מרוהטות ומאובזרות המושכרות לקונסוליה ומתוחזקות בדרך כלל על ידי חברת אחזקה.

 

הדירות המושכרות נמצאות תחת שמירה של אנשי ביטחון אמריקאים וסיורים ממונעים מגיעים אליהם כמה פעמים ביום וגם בשעות הלילה. בתקופה הקרובה המגמה צפויה להתחזק.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות