כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
אין פרטנר

מונאס דאבור צילום: EPA
מונאס דאבור צילום: EPA
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

השחקנים הערביים הבכירים: לא רוצים לבוא לבית"ר

בכירי הכדורגלנים של המגזר מסבירים למה עם כל הכבוד לרצונות של טביב, הגעה של שחקן ערבי לבית וגן היא עדיין פנטזיה שלא ניתן לממש. היחידים שמחכים לטלפון מבית"ר הם מהראן לאלה: "אני דרוזי ששירת בצה"ל. תראה איך בתוך חודשיים אני הופך למלך היציע המזרחי" ורמזי ספורי: "זה מועדון ענק, חלום של כל ילד"

שלומי אהרוני 
פורסם: 01.01.17, 10:33

עלי עותמן, בני סכנין: "די לצביעות"

"בוא לא נהיה צבועים. גם אם טביב רוצה, וגם אם הוא ינסה לשבור את הטאבו הזה של שחקן ערבי ראשון בבית"ר, אף אחד לא ייתן לו. אני בכל מקרה בשום פנים ואופן לא הייתי מגיע לשם. בכל קבוצה אחרת כן הייתי משחק רק לא בבית"ר. זה לא נובע משנאה או ממקום רע אלא מהכרת המציאות.

 

עותמאן (צילום: אורן אהרוני)
עותמאן (צילום: אורן אהרוני)

 

"יש שם גלים עצומים של גזענות שלצערי הרב אי אפשר למחוק ביום אחד או ביומיים ושחקן ערבי שיגיע לשם בטח לא יפתור את זה אלא יהיה קורבן של הקומץ".

 

מוחמד כליבאת, מכבי פתח תקווה: "מה, משעמם לי בחיים?"

"טביב בחור אמיץ אם הוא אמר את מה שהוא אמר, והוא יהיה עוד יותר אמיץ אם הוא יבצע, אבל אנחנו לא טפשים. לאף אחד לא משעמם בחיים ולמזלנו בית"ר ירושלים זה לא מועדון הכדורגל היחיד בישראל, כך שיש לנו איפה לשחק ואיך להתפרנס.

 

כליבאת (צילום: יאיר שגיא)
כליבאת (צילום: יאיר שגיא)

 

"אני בכל מקרה לא ארצה להגיע, ואם יש מישהו אחר מהמגזר שמוכן לקחת את הסיכון הזה, ואני בספק, אז אהלן וסהלן. אני עוד בחור ולא בא לי להיהרג. אז בוא נשאיר את זה. שלא ייקחו אותי בחשבון".

 

חתאם אל־חמיד, מ.ס אשדוד: "הגזענות בדי־אן־איי של בית"ר"

"עם כל הכבוד לטביב אני לא רואה אותו מבצע מהלך כזה. התגובה של הקהל תהיה חריפה

מאוד ואין לו האומץ ללכת איתם ראש בראש. הצ'צ'נים שהיו פה לא היו ערבים, היו מוסלמים, וברגע אחד הכל שם בער והקבוצה כמעט ירדה ליגה. אני לא מאמין שתמצאו שחקן ערבי אחד שהיה מוכן להגיע לשם כי זו התאבדות מקצועית. אף אחד לא רוצה להיות שפן ניסיונות, וגם אני לא רוצה להיות אחד כזה. לא צריך להיות נחמדים ונאיביים. זה לא קומץ, זה הרוב המכריע של הקהל שיש לו אידיאולוגיה ימנית קיצונית. זה טבוע בדי־אן־איי של המועדון וזה לא ישתנה. טביב יכול לרצות ולשאוף אבל זה גדול עליו כמו שזה גדול על כל אחד אחר".

 

חאלד חלאיילה, בני סכנין: "בחיים לא"

"אם אלי טביב אמר אז אני מקווה שהוא גם יבצע, למרות שאני לא מאמין שזה יכול לקרות. אני בכל מקרה לא הייתי מוכן לשחק בקבוצה שכולם נגדך. נראה לך הגיוני שאני אגיע למקום שכבר עשרות שנים מקללים בו ערבים, בזים לנו, משתמשים נגדנו באלימות ובגזענות? עזוב רגע כדורגל. מישהו היה מוכן לעבוד במקום שבו שונאים אותו בגלל המוצא שלו או הדת שלו?

 

חלאיילה  (צילום: זהר שחר)
חלאיילה (צילום: זהר שחר)

 

"מצטער, אבל בחיים לא הייתי מוכן לשחק בבית"ר. מי שלא מוכן לקבל את זה שישאל למה האוהדים שם לא מוכנים לקבל אותנו".

 

פיראס מוגרבי, מכבי חיפה: "מדע בדיוני"

"אני לא מפחד מכלום, בטח כשמדובר בכדורגל. אבל צריך ללמוד בחיים ממה שאנשים אחרים עברו, ואם אני זוכר נכון כמו כולם לצ'צ'נים שהיו פה עשו את המוות, וזה בטח יהיה פי כמה יותר גרוע אם אני או שחקן ערבי אחר נגיע לבית"ר. הבעיה כאן היא לא הבעלים או המועדון אלא האנשים ביציע שמנהלים את היומיום. אם הייתי יודע שיש קונצנזוס של תקשורת, של הנהלה וכמובן של הבעלים והמועדון, ואני מאמין שדווקא הוא, טביב, מתכוון למה שהוא אומר, אז בכיף. לדעת שאתה פורץ דרך כשכולם מאחוריך זה רעיון מצוין. במציאות שבה אני יודע שלא ייתנו לי רגע של שקט זו משימה בלתי אפשרית. אם אוהדי בית"ר היו מתבגרים ותומכים במהלך כזה הייתי בא. מכיוון שאני יודע שזה מדע בדיוני זה לא נראה לי מציאותי. אם טביב יפנה אלי תאמין לי שאני אדע מה להגיד לו".

 

מהראן לאלה, הפועל חיפה: "בלי להשתטח על הדשא"

"אני דרוזי ששירת בצה"ל. מי יכול להגיד לא לבית"ר? אתה יודע מה אני עושה להם? אני לא יודע איך יקבלו אותי אבל אם טביב מרים אלי טלפון, ותגיד לו שיתקשר, אני בא. רוב החברים שלי הם אוהדי בית"ר. אני צוחק עליהם, אומר להם שכל משחק מקללים אותי ואני דופק אותם. אני יודע שאוהדי בית"ר אוהבים את סגנון המשחק שלי אבל שונאים אותי כי מפחדים ממני. אני חלק מהמדינה, ואם אתה לא יודע טביב אמר לי פעם: 'אני אביא אותך'. צחקתי איתו. אמרתי לו: 'אין לך אומץ'. איך זה שמכל הליגות בעולם פה זה הכי קיצוני וטאבו שאף אחד לא מצליח לשבור. טביב לא מחליט, רק האוהדים. תגיד להם שאני בא ומבטיח שאחרי הגול הראשון כולם ישכחו הכל. אני רק צריך לזכור לא להשתטח על הדשא".

 

מונאס דאבור: "טביב עושה עוול לעצמו ולמועדון"

"טביב רוצה וזה בסדר אבל זה לא מספיק. אם הוא ינחית שחקן ערבי בבית"ר, כשכל הקהל שם בטדי נגד המהלך הזה, טביב רק יעשה עוול לעצמו, למועדון ולאותו שחקן, גם אם אני מאמין שהכוונות שלו טובות ואמיתיות. הרבה שואלים אותי אם הייתי מוכן לשחק בבית"ר. זה לא משהו נגד בית"ר דווקא. בכל קבוצה בעולם שהיו רוצים אותי, אם זה במכבי תל אביב, במנצ'סטר יונייטד או בברצלונה לצורך העניין, לא הייתי מוכן להגיע לשום מקום בעולם כשהאוהדים של הקבוצה שאני משחק בה מקללים את הנביא מוחמד. יש דברים שהם הרבה יותר חשובים וערכיים מאשר הקריירה, ההצלחה או הכסף. בסוף זה הבנאדם שאתה, המקום שממנו באת והאמונה שלך. אתה לא היית מוכן לעבוד במקום שמזוהה עם גילויי אנטישמיות, ולצערי הרב זה בדיוק אותו דבר".

   

רמזי ספורי בני סכנין: "לעשות היסטוריה"

שאף אחד לא יבלבל את המוח. כל אחד היה רוצה לשחק במועדון כמו בית"ר ירושלים, על כל המורכבות והבעייתיות שיש בעניין הזה. נכון שיש בעיה מחוץ למגרש ושזה יהיה קשה מאוד, אבל מישהו חייב להיות גבר ולעשות את זה. בוא נלך עכשיו לכל קבוצות הילדים בארץ. כל ילד יגיד לך שהוא חולם לשחק בבית"ר, מכבי תל אביב, הפועל תל אביב, מכבי חיפה ובאר שבע ובית"ר לא שונה בכלום בעניין הזה. זה דווקא אתגר עצום. אני מסתכל על זה ממקום שאין לך מה להפסיד רק מה להרוויח. אם תצליח אתה עושה היסטוריה, ואם נכשלת לא מסיבות מקצועיות זה לא תיק שלך".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות