כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
בן קפלן

בן קפלן
בן קפלן 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

כבר הסתיו עכשיו

סתיו שחם, הבעלים של הפועל כפר סבא, מוזכר כמועמד לרכוש את היריבה לתחתית, הפועל תל אביב, ומה עושות מינהלת הליגה וההתאחדות לכדורגל? כמובן, שותקות הגיע הזמן לפרק את הגופים האלה ולהקים במקומם גוף חדש שינהל את הכדורגל הישראלי. כזה שמבין מהי ספורטיביות

פורסם: 29.12.16, 15:33

1. זה לא ממש משנה אם סתיו שחם שקל לרכוש את הפועל תל אביב, הרהר על הסוגיה באופן פומבי או התבטא באופן שמעט בלבל אותנו (אם כי הדוח של הנאמן עו"ד שאול קוטלר בנושא די ברור. כתוב בו: "הגורם הרציני ביותר אשר עמד בקשר היה רו"ח סתיו שחם. עם שחם קיימו פגישות פרונטאליות ושוחחו עמו מספר רב של פעמים"). במצבים כאלה לא חשוב מה איש העסקים אומר, אלא כיצד מגיב הרגולטור. האחראי. זה שמנהל את ההצגה.

 

למרבה הצער, כשמדובר בהתאחדות לכדורגל ובמינהלת הליגה היה אפשר לחזות את תגובתן מראש או, אם להיות מדויקים יותר, את אי תגובתן. השתיקה של ההתאחדות והמינהלת השבוע בסוגיה היא עוד חרפה. התבטלות מופגנת לפני בעל ההון. נכון, התרגלנו להתנהלות המבישה של הגופים האלה, אבל זה לא אומר שלא צריך לגנות אותה בכל פעם מחדש.

 

סתיו שחם הוא הבעלים של הפועל כפר סבא, ובשלוש השנים שלו במועדון הוא עושה עבודה נאה. הפועל תל אביב כרגע, ובוודאי לאחר שיורדו לה תשע נקודות, היא יריבה של כפר סבא במאבקים המרים נגד הירידה לליגה הלאומית. כל רצון של בעלי הפועל כפר סבא לסייע — כספית, ניהולית, ווטאבר — ליריבה של המועדון שלו בתחתית חייב להיתקל בהתנגדות עזה מצד קברניטי הכדורגל הישראלי.

 

סתיו שחם. לסייע ליריבה בתחתית? (צילום: ראובן שוורץ )
סתיו שחם. לסייע ליריבה בתחתית? (צילום: ראובן שוורץ )

 

רגע אחרי שנפוצו הידיעות היו צריכות ההתאחדות לכדורגל ומינהלת הליגה להוציא הודעה משותפת בזו הלשון: "סתיו שחם הוא הבעלים של הפועל כפר סבא. לא נאפשר כניסה של מר שחם לבעלות של הפועל תל אביב, אלא אם ימכור את מלוא מניותיו בהפועל כפר סבא לאיש עסקים אחר באופן שיבטיח את עתיד המועדון. וגם אז יצטרך להיכנס לשנת צינון. הדיבורים המופצים בכלי התקשורת על אפשרות מעברו של שחם להפועל תל אביב אינם מקובלים עלינו ופוגעים בעיקרון הספורטיביות. לא נאפשר מהלך כזה".

 

אבל במקום להוציא הודעה חד משמעית כזו שתקו במינהלת ובהתאחדות. בעלים של קבוצה בליגת העל מוזכר בתור רוכש אפשרי של יריבה לתחתית, וההתאחדות

שותקת, המינהלת בולמת את פיה. עולם כמנהגו נוהג. הגופים האלה ימשיכו להתעסק בשקית גרעינים שנזרקה למגרש, בשני שירים מטומטמים ביציע, בקמפיין אווילי נגד אלימות ואם היה צריך להוציא כרטיס צהוב בתחילת המשחק המרכזי או שמא היה אפשר להסתפק בשיחה עם השופט. בסוגיות הבסיסיות ביותר של הענף, הספורטיביות, הערכיות, המוסריות, הגופים האלה ישתקו. ימשיכו להיות משרתם של בעלי ההון במקום משרתי ציבור. אם מישהו היה צריך עוד נימוק מדוע יש לפרק את מינהלת הליגה וההתאחדות לכדורגל במתכונתן הנוכחית ולהקים במקומן גופים רציניים שינהלו את הענף — הוא קיבל אותו השבוע. את הכדורגל הישראלי צריך לנהל גוף שמבין, לעומק, את משמעות המילה "ספורטיביות".

 

2. ראו איזה פלא, טיילור רוצ'סטי, האיש וצילומי הכנסיות באינסטגרם, נוחת בישראל, וטיק טק מקבל תעודת זהות כחולה. גם לוחם האצ"ל הנודע ג'ורדן פארמר. ג'ו אלכסנדר, נצר למשפחה פלמ"חניקית ידועה נוחת בישראל וחיש מהר הופך לאזרח ישראלי כשר. גם דיאור פישר זכה להיות אזרח בזריזות ראויה למחמאות. ולא נשכח גם ציונים אדוקים כמו דריק שארפ ודיון תומאס. ורק אדריאן בנקס מהפועל תל אביב, שנשוי ליהודייה כשרה, רייצ'ל קולברן, ולשניים יש אפילו תינוק משותף, מחכה ומחכה ומחכה ומחכה ומחכה ומחכה ומחכה לאזרחות. בכל שבוע מספרים לנו שאוטוטו זה קורה. מחכים לחתימה אחת אחרונה. ובנקס עדיין מחכה. בסבלנות. ומחכה ומחכה. אני לא מחבב את תופעת המתאזרחים. בעבר כבר כתבתי שמי שמכונים בפי כמה פרשנים "מתאזרחים" הם בעיניי אמריקאים בעלי אזרחות ישראלית. (רוצים הוכחה? מדוע מספרים לנו באדיקות על הקריירה של עומרי כספי ב־NBA ולא על זו של הישראלי ג'ורדן פארמר? מדוע לא עוקבים פה בעניין אחרי הקריירה של הישראלי המסור אלכס טיוס בגלאטסראיי הטורקית?) מה שבאמת ראוי לגינוי היא תחושת איפה ואיפה והבירוקרטיה הישראלית המדכדכת, שמונעת מאדריאן בנקס לקבל את תעודת הזהות הכחולה המגיעה לו ואיתה הוא יוכל להיות אמריקאי בעל אזרחות ישראלית.

 

השתיקה של ההתאחדות והמינהלת השבוע בסוגיה היא עוד חרפה. התבטלות מופגנת לפני בעל ההון. נכון, התרגלנו להתנהלות המבישה של הגופים האלה, אבל זה לא אומר שלא צריך לגנות אותה בכל פעם מחדש

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות