כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
אחרי הספונג'ה

התובעת עבדה יום בשבוע, ושכרה החודשי עמד על 300 שקל. צילום: צביקה טישלר
התובעת עבדה יום בשבוע, ושכרה החודשי עמד על 300 שקל. צילום: צביקה טישלר
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

עכו: מנקה שפוטרה בהריון תובעת את דיירי הבניין

בת 37 טוענת שפוטרה ללא שימוע בהיותה בהריון, ולא קיבלה תלוש שכר. הדיירים, מרביתם קשישים, מכחישים יחסי עבודה וטוענים כי התביעה מופרכת וללא בסיס

יפה ברנס 
פורסם: 01.01.17, 16:05

עובדת ניקיון שניקתה את חדר המדרגות בבניין משותף בעכו, טוענת כי פוטרה ללא שימוע, בהיותה בהריון, לאחר ויכוח עם יו"ר ועד הבית. לטענת העובדת, דרש ממנה יו"ר הוועד לשפוך דלי מים מהקומה העליונה עד לתחתונה, והיא סירבה לעשות זאת מחשש שתחליק.

 

קראו עוד ב-mynet:

 

יחסי עובד-מעביד, או התקשרות נקודתית?  (צילום: Shutterstock)
יחסי עובד-מעביד, או התקשרות נקודתית? (צילום: Shutterstock)

 

בתביעה שהגישה לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה, תובעת המנקה מדיירי הבניין המשותף פיצויים בסך כ-25 אלף שקל בשל פיטורים בהריון, ללא הודעה מוקדמת או שימוע כדין, וכן פיצוי על הפרת החוק המחייב מתן הודעה בדבר תנאי העבודה והפיצויים ובשל אי מסירת תלושי שכר.

 

דיירי הבניין הגישו כתב הגנה בו דרשו לדחות את התביעה על סף: "מדובר בתביעה קנטרנית, שהוגשה בחוסר תום לב, תוך ניצול ציני של הליכי בית המשפט

לשם הפעלת לחץ על הנתבעים".

 

התובעת, בת 37, טוענת כי הועסקה כשכירה בעבודות ניקיון במשך כחמישה חודשים: "התובעת עבדה יום בשבוע, ושכרה החודשי עמד על 300 שקל. במהלך תקופת העסקתה נמנעו הנתבעים מלהנפיק לה תלושי שכר. במהלך עבודתה התגלע ויכוח בן התובעת לוועד בנוגע לצורת עבודתה. נציג הדיירים ביקש מהתובעת לשפוך דלי מים מן הקומה העליונה אל התחתונה, אך היות שהתובעת היתה בהריון, היא סירבה מחשש שתחליק. מיד לאחר הוויכוח הודיע ראש הוועד לתובעת על פיטוריה, ללא שימוע או הודעה כמתחייב בחוק".

 

בכתב ההגנה טענו הדיירים, מרביתם קשישים המתקיימים מהבטחת הכנסה ומקצבאות זקנה, כי מעולם לא התקיימו יחסי עובד-מעביד, וכי מדובר בהתקשרות נקודתית. עוד נטען, כי המנקה הוזמנה לפי צורך פעם בשבוע, ולרגע לא היתה כוונה, וגם היה ברור לצדדים, שאין מדובר בהעסקה ישירה שלה. בין הצדדים היתה לכל היותר הסכמה על מתן שירותי ניקיון על בסיס דרישה או צורך. בנוסף, מעולם לא ידעו  שהיא בהריון, ולכן הטענה הזאת מופרכת ונטענה רק כדי לנסות ולהפעיל לחץ על הדיירים.

 

בא כוחם של דיירי הבניין, עו"ד איתמר סונינו: "מדובר בתביעה מופרכת, אשר אין לה בסיס והוגשה מתוך רצון להתעשר על גבם של אנשים קשישים וחסרי יכולת. לתבוע 25 אלף שקל על חמישה חודשים שבהם היא עבדה יום בשבוע, אפילו לא באופן רציף, זו עזות מצח וניצול לרעה של הליכי משפט".

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות