כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
קריאה קטלנית

אילוסטרציה צילום: shutterstock
אילוסטרציה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

עלייה חדה במספר הנהגים בחיפה והצפון שמסמסים בזמן הנהיגה

50% מתושבי חיפה והצפון הודו כי הם קוראים או כותבים סמסים בזמן הנהיגה. זאת לעומת 17% שהודו בכך בסקר דומה שנערך בשנה שעברה

ליאור פרי 
פורסם: 29.12.16, 08:32

עלייה חדה של כמעט 200% במספר הנהגים בחיפה והצפון שמודים כי הם קוראים וכותבים סמסים בזמן הנהיגה. 50% מתושבי חיפה והצפון הודו כי הם קוראים או כותבים סמסים בזמן הנהיגה, זאת לעומת 17% שהודו בכך בסקר דומה שנערך בשנה שעברה.

 

הטלפונים הסלולריים הפכו כבר מזמן למרכז חיינו, ורובנו מציצים בהם לפחות פעם בחמש דקות כדי לקרוא ולכתוב סמסים, לגלוש ברשתות החברתיות

ולהתעדכן בחדשות. אך למרות שקשה לנו להתנתק מהטלפונים החכמים, לרובנו כבר ברור כי בזמן הנהיגה הטלפון הנייד מהווה הסחת דעת מסוכנת שעלולה לגרום לפגיעות בגוף וברכוש.

 

ואכן לפי סקר שערכה עמותת אור ירוק באמצעות מכון המחקר מאגר מוחות, 99% מהציבור מאמינים כי קריאה או כתיבה של סמסים בזמן הנהיגה מסוכנת במידה מסוימת. רוב הנשאלים (81%) מאמינים כי זהו שימוש מסוכן מאוד. עם זאת, מפתיע לגלות כי נהגים רבים בחיפה ובצפון מתעלמים מהסכנות ובוחרים לעשות שימוש בטלפון הנייד בזמן הנהיגה בניגוד לחוק.

 

מנכ"ל אור ירוק שמואל אבואב: "כבר מזמן מדובר במכת מדינה שהולכת ומתרחבת בכל יום בכביש. כשאין ניידות בכבישים הנהגים לא מפחדים לבצע עבירות תנועה שמסכנות את חיי כולנו. המדינה חייבת להוסיף לאגף התנועה במשטרה את 300 הניידות החסרות לה כדי למנוע מנהגים להשתמש בטלפון הנייד בזמן הנהיגה במקום להתרכז בנהיגה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות