כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
הגיע הזמן

שנה לא ייחשב כאליפות ישראל. מרתון טבריה צילום: גיל נחושתן
שנה לא ייחשב כאליפות ישראל. מרתון טבריה צילום: גיל נחושתן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הזוכים במרתון טבריה בשנה שעברה קיבלו את הכסף

כמעט שנה לאחר סיום המרוץ אישרו השבוע סוכני הזוכים מאתיופיה ומקניה ל-mynet שאלפי הדולרים הגיעו ליעדם. בעוד כשבועיים יוזנק מרתון 2017. פרס בסך 100 אלף דולר מובטח לרץ שיצליח לשבור את שיא המרתון

בועז כתבן 
פורסם: 28.12.16, 10:33

יותר מ־11 חודש לאחר מרתון טבריה האחרון קיבלו סופסוף הזוכים הזרים את כספם, לאחר הודעות חוזרות ונשנות של עיריית טבריה שהנושא בטיפול. לפני כשבועיים הודיעה העירייה שהכסף עבר לאיגוד האתלטיקה הישראלי, והשבוע אישרו סוכני הזוכים מאתיופיה ומקניה שהתשלומים - בסך אלפי דולרים - אכן נפרעו, אך הביעו אכזבה מהזמן הרב שנדרש לביצוע ההעברה.

 

קראו עוד ב-mynet:

 

 

מרתון 2017 ייצא לדרך בעוד כשבועיים. מרתון טבריה (צילום: גיל נחושתן)
מרתון 2017 ייצא לדרך בעוד כשבועיים. מרתון טבריה (צילום: גיל נחושתן)

2017 תהיה השנה ה־40 שבה מתקיים המרתון, שהוא הוותיק בישראל ואחד הבולטים ברמה העולמית. עד 2016 נחשב המרוץ גם לאליפות ישראל, אך באפריל השנה הודיע איגוד האתלטיקה שהוא מסיר את חסותו מן המרוץ וכי אליפות ישראל מתבטלת. בעירייה הפגינו נחישות לקיים את המרתון גם ללא תמיכת האיגוד, והכריזו באיחור - רק 100 ימים לפני האירוע - על פתיחת ההרשמה, אף שבענף מקובל לעשות זאת כשנה מראש.

 

בנוסף לכך, שונו נקודות ההתחלה והסיום של המרוץ: קו הזינוק הוסט 100 מטר צפונה ברחוב הגליל, בסמוך לצומת הגליל והגלבוע - ונקודת הסיום זזה כ־300 מטר דרומה, ליד מלון 'חוף גיא'. מהעירייה נמסר שהשינויים נעשו, בין היתר, כדי להקדים ולפתוח ביום שישי את הרחובות הגליל והבנים ולשחרר את מרכז העיר.

 

לאחרונה נמסר מהעירייה כי היא מנהלת מגעים עם האיגוד כדי לקבל מחדש את חסות הארגון. העברת הכספים לזוכים התאפשרה כחלק ממגעים אלה. באיגוד

האתלטיקה אישרו השבוע שייתנו את חסותם המקצועית למרתון, מה שיעניק לו 'תו תקן' ויַקנה לתוצאות הרצים הכרה ברישום הבינלאומי. בין השאר עורך האיגוד מדידה מחודשת של המסלול, ובכך מסיר את החשש שעלה בקרב קהילת הרצים שמא השינוי בנקודות ההתחלה והסיום יוביל לפסילת התקן הבינלאומי. עם זאת, כבר לפני מספר שבועות נמסר מהאיגוד כי אליפות ישראל בטבריה אינה עומדת על הפרק השנה, בשל לוח הזמנים הצפוף, וכי ייתכן שתחזור לעיר רק ב־2018. בינתיים לא נבחרה אליפות חלופית בריצת מרתון לשנת 2017.

 

השבוע נערכה ישיבה בהשתתפות נציגי העיריה, איגוד האתלטיקה, המשטרה, המלונאים וחברת 'מרתון ישראל', האחראית על שיווק המרוץ. במהלך הישיבה אמר ראש העיר, יוסי בן דוד: "לקחנו אחריות מלאה על כל אירועי המרתון הקודם, לרבות המחלוקות עם האיגוד, שהן כבר נחלת העבר. בימים אלה אנחנו בונים מחדש את הקשר בינינו באמון רב ובשיתוף פעולה מלא. אנחנו משתדלים ליישם את הלקחים המקצועיים והלוגיסטיים ולוודא שלא יתרחשו תקלות כאלה שוב".

 

מרתון 2017 ייצא לדרך בעוד כשבועיים, ב־6 בינואר. מספר הנרשמים אליו עד עתה עומד על 1,300 אצנים וכ־600 משתתפים בריצת 10 אלפים מטר, שתיערך במקביל. שיא המרתון נכון להיום הוא 2:07:30 (שעתיים ושבע וחצי דקות) ופרס בסך 100 אלף דולר מובטח למי שישבור אותו.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות