כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
הלם בשכונה

מודעת האזהרה
מודעת האזהרה 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

התושבים נדהמו מהוראת העירייה: לשרוף ולקבור פגרי מכרסמים

עיריית רחובות פיזרה רעל עכברים בשכונת קריית משה וצירפה פתק לדיירים שבו הנחייה לשרוף ולקבור את הפגרים. העירייה: שלט אזהרה ישן שפורסם בשוגג

אביגיל קדם 
פורסם: 29.12.16, 08:30

עיריית רחובות ביצעה הדברת מכרסמים בשכונת קריית משה, ועל שלט האזהרה מפני הרעל פירסמה כי על תושבים הנתקלים בפגר של מכרסם לשרוף אותו ולקבור אותו בעומק 60 ס"מ.

 

עוד בשפלה:

התושבים מתלוננים: "ריח הדשן בלתי נסבל"

 

עדי גרינבאום, תושבת השכונה שמאכילה חתולים מתחת לבניין מגוריה, הבחינה ביום חמישי האחרון בשלט של העירייה והזדעזעה. "בפתק נכתב שאם רואים פגר של עכברוש, כדאי לאסוף ולשרוף אותו ולקבור אותו בעומק 60 ס"מ", היא מתארת.

 

פתק דומה, שהופץ בשנת 2010 בעיר, עורר כבר אז סערה, שכן ההנחיות בו עומדות בניגוד מוחלט לתקנות משרד החקלאות שאוסרות על מגע עם פגרים ועל קבורתם ללא אישור הווטרינר העירוני.

 

תקנות משרד החקלאות אוסרות על מגע עם הפגרים (צילום: shutterstock)
תקנות משרד החקלאות אוסרות על מגע עם הפגרים (צילום: shutterstock)

 

לטענת גרינבאום, אם לא די בפתק זה, שקיות הרעל הונחו במקומות גלויים לכל וסיכנו את החתולים, ואולי גם ילדים. "ירדתי בשעה 8:00 ואני רואה את שקיות הרעל בפינת ההאכלה. כמעט חטפתי התקף לב, אספתי את הכל עם הידיים. ילד היה יכול לחשוב שזו שקית הפתעה ולטעום מזה. הרעל לא היה צריך להיות במקום גלוי לאנשים, אלא בתוך ביובים ובמקומות שאין לבני אדם או חיות גישה אליהם", אומרת גרינבאום.

 

לטענתה, היא התקשרה למוקד העירוני ואמרו לה שמישהו יישלח למקום, אך היא לא ראתה אף אחד שהגיע. לעומת זאת, השלט שנתלה במקום עם ההוראות לשריפת הפגרים, נעלם עוד באותו היום.

 

במקרה שאירע בשנת 2010, הגיבה העירייה לכתבה בנושא שלט דומה שהוצב בעיר בהתנצלות על הטעות בפרסום, והבהירה כי ההנחיות מיועדות במקורן להזהיר את הציבור מנגיעה או ברעלים או התקרבות אליהם, וההנחיות חלות על אחת כמה וכמה כשמדובר בנגיעה בפגרים או התקרבות אליהם. "לפיכך, ההנחיות הרשומות בהמשך המדבקה, המורות על אופן הטיפול בפגרים, אינן מיועדות לדיירים, מקומן אינו בהודעה לציבור כאמור ואנו מתנצלים על הטעות בפרסום", נכתב אז.

 

מהעירייה נמסר: "אכן התקבלה פנייה בנושא זה. בעקבות הפנייה, נציגי העירייה הגיעו למקום במטרה לאתר ולטפל בכל רעל אשר נמצא חשוף. בבדיקה נמצא

כי הרעל פוזר באזור באופן מבוקר ובהתאם לנהלים במטרה לטפל ולהרחיק מכרסמים, וכי פיזורו בקערות החתולים נעשה ככל הנראה בכוונת זדון על ידי אחד הדיירים. באשר לאחריות העירייה על סילוק של פגרי בעלי חיים, אכן קיימת הנחיה כזו, אך אין העירייה רשאית לעשות זאת במקרה שמדובר בהדברה שנעשתה במקום פרטי, כמו זו המדוברת.

שלט האזהרה שהודבק במקום הוא שלט אזהרה ישן שהודבק בשוגג, מחלקת ההדברה נקטה בצעדים מידיים למען שמקרים אלה לא יישנו בעתיד".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות