כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
אין מענה

החתול באשפוז. הורדם אחרי ארבעה ימים
החתול באשפוז. הורדם אחרי ארבעה ימים 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

תושבת טוענת: "חתול רחוב שנדרס הופקר למות"

חתול שנדרס ברחובות לא קיבל מענה מהשירות הווטרינרי, בשל היעדר כונן לילה לבסוף הורדם לאחר ארבעה ימים . העירייה: פועלים להוספת כונן לילה

אביגיל קדם 
פורסם: 29.12.16, 16:21

מי אחראי על חתולים משוטטים ברחובות כאשר הם נפגעים? שאלה זו עלתה השבוע כאשר תושבת ראשון לציון הגיעה במיוחד לרחובות כדי לסייע באמצע הלילה לחתול שנדרס ולא קיבל סיוע מהעירייה, בטענה שבלילה לא נמצא כונן.

 

עוד בשפלה:

התושבים זועמים: "יש לנו נוף לפסולת"

 

"החתול נדרס ליד רחוב המעפיל 4", מספרת הצעירה שנחלצה לסייע. "עובר אורח פנה למוקד העירוני ונאמר לו שאין מה לעשות עם החתול. "החתול הזה נשאר לגסוס על האספלט והתמונה שלו הדהדה לי בראש. פניתי אני, כתושבת ראשון לציון, למוקד על מנת לסייע בפינוי. חייגתי למוקד ארבע חמש פעמים על מנת שיישלחו כונן למקום שיסייע".

 

התושבת האכפתית נאלצה להוציא אלפי שקלים מכיסה
התושבת האכפתית נאלצה להוציא אלפי שקלים מכיסה

 

אלא שלטענת הצעירה שום גורם לא נקף אצבע ולכן החליטה לעשות מעשה ויצאה מביתה לכיוון רחוב המעפיל כדי לחפש את החתול הגוסס. היא מצאה אותו בשעה 01:30 לפנות בוקר מוטל ברחוב. "אני ובן זוגי נסענו איתו לבית החולים הווטרינרי בבית דגן, המקום היחידי שהיה פתוח ויכול היה לקבל אותנו", היא מספרת. לדבריה, החתול סבל מפגיעות רבות לאחר שככל הנראה נדרס.

 

על פי אתר עיריית רחובות, השירות הווטרינרי מספק מקלט לבעלי חיים נטושים ומסייע לבעלי חיים במצוקה, אך כאמור המוקד העירוני של העירייה, זה שאמור להפנות את הפקחים ואת השירות הווטרינרי בדיוק למקרים כמו אלה, לא יכול היה לספק את המענה.

 

"לא היה כונן, ושאלתי אם ייתנו לו לגסוס עד הבוקר ואמרו לי שבגדול כן. בעיר כזו גדולה אין מי שיכול לבוא? הטיפול עלה 1,700 שקל. שילמתי מכיסי

ועוד שתי תורמות עזרו לי, אבל מי יעשה דבר כזה? אנשים יראו חתול גוסס ויפחדו לקחת כדי שהעלות לא תיפול עליהם. אני סטודנטית שגרה עם ההורים ושילמתי את הכסף כי פשוט לא יכולתי להשאיר אותו. הוא קיבל מענה אבל אחרי ארבעה ימים היו צריכים להרדים אותו. הווטרינרים ראו שאין שיפור והעלות לטיפול הייתה גבוהה מדי, ועיריית רחובות סירבה לקחת אחריות. מה זה בשבילם כמה אלפי שקלים? זה חתול שהגיע מרחובות אז למה היא לא לוקחת אחריות?".

 

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "השירות הווטרינרי ברחובות מטפל במקרים רבים של פגיעות בקרב בעלי חיים ברחבי העיר, ואנשיו פועלים בהתאם לאמות מוסר גבוהות, אוספים את בעלי החיים הפצועים בהתאם לחומרת הפגיעה ומספקים להם טיפול בסיסי. באשר לבעלי חיים ששייכים לאנשים פרטיים ונמצאו פגועים ברשות הרבים, אלו מועברים למרפאות וטרינריות שיש לעיריית רחובות הסכם איתן להענקת טיפולים רפואיים ראשוניים ומונעי כאב עד להגעת בעליהם. האחריות על הטיפול הרפואי של בעל החיים, כולל ההוצאות הנלוות לו, היא של הפונה בלבד. נציין כי השירות הווטרינרי נערך בתקופה הקרובה להוספת כונן לילה נוסף לשיפור וייעול השירות לטובת תושבי העיר ובעלי החיים".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות