כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
צו הרחקה

פז. "בדיחה עצובה" צילום: תומי הרפז
פז. "בדיחה עצובה" צילום: תומי הרפז
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

שפי פז נעצרה והורחקה משכונת נווה שאנן

הפעילה הגיעה עם חבריה מ"החזית לשחרור דרום תל אביב" לפסטיבל "מנורת לילה" שנערך בשכונה, הם הפגינו ללא רישיון והפריעו למהלכו התקין. שוטרים שהיו במקום עצרו את פז."קיבלתי צו כדי לתת שקט תעשייתי לשבועיים, אבל אני מבטיחה לחזור", היא אומרת

מירב שלמה־מלמד  
פורסם: 28.12.16, 08:49

בסוף השבוע שעבר קיימו קבוצת "מנורת לילה" והעירייה את פסטיבל האור של תל אביב־יפו "מנורת לילה" — אירוע אמנות לילי במרחב הציבורי של שכונת נווה שאנן — זו השנה השלישית. מדובר בפסטיבל שהציג את המגוון האתני העשיר הקיים בשכונה, ונכללה בו גם הופעה של להקה שניגנה מוזיקה אריתראית. בזמן ההופעה, שנערכה ביום חמישי בערב, הגיעו למקום כ־20 פעילים מקבוצת "החזית לשחרור דרום תל אביב" ובהם גם הפעילה שפי פז. המפגינים שהתייצבו במקום עם דגלים לא קיבלו רישיון להפגין והפריעו למהלכה התקין של ההופעה. שוטרים שהיו במקום עצרו את פז ושיחררו אותה רק כעבור ארבע שעות, עם צו הרחקה מנווה שאנן ל־15 יום.

 

עוד במרכז:

כתובות גרפיטי בדרום העיר: "גנים למסתננים בשכונה של חולדאי" 

 

שפי פז. לא הרחקה ראשונה (צילום: תומי הרפז)
שפי פז. לא הרחקה ראשונה (צילום: תומי הרפז)

 

עוד לפני האירוע פרסמה פז בדף הפייסבוק שלה את עמדתה בנוגע לקיום האירוע. "חרא ממשיך להסריח גם כשמקרינים עליו וידיאו ארט", כתבה. "פסטיבל

המנורה בנווה שאנן הוא בדיחה עצובה. הפסטיבל מיועד לאורחים לרגע שבאים להתפלש ערב אחד באותנטיות מזויפת ובשקרים רכים בצבעי פסטל. בלב המאפליה מתקיים פסטיבל אפר־היפסטרי, שמדיר לחלוטין את תושביה הכבושים של השכונה. הגטו האפריקאי נשטף בקלישאה רב־תרבותית של אמני שוליים שמשתמשים בעליבות האנושית כתפאורה להגיגים המשמימים שלהם. הזונות, ההומלסים והנרקומנים הועלמו בדרך פלא. המוסיקה מהחמארות ומהכנסיות, ריח האוכל המבחיל, השיכורים והחושך התמידי הוחלפו באשליה של דו־קיום, אור והרמוניה. בשביל זה אנחנו כאן. מגרשים את החושך. כי אף אחד לא ירקוד על חורבות חיינו".

 

בתגובה למעצרה ולצו ההרחקה שקיבלה אמרה פז השבוע: "מטרת המעצר הייתה פשוט לפזר את ההפגנה. המשטרה חששה מהתלקחות השטח וקיבלתי צו כדי לתת שקט תעשייתי לשבועיים, אבל אני מבטיחה לחזור אחר כך".

 

זו אינה הפעם הראשונה שפז מקבלת צו הרחקה מסיבות דומות. לפני ארבעה חודשים היא הורחקה מגינת לוינסקי למשך 15 יום, בעקבות הפגנה סוערת במקום שהוצתו בה קריקטורות של ראש העירייה רון חולדאי.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 5 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות