כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
לא לונה פארק

לתושבים נמאס צילום: shutterstock
לתושבים נמאס צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

דיירי קרית ספר נגד מסיבות יום ההולדת בפארק השכונתי

תושבים במתחם קריית ספר טוענים כי מסיבות ימי ההולדת שנערכות בגינה הציבורית הן מטרד. הם דורשים מהעירייה להציב שילוט האוסר לקיים אירועים מסוג זה. העירייה: אם קיים מטרד יש לפנות למוקד העירוני

מירב שלמה־מלמד 
פורסם: 29.12.16, 08:31

לא לזה פיללו תושבי מתחם קריית ספר שנאבקו למען הקמת גינה ציבורית במקום במשך תקופה ארוכה. בשנה האחרונה נערכים במקום אירועים פרטיים והם מטרידים את מנוחת השכנים. בין היתר מדובר בימי הולדת שמשתמשים בהם במערכת הגברה ומציבים מתקנים מתנפחים שמשתרעים על שטחים נרחבים.

 

עוד במרכז:

האם מועדון הדאנג'ן יסגור את שעריו?

 

זהבה ארזואן, נציגת התושבים ופעילה בעמותת "ירוק וגם בטון", פנתה לעירייה לא מכבר בשל ריבוי האירועים. במכתבה היא טענה כי "התושבים רואים בכך הפרת סדר ומטרד. לוקחים שטח ציבורי לטובת הפקות פרטיות. איננו רוצים שהגן יהפוך ללונה פארק. הוא אינו מיועד לכך".

 

במכתבה עסקה ארזואן בילדים שמגיעים לגינה בעת קיום האירועים וטועים לחשוב כי המתקנים פתוחים גם בעבורם. "נעשה פה עוול לילדים שלא מבינים שזה לא מיועד להם כי זה פרטי. לנו אין בעיה עם חגיגות יום הולדת הכוללות שולחן אוכל ועוגה, אבל אנחנו אומרים לא להפקות עם הגברה שחוזרות על עצמן כל שבת, כי הן גורמות למטרד סביבתי עבור הדיירים שמתגוררים בסמוך לגן".

 

הפרת סדר ומטרד (צילום: ShutterStock)
הפרת סדר ומטרד (צילום: ShutterStock)

 

התושבים דורשים כי העירייה תציב שילוט ובו יפורטו ההגבלות על הפעילות בגן, שעות הפעילות המותרות ואופי האירועים שאפשר לקיים במקום, בייחוד

בכל הנוגע לשימוש במתקנים מתנפחים ובמערכות הגברה. ארזואן אף טוענת כי פנתה לאגף לשיפור פני העיר לפני חודש וחצי ודרשה כי יציבו שלט ועליו הסברים ברוח זו, אך פנייתה נענתה בשלילה. "הם ענו כי על פי הנחיית השירות המשפטי אי אפשר להציב שילוט מגביל נוסף על השילוט הסטנדרטי הקיים בכניסה לגינות ברחבי העיר וכי יש לפנות למוקד העירוני בזמן אמת בעת פעילות שאינה מותרת, ופקח יגיע לבצע אכיפה", אומרת ארזואן. "לדעתי זו תשובה לא הגיונית".

 

מעיריית תל אביב־יפו נמסר בתגובה: "ככלל אין לקיים בגן ציבורי חגיגה, טקס או מופע אלא לפי היתר מהעירייה. עם זאת, העירייה אינה דורשת קבלת היתר לכל אירוע כמו יום הולדת ובלבד שהוא מתקיים בהיקף ובמתכונת מצומצמים שאינם גורמים מטרד לסביבה. אם קיים מטרד יש לפנות למוקד 106".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות