כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
דרושה החלטה

אין עדיין תוכנית קבע צילום: אבי מועלם
אין עדיין תוכנית קבע צילום: אבי מועלם
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

תושבי כפר דהמש מחכים לבג"צ

בג"צ שוב אישר למדינה דחיית ההחלטה ביחס למעמדו של כפר דהמש, הממוקם בין רמלה ללוד. התושבים מתוסכלים: "לאף אחד לא אכפת מאיתנו"

שי אלבלינג 
פורסם: 28.12.16, 08:48

תושבי הכפר הבלתי מוכר דהמש, השוכן בסמוך לצומת התעבורה בין רמלה ולוד, ייאלצו כנראה לחכות עוד מספר שבועות עד לקבלת החלטה סופית בעניין מעמד הקבע שלהם.

 

עוד בשפלה:

אישום: הטרידה שוב ושוב את המלצר

 

כך עולה מפסיקה של בג"צ מהשבוע שעבר, בתשובה לבקשת המדינה בנושא, פסיקה שקבעה כי על המדינה לדאוג להציג תוכניות קבע ברורות לתושבי הכפר עד ל־11 בינואר 2017.

 

העתירה לבית המשפט העליון מצד רשויות המדינה - ממשלת ישראל, משרד הפנים, המחלקה לאכיפת דיני מקרקעין במשרד המשפטים, המועצה האזורית עמק לוד והוועדה המקומית לתכנון ובנייה עמק לוד - הוגשה לפני שבועיים, מספר ימים לאחר שהמדינה הייתה אמורה לקבל החלטה ברורה בעניין הכפר.

 

 

כפר דהמש. הזנחה  (צילום: אבי מועלם)
כפר דהמש. הזנחה (צילום: אבי מועלם)

 

במסגרת העתירה הודיעו העותרים כי טרם הספיקו לגבש את התוכנית הסופית בעניין מעמדו של הכפר, דבר שמכעיס מאוד את אנשי הכפר.

 

בית המשפט העליון קבע כבר ב־18 ביולי השנה כי למדינה יינתנו 90 יום להסדרת נושא מעמד הכפר, אולם מתשובת המדינה בעתירה שהוגשה לאחרונה עולה כי המוסדות המטפלים נדרשים לתוספת זמן.

 

הסיבה לבקשה על פי העתירה, היא כי מוסדות המדינה טרם הספיקו לדון בתוכניות הקבע שהועברו למשרד ראש הממשלה ומשרד הפנים על ידי רשות מקרקעי

ישראל.

לדברי יו"ר ועד הפעולה של הכפר, ערפאת איסמעיל, מדובר בסחבת מיותרת הפוגעת מאוד ב־400 המשפחות המתגוררות בשטח הכפר.

 

"למישהו שם כנראה לא ממש אכפת מאיתנו, ובשורה התחתונה, בהוראת בג"צ, כבר היינו צריכים להתחיל להתארגן לפני מספר שבועות לקראת הסדרת מעמדנו", אומר אסמעיל. "מעניין שכאשר יש עניין וטעם, כמו במקרה עמונה, המדינה יודעת לטפל בדברים במהירות וביעילות, ואילו פה אצלנו, בכפר שקיים מאז קום המדינה, לא מטפלים עד היום. אנחנו מאוד מקווים שבחודש ינואר יבואו דברים על מקומם ושנוגדר כיישוב קבע השייך למועצה האזורית עמק לוד, כפי שהמליצה רשות מקרקעי ישראל".

 

בא כוחם של תושבי דהמש, עו"ד קייס נאסר, נאלץ לדבריו ליישר קו עם החלטת בג"צ ומתן הארכה, בתקווה שיהיה זה המועד האחרון בתיק זה.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות