כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
גזר דין

הנאשם גרם למתלוננת תחושת השפלה. הטרדה צילום: shutterstock
הנאשם גרם למתלוננת תחושת השפלה. הטרדה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

שוטר הורשע בהטרדה מינית ולא יישלח לכלא

צעיר, תושב הגליל המערבי, שהתגייס למשמר הגבול כשוטר, הודה כי ב-2014 ליטף את רגלה של צעירה שישבה מאחוריו באוטובוס, ליד בן זוגה. בית המשפט קבע לנאשם עונש של שישה חודשי מאסר על תנאי

רותם אטיאס 
פורסם: 25.12.16, 08:14

בית משפט השלום בחיפה גזר השבוע שישה חודשי מאסר על תנאי למשך שנתיים ופיצוי כספי בסך 1,000 שקל על שוטר מג"ב, תושב הגליל המערבי, שהורשע על פי הודאתו בביצוע הטרדה מינית.

 

קראו עוד ב-mynet:

 

"הנאשם כבר שילם מחיר כבד בפרישתו מן המשטרה". הטרדה מינית (צילום: shutterstock)
"הנאשם כבר שילם מחיר כבד בפרישתו מן המשטרה". הטרדה מינית (צילום: shutterstock)

 

בשנת 2014 נסע הנאשם, שהתגייס מספר חודשים קודם לכן, באוטובוס לירושלים. בספסל מאחוריו ישבו אשה צעירה ובן זוגה. בכתב האישום נטען, כי במהלך

הנסיעה הסתובב הנאשם

לאחור וליטף את רגלה של הצעירה באזור שמתחת לברך. לאחר שהצעירה התלוננה במשטרה, נפתחה חקירה של המחלקה לחקירות שוטרים. השוטר נעצר ונחקר, והוחלט לשחררו מהשירות. הוא החל לעבוד בענף השמירה, ובהמשך עבר לעבוד במסעדה.

 

התביעה ביקשה לגזור על הנאשם עונש מרתיע וציינה: "הנאשם פגע בכבודה של המתלוננת, פגע בזכותה על גופה ובפרטיותה. העובדה שעסקינן בביצוע המעשה בידי שוטר, מעצימה את הפגיעה באמון הציבור במשטרה ואת השמירה על כבוד המשטרה. סבורה המאשימה כי הנאשם גרם למתלוננת תחושת השפלה, חוסר אונים והלם. התנהגותו העבריינית כשוטר במדים אינה מתיישבת עם ההתנהגות המצופה מאדם האמון על שמירת החוק ואכיפתו".

 

בתסקיר של שירות המבחן נכתב: "שירות המבחן התרשם מאדם צעיר, נטול מעורבות פלילית, המגלה מודעות רבה לבעייתיות שבמעשה. ההליך הפלילי וחשיפתו בפני משפחתו וסביבתו המחישו לנאשם את השלכות התנהגותו".

 

הסניגור, עו"ד זיו גלעד, ממשרד עו"ד משה גלעד, אמר בבית המשפט: "הוא אמנם נחשב שוטר, אך בפועל היה חייל בשירות חובה, ומשכך, אין הצדקה להחמיר עימו רק בגלל שנמנה

עם כוחות המשטרה. המעשה ממוקם ברף החומרה הנמוך ביותר, בפרט נוכח העובדה שהנאשם נגע בחלק התחתון של רגלה. המחיר ששילם הנאשם עד כה כבד מאוד, שכן הוא פוטר משורות המשטרה ותויג כמי שעבר עבירת מין".

 

בנוסף סיפר אחיו של הנאשם כי למשפחה נגרם נזק, שכן בניה מתנדבים ותורמים לחברה ולמדינה, ותיאר את הבושה שאחזה בכל בני המשפחה למשמע המעשה.

לאחר שהנאשם הסכים להודות במעשה והביע חרטה עמוקה, החליט השופט ערן קוטון שלא לגזור עונש מאסר בפועל: "הנאשם פגע בפרטיותה של המתלוננת, באוטונומיה שלה, בגופה ובכבודה. מידת הפגיעה בערכים המוגנים אינה גבוהה ומשמעותית נוכח טיב הפגיעה והמקום בגופה של המתלוננת. בשיקלול הנתונים לחומרא ולקולא, החלטתי לגזור על הנאשם שישה חודשי מאסר על תנאי למשך שנתיים".

 

עו"ד גלעד: "לאחר מאמצים רבים של משרדנו, שוכנעו פרקליטי המחלקה לחקירות שוטרים כי לא מדובר במעשה חמור יתר על המידה, וכתב האישום הוגש בגין עבירת הטרדה, במקום עבירת מעשה מגונה. משרדנו מברך על כך שבית המשפט קיבל את חרטתו הכנה של הנאשם, שבאה לידי ביטוי בין היתר בהודאתו, ובכך נחסך גם הליך שיפוטי מיותר. מדובר בעונש ראוי בנסיבות העניין, במיוחד שהנאשם כבר שילם מחיר כבד בפרישתו מן המשטרה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות