כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
פינוי גינוי

שכונת כיסופים. "אפשר היה לפעול אחרת" צילום: יוגב עמרני
שכונת כיסופים. "אפשר היה לפעול אחרת" צילום: יוגב עמרני
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

תושבים בכפר סבא מתלוננים שלא שותפו בתכנית הפינוי-בינוי בשכונתם

תושבי שכונת כיסופים בכפר סבא מנסים להקים ועד פעולה, כדי לגבש התנגדויות לתוכנית פינוי-בינוי שמקדמת העירייה. לטענתם, התוכנית גרועה והעירייה לא באמת שיתפה אותם בתכנון. העירייה: "התייחסויות תושבים הובאו בחשבון"

אריה אברמזון 
פורסם: 21.12.16, 09:13

תושבים בשכונת כיסופים בכפר סבא מתנגדים נחרצות לתוכנית פינוי-בינוי שהציג לפניהם לאחרונה ראש העירייה, יהודה בן חמו. חלק מהתושבים מנסה להקים ועד פעולה, אולם נראה שלנוכח העובדה שמדובר בבניינים שונים עם בעיות שונות, הפערים גדולים וקשה להם להתאחד. אתמול (חמישי) אמורה הייתה התוכנית להיות מופקדת בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה, והתושבים כבר מתארגנים להגשת ההתנגדויות.

 

 

התוכנית אמורה להיות מופקדת השבוע והיא פשוט גרועה. הם קוראים לזה שיתוף הציבור, אבל לא היה פה שום שיתוף. הם לא באמת שמעו מה התושבים רוצים וצריכים" (צילום: יוגב עמרני)
התוכנית אמורה להיות מופקדת השבוע והיא פשוט גרועה. הם קוראים לזה שיתוף הציבור, אבל לא היה פה שום שיתוף. הם לא באמת שמעו מה התושבים רוצים וצריכים" (צילום: יוגב עמרני)

 

לדברי נוגה דביר, נציגת הבניין ברחוב יבנה 20, הם ביקשו לדחות את מועד הפקדת התוכנית, כדי שיוכלו להכניס בה מראש את השינויים הרצויים להם.

 

שכונת כיסופים מחולקת לשלושה גושים. האחד הם חמישה בניינים שהקבלן שנבחר בהם לבצע את תוכנית תמ"א 38 הוא "נווה מרום". הגוש השני הוא בניין אחד שהקבלן הנבחר בו הוא "קאלש - פילוס חברה לבניין" והשלישי הוא בניין החתום בחוזה עם הקבלן "פריזט חסון".

 

"כשראש העירייה הגיע בחנוכה לפני כשנה, הוא כינס את תושבי השכונה והודיע כי הוא עוצר את הכל, כדי לעשות סדר בתוכנית לשינוי פני השכונה. מרבית הבניינים היו כבר בתהליך מול קבלן ליישום התמ"א", מסבירה דביר. "בזמנו לא הבענו התנגדות, כי חשבנו שנכון להקים צוות שיתכנן את השכונה בראייה רחבה, אבל כיום יש לנו בעיות קשות עם התוצר הסופי. מדובר בצוות תכנון שהקים ראש העירייה. מפעם לפעם הם כינסו תושבי בניין אחר לפגישה והראו לנו את התוכניות, אבל בכל פעם הובעה ממנה אי שביעות רצון. למרות זאת, התוכנית אמורה להיות מופקדת השבוע והיא פשוט גרועה. הם קוראים לזה שיתוף הציבור, אבל לא היה פה שום שיתוף. הם לא באמת שמעו מה התושבים רוצים וצריכים, וכבעלי זכויות ונכסים פה ואנחנו מצפים שקולנו יישמע".

 

על פי תוכנית העירייה, ישודרגו תשעה מבנים בני 15-7 קומות, ובהם 385 יחידות דיור חדשות. מתוך 16 הדונם שבתוכנית, 10.6 יהיו מיועדים למגורים. בנוסף, 160 דירות יפונו ודייריהם יקבלו דירה אחרת בשטח העומד על כ-95 מ"ר. כמו כן, ייבנה

שטח מסחרי על פני 1,060 מ"ר. 463 מ"ר נוספים מיועדים למוסדות ציבור, מתנ"ס, מרפאה, מעונות ודיור להשכרה.

 

"יש המון בלגן", ממשיכה דביר. "התוכנית הזאת אינה בת-יישום. למשל, הם יצרו תלות בין הבניינים. כלומר, שכל בניין תלוי בהסכמות של בניין אחר, אבל מה אם יש בניינים שלא מוצאת חן בעיניהם התוכנית, כי יש בעיות מהותיות שנובעות מכך שלכל בניין יש בעיות שונות? הרי לא כל הבניינים זהים. העירייה גם מאיימת בכל פעם להכניס לפרויקט את החברה הכלכלית אם לא תהיה התקדמות וזה יוצר הרגשה מאוד לא נוחה. הייתה לנו שליטה מלאה על התהליך ופתאום הפקיעו אותה מאיתנו. התחושה שמשותפת לכל הבניינים היא תסכול מאוד גדול. אנשים ראו כבר אור בקצה המנהרה והעירייה הכניסה אותנו לפלונטר. זה מייאש, בעיקר משום שהבניינים במצב גרוע, לא מתוחזקים, בכל חורף יש נזילות. אנחנו סובלים מאוד".

 

"אנחנו בכלל לא מדברים עדיין על הבעיות התחבורתיות של האזור. זו אכזבה איומה", אומר תושב אחר. "מה שהתחיל ברעש וצלצולים פשוט נעלם. יש פה אנשים שחיים בתנאים קשים מאוד".

 

 

"אני נלחמתי כדי שיהיה פינוי-בינוי אצלי בבניין. לצערי, כל בלוק נלחם בשביל עצמו ולא הצלחנו להתאחד כשכונה", מוסיף תושב שלישי. "אני מאמין שאפשר היה לפעול אחרת, כדי שנהיה יותר מרוצים".

 

מעיריית כפר סבא נמסר: "התוכנית מלווה בשיתוף הציבור מיומה הראשון, לרבות מספר מפגשים של דיירי המתחם עם צוות התכנון. התייחסויות התושבים לתוכנית הובאו בחשבון בהליך התכנון. על פי התוכנית, מספר החניות יוכפל פי חמישה, והיא מותאמת תחבורתית לאזור".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות