כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
סיבה למסיבה

המופעים הגדולים בשכונות דתיות צילום: shutterstock
המופעים הגדולים בשכונות דתיות צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

החילונים בלוד טוענים: מקפחים אותנו באירועי חנוכה

תושבים חילונים מלוד טוענים כי העירייה השקיעה הרבה יותר באירועי חנוכה לדתיים וחרדים מאשר לציבור החילוני. העירייה: יש שלל פעילויות לכולם

שי אלבלינג 
פורסם: 22.12.16, 08:31

תושבים מלוד טוענים כי רוב מופעי חג החנוכה מיועדים למגזר הדתי והחרדי בעיר. לטענת המוחים, בעוד שבמתנ"סים בשכונות העיר מתקיימים אירועי חנוכה מצומצמים יחסית, הכוללים הדלקת נר, דוכני יצירה והפעלות לילדים, הרי שבשכונות הדתיות מתקיימים מופעים גדולים.

 

עוד בשפלה:

ההצעה של ראש עיריית לוד נגד קולות המואזין: קריאות 'שמע ישראל'

 

כך, מתוכננות הופעות של ישי לפידות ולהקת 'הקינדרלעך', הזמר החרדי יניב בן משיח, וההצגה בכיכובו של שולי רנד, שיתקיימו בהיכל התרבות ובאולמות נוספים.

גם הזמר אהוד בנאי יופיע בעיר, אולם ההופעה תתקיים במתנ"ס 'דנוור', שרוב המבקרים בו הם מקרב הציבור הדתי.

 

"נכון שכולם יכולים להגיע למופעים האלה, אבל סביר להניח שציבור חילוני לא יגיע לשם עם הילדים שלו", אומר אבירם מועלם, תושב העיר. "בן אדם שלא קרוב לדת, לא קרוב לאמנים האלה, הילדים שלנו יצטרכו להסתפק באירועים קטנים במתנ"סים וזה מרגיז. די להביט בכרזות של המופעים הגדולים ולראות שהם מאורגנים על ידי אגף התרבות התורנית ומחזיקי התיק החרדי במועצה, כדי להבין שיש פה בעיה".

 

חגיגות אבל רק לציבור הדתי (צילום: קובי קואנקס)
חגיגות אבל רק לציבור הדתי (צילום: קובי קואנקס)

 

אילנה קשת, כמו מועלם, סבורה שעל העירייה היה להשקיע יותר במופעי חנוכה לציבור החילוני, וכדוגמא היא מביאה את העיר השכנה, רמלה. "ברמלה עשו הפרדה ברורה בין אירועי שקשורים לתרבות התורנית, לבין אירועים כלליים שמיועדים בעיקר לציבור החילוני", היא אומרת, "שם, למשל, יש אירועים מאוד מיוחדים, כמו הופעות של שלום אסייג, ליאור נרקיס, מופעי מחול וג'אז ואירועים של בימת הנוער".

 

לטענת קשת, ייתכן מאוד שהיא ובני משפחתה יחגגו את החג דווקא ברמלה. "נכון שיש ציבור דתי‑חרדי גדול בלוד, אבל גם אנחנו כאן והיינו כאן תמיד. גם לנו מגיע יחס, תשומת לב ולקבל את הדברים שהם חלק מהתרבות שלנו".

 

מעיריית לוד נמסר בתגובה: "לוד חוגגת חנוכה בשלל אירועים, אטרקציות ומופעים. גם השנה העיר מספקת מענה ראוי לפסטיגלים ולמופעים היקרים המועלים

בחנוכה בארץ. עיריית לוד הפיקה שלל אירועים ומופעים לכל המשפחה, לכל הגילאים, לציבור הדתי ולציבור שאינו דתי, מרביתם בחינם או בתשלום סמלי. עבור הציבור החילוני ניתן לציין מופעים רבים, בהם הזמר אהוד בנאי, אירוע 'פסטיבל המזרח' הכולל מופע של האחיות A-WA עם התזמורת העירונית והזמרת ביסאן אבו לבן מ'בית ספר למוסיקה', ומופע של הזמר שמעון בוסקילה. בנוסף, יתקיים מופע תיאטרון פולקלור מזרחי על חינה מזרחית, מופע מחול עם סדנת רקדנית בטן ורקדנית הודית, הפנינג אופניים לילדים ונוער ורכיבת אקסטרים במסגרת אירוע לבעלי צרכים מיוחדים, חגיגות הנוביגוד במתנ"ס גני אביב, עם אירוע לילדים והצגה, הגרלה והפעלות, נשף ריקודים לתוך הלילה, וכן שלל אירועים לילדים ברחבי העיר הכוללים דוכני יצירה ופעילויות, מופעי בידור, הצגות ילדים, צעדת לפידים והמון סופגניות".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות