כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
חג כל החגים

שיתוף פעולה. זוהיר בהלול צילום: גיל נחושתן
שיתוף פעולה. זוהיר בהלול צילום: גיל נחושתן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

בהלול: "יהודים וערבים יכולים להיות חברים"

ח"כ זוהיר בהלול מזמין את הציבור להפנינג "חג כל החגים" שבו יהודים וערבים, תושבי האזור, יחגגו ביחד את חג חנוכה, חג המולד וחג הקורבן

מירית קושניר סטרומצה 
פורסם: 20.12.16, 08:15

"אני גאה בפעילות, המוכיחה שיהודים וערבים אינם חייבים להיות מודרים ורחוקים אלה מאלה, ומערכת החיים יכולה להיות מושתתת על שיתוף פעולה, הבנה הדדית וכבוד לזולת".

 

קראו עוד ב-mynet:

 

"כבוד לזולת". זוהיר בהלול  (צילום: גיל נחושתן)
"כבוד לזולת". זוהיר בהלול (צילום: גיל נחושתן)

 

את הדברים אמר ח"כ זוהיר בהלול, יו"ר משותף בקבוצת "קשת - עכו עיר משותפת", שתקיים במוצאי שבת, 17 בדצמבר, נשף בשם "חג כל החגים" במלון רימונים

חוף התמרים, בעכו. על האירוע, שייערך זו השנה השמינית, אומר בהלול: "לא החוקים הם שיקבעו את איכות חיינו, בני האדם יעשו זאת. אנחנו חלק מאיכות חיים יוצאת דופן, ועל כך גאוותנו".

 

הנשף מהווה מסיבה לבני כל הדתות, ומציין את חג חנוכה, חג המולד וחג הקורבן. גם נציגי העדה הבהאית יגיעו, ומספר המשתתפים גדל מדי שנה. המארגנים נערכים השנה ל-260 איש, כולל מבקרים מכרמיאל ומהקריות. ליוזמה של קבוצת קשת הצטרפו שותפים כמו מועדון רוטרי עכו ונשות עכו. ראש העיר, שמעון לנקרי, נתן את חסותו לאירוע.

 

קבוצת "קשת – עכו עיר משותפת" קמה ב-2008 בעקבות מהומות יום כיפור שהתחוללו בעכו, והיא קבוצה מעורבת של יהודים וערבים, שהפכה מודל לחיים משותפים עבור ערים מעורבות אחרות. את הקבוצה הקים ביחד עם בהלול, פעיל הציבור יוסי פיטוסי, שהלך לעולמו לפני ארבעה חודשים. היום מכהן בהלול כיו"ר הקבוצה, לצד עדנה חן, חברה פעילה בקבוצה, שהחליפה את פיטוסי בתפקיד.

 

"מעבר לאירוע היפה, הכולל ארוחה כיד המלך והופעה, אנשים מתחברים למסר", אומרת חן, "והמסר הוא שאנחנו ביחד למרות המצב, שמחים לחגוג ביחד ומכבדים את הדת ואת הלאום של השכנים. העובדה שבכל שנה עולה מספר המשתתפים, מעידה שככל שהמצב בפוליטיקה מסלים, אנשים רוצים לומר 'לא ככה'. אנחנו יכולים להתווכח ולהמשיך ולהיות חברים למרות חילוקי הדעות".

 

השנה תוקרן בנשף מצגת על פועלו של פיטוסי ועל תרומתו להקמת מפעל זה, ויתקיימו הופעות של להקת רג'אר במוזיקה צוענית, כנריות המנגנות מוזיקה קלאסית ורקדנית בטן. עוד צפויים להשתתף באירוע ולשאת דברים: נשיא מועדון רוטרי עכו, השופט מוחמד עלי, ושופט בית המשפט העליון, סלים ג'ובראן.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות