כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
יקבלו פיצוי

עו"ד אייל בר אליעזר
עו"ד אייל בר אליעזר 
 
אילוסטרציה צילום: shutterstock
אילוסטרציה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הסכם פשרה: חקלאים מהעמק יקבלו כ־19 מיליון שקל פיצויים

כ־50 חקלאים תבעו את המדינה ואת 'מקורות' בטענה שסופקו להם מי השקיה עם חומרי הדברה, שגרמו נזקים קשים לגידולים בשנת 2010. בעלויות הפיצוי יישאו גם גופים נוספים

ורד לוי 
פורסם: 19.12.16, 08:44

כ־50 מחקלאי עמק יזרעאל ויישובי התענך יקבלו פיצוי כספי לאחר שתבעו את המדינה ואת חברת 'מקורות' בטענה שסופקו לגידוליהם מי השקיה מזוהמים. בהסכם פשרה שהוגש לבית המשפט המחוזי בחיפה, וקיבל תוקף של פסק דין בשבוע שעבר, נקבע כי המדינה, חברת 'מקורות' וגופים נוספים כמו חברות ביטוח ותאגיד מים עירוני ישלמו לחקלאים כ־19 מיליון שקל.

 

זעקת החקלאים בצפון: "חקלאות היא לא עוד מפעל טקסטיל"

 

הפרשה המשפטית החלה כאשר חקלאים מעמק יזרעאל, מהגלבוע ומחבל תענך הגישו תביעה, בעזרת עו"ד אייל בר אליעזר ועו"ד מאיה בן גל ממשרד בלטר גוט אלוני ושות', על סך כ־31 מיליון שקל נגד חברת 'מקורות' ומדינת ישראל, בטענה לאספקת מי השקיה מזוהמים בשנת 2010.

 

אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה (צילום: shutterstock)

 

על פי כתב התביעה, במהלך חודשי הקיץ של אותה שנה החלו חקלאים באזור להבחין כי הגידולים החקלאיים שלהם ניזוקים קשות, וזאת ללא כל סיבה נראית

לעין. לטענת התביעה, לנוכח הנזקים הרבים שהתגלו, הוזמנו בדיקות מעבדה עבור דגימות של גידולים, מי השקיה וקרקע, וממצאיהן הביאו למסקנה חד־משמעית כי מי ההשקיה שסופקו לחקלאים הכילו חומרי הדברה והיו בעלי מליחות גבוהה. עוד נטען בתביעה שמדובר בחומרי הדברה שברור כי אינם אמורים להימצא במי השקיה, ואשר פגיעתם בגידולים קטלנית. הזיהום היה כה חמור, נטען בתביעה, שבעקבותיו פנו שר החקלאות והשר להגנת הסביבה למשטרה ולשב"כ, בבקשה לפתוח בחקירה אם מדובר באירוע חבלני מכוון, לנוכח הכמויות הגדולות של חומרי הדברה שנמצאו במים.

 

עו"ד בר אליעזר. ייצג את התובעים
עו"ד בר אליעזר. ייצג את התובעים

 

לטענת התובעים, בגלל הפגיעה בגידולים נגרמו להם נזקים כבדים, מעבר לאובדן הגידולים שנפגעו, וזאת בשל אי־עמידה בהתחייבויות כלפי ספקים, אובדן התקשרויות עם ספקים ולקוחות, פגיעה במוניטין ועוד, וחלקם נקלעו לקשיי תזרים, שהביאו בסופו של דבר לסגירת פעילות המשק החקלאי לחלוטין.

 

בתביעתם טענו החקלאים כי חוק המים מטיל על המדינה ועל חברת 'מקורות' את האחריות לאספקתם והובלתם של מי השקיה למטרה שנועדו לה. לטענתם בתביעה, על המדינה ו'מקורות' היתה מוטלת החובה לספק לתובעים מים ראויים לגידול גידולים חקלאיים באופן שלא יגרום נזק לגידולים, והיה עליהם לנקוט את כל האמצעים הסבירים כדי למנוע אפשרות שיסופקו לתובעים מים שיגרמו להם נזקים.

 

הסדר הפשרה הוגש לבית המשפט לאחר הליך גישור שהתנהל בין כל הצדדים וקיבל, כאמור, תוקף משפטי.

 

מ'מקורות' לא נמסרה תגובה.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות