כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
האלימות גואה

אילוסטרציה צילום: index open
אילוסטרציה צילום: index open
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

זה נגמר בזעזוע מוח: תלמיד כיתה ה' הוכה קשות במהלך יום לימודים

ע' משדרות, תלמיד כיתה ה' בבית הספר דע"ת שבקיבוץ סעד, רצה להשתתף במשחק כדורגל למרות התנגדות אחד התלמידים. התלמיד קרא לאחיו הגדול ויחד הכו אותו בראש ובבטן. ההנהלה לא הודיעה להורים, ששמעו על המקרה רק כשבנם חזר הביתה ונלקח לבית החולים כשהוא סובל מזעזוע מוח

מנדי ריזל 
פורסם: 18.12.16, 08:38

ע' משדרות, תלמיד כיתה ה' בבית הספר דע"ת שבקיבוץ סעד, רצה רק להגיע הביתה בשלום אחרי יום לימודים שגרתי. אבל שני תלמידים, אחים, הפליאו בו את מכותיהם וגרמו לו לזעזוע מוח.

 

עוד בדרום:

 

האירוע החמור התרחש ביום חמישי שלפני האחרון וקדמו לו, לטענת אמו, שבועות של השפלה מילולית, אליה לא הייתה מודעת לפני כן. הרקע למקרה היה

סירובו של ע' להיכנע ללחצים מצד אחד האחים, שדרש ממנו שלא להשתתף במשחק כדורגל.

 

במהלך יום הלימודים התארגנו התלמידים למשחק כדורגל. אחד האחים הורה לע' שלא להשתתף במשחק, סתם כי "'זה לא מתאים לו". ע' הודיע לו שהוא כן משתתף, בין אם זה מוצא חן בעיניו ובין אם לא. התלמיד התרגז והלך לקרוא לאחיו הגדול. לטענת האם, השניים הכו את ע' בראש ובבטן. הצוות החינוכי לא היה ער למקרה, והאם הבחינה בבנה הפצוע רק כשחזר לביתו.

 

זעזוע מוח בין כתלי בית הספר - אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
זעזוע מוח בין כתלי בית הספר - אילוסטרציה (צילום: shutterstock)

 

לאחר שהקיא היא לקחה אותו לבית החולים ברזילי באשקלון, שם אובחן כי הוא סובל מזעזוע מוח. לדברי האם, גם לאחר ששוחרר המשיך ע' לחוש ברע - כאב הראש החמיר וההקאות המשיכו. הוא נלקח לבדיקות נוספות בברזילי גם ביום ראשון שעבר לצורך מעקב.

 

האם כועסת על הנהלת בית הספר, שלא עדכנה אותה במקרה: "בתחילת השנה ביקשו מאיתנו למלא טפסים ולכתוב מספרי טלפון של קרובי משפחה, אם יצטרכו לתפוס אותנו. אז למה לא עשו שימוש במספרים שלנו? למה אף אחד לא חייג אליי להודיע לי?".

 

ההורים פנו למשרד החינוך והגישו תלונה במשטרה נגד התלמידים התוקפים. "יחד עם זאת", טענו, "אנחנו דורשים תשובות מפורטות מהמערכת כיצד התרחש המקרה, למה לא הופסק ומדוע לא היה מורה תורן בחצר. הקטטה הסתיימה רק לאחר שקבוצת ילדים רצה פנימה לחדר המורים והזעיקה את המחנכת. נרצה לדעת מה הפעולות שבית הספר ומשרד החינוך יבצעו על מנת שבננו וילדים אחרים לא ייפגעו עוד בעתיד והאלימות הקשה הזאת תיעקר מהשורש".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "אנו רואים כל מקרה של אלימות בחומרה רבה. התלמיד הפוגע הושעה מהלימודים, ולאחר מכן ייבחן המשך הטיפול המשמעתי בעניינו. התלמיד הנפגע מלווה ונתמך על ידי הצוות המקצועי. צוות ההוראה מעביר פעילויות בנושא סובלנות ומניעת אלימות".

 

המשטרה אישרה שהתקבלה תלונה בנושא.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות