כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
נופשים פה

אילוסטרציה צילום: shutterstock
אילוסטרציה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

עלייה של 50% במספר התיירים שהגיעו בטיסות ישירות לאילת

וגם: מפנה בתיירות הנכנסת: עלייה של 38% במספר התיירים שנכנסו לישראל בנובמבר השנה בהשוואה לנובמבר שעבר

עזרא ארבלי 
פורסם: 15.12.16, 08:43

האם ענף התיירות מראה סימני התאוששות? מנתונים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי בחודש נובמבר 2016 נכנסו לישראל כ־288 אלף תיירים, עלייה בשיעור של כ־38% בהשוואה לחודש נובמבר אשתקד. מספר התיירים שנכנסו לישראל דרך האוויר בחודש נובמבר עמד על כ־254 אלף תיירים, עלייה בשיעור של כ־38% בהשוואה לחודש נובמבר 2015.

 

עוד בנגב:

 

דרך היבשה נכנסו לישראל כ־34 אלף תיירים, מהם כ־28 אלף דרך ירדן וכ־6,000 דרך מצרים. גם כאן נרשמה עלייה בהשוואה לחודש נובמבר 2015 (38%). מספר מבקרי היום הסתכם בחודש נובמבר בכ־20 אלף, ירידה בשיעור של כ־20% בהשוואה לחודש נובמבר 2015 ו־2014.

 

מהתיירים שנכנסו לישראל דרך האוויר, כעשרת אלפים הגיעו בטיסות ישירות לאילת, עלייה בשיעור של כ־50% בהשוואה לחודש נובמבר בשנה שעברה. בחודשים ינואר עד נובמבר נכנסו לישראל דרך נמל התעופה באילת כ־44 אלף תיירים, ומספרם עלה בשיעור של כ־19% בהשוואה לשנה שעברה.

 

התיירים חוזרים לאילת - אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
התיירים חוזרים לאילת - אילוסטרציה (צילום: shutterstock)

 

עוד עולה מהנתונים כי מספר התיירים שנכנסו לישראל בחודשים ינואר עד נובמבר 2016 עמד על כ־2.6 מיליון תיירים, עלייה בשיעור של כשני אחוזים

בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. 2.4 מיליון מהתיירים נכנסו לישראל דרך האוויר, עלייה בשיעור של כשלושה אחוזים בהשוואה לתקופה המקבילה בשנת 2015.

 

רוב התיירים שנכנסו לישראל בחודש נובמבר הגיעו מארצות הברית - כ־56 אלף, עלייה בשיעור של כ־27% בהשוואה לחודש נובמבר בשנה שעברה. עוד עולה מהנתונים שהרוסים חוזרים. כ־32 אלף מהתיירים שנכנסו לישראל היו מרוסיה, עלייה בשיעור של כ־60% בהשוואה לחודש נובמבר בשנה שעברה.

 

זאת ועוד, גם הסינים ממשיכים לבקר בישראל. בחודש נובמבר ביקרו בישראל כ־11 אלף תיירים סינים, לעומת 5,000 תיירים סינים שביקרו בישראל בנובמבר אשתקד. בחודשים ינואר עד נובמבר ביקרו בישראל כ־76 אלף תיירים מסין, עלייה בשיעור של יותר מ־60% בהשוואה לתקופה מקבילה בשנה שעברה.

 

שר התיירות, יריב לוין, אמר בעקבות פרסום הנתונים כי "מאמצי השיווק האינטנסיביים שאותם השקענו בשווקים במדינות חדשות כמו סין והודו יחד עם קמפיינים ממוקדים לעונת החורף הביאו לגידול שיא בכניסת תיירים לישראל בחודש נובמבר".

 

עוד הוסיף השר, "המטרה שלנו היא להמשיך במיקוד הקמפיינים כדי לעמוד באתגר של יצירת גידול רצוף בתנועת התיירים. זוהי הוכחה לפוטנציאל העצום שיש בענף התיירות ולעובדה שמהלכים חדשניים שאנו מובילים מניבים תרומה משמעותית מיידית למשק הישראלי".

 

השר הזכיר שבחודש שעבר בלבד ההכנסות מתיירות למשק הישראלי עמדו על יותר ממיליארד וחצי שקלים, כ־400 מיליון שקלים יותר מחודש נובמבר שנה שעברה - סכום השווה כמעט לכל התקציב השנתי של שיווק התיירות לישראל.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות