כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
חוליגן במגרש

אילוסטרציה צילום: מישל דוט קום
אילוסטרציה צילום: מישל דוט קום
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

עבודות שירות לאוהד כדורגל שהגיע למגרש שיכור עם נפצים ותחמושת

האוהד הגיע למשחק הכדורגל בין מכבי חיפה לבית"ר ירושלים עם נפצים, רימון עשן ורקטת סימון. למרות עברו הפלילי ופוטנציאל הסכנה במעשה נגזרו עליו חמישה חודשי עבודות שירות ומאסר על תנאי בלבד

דורון סולומון  
פורסם: 15.12.16, 09:22

שופטת בית המשפט המחוזי בחיפה אליאנא דניאלי גזרה חמישה חודשי עבודות שירות על אוהד כדורגל תושב האזור שהגיע למגרש כשהוא בגילופין וחמוש. אוהדים שהולכים למגרשי הכדורגל חשופים לעתים לסכנות שהם אינם מודעים להן. על הסכנות הללו ניתן ללמוד מגזר דין שניתן השבוע בעניינו של אוהד כדורגל שהגיע בתחילת השנה למשחק בין מכבי חיפה לבית"ר ירושלים כשהוא חמוש ושיכור.

 

האוהד נעצר לאחר שבכניסה לאצטדיון התגלו על גופו נפצים ותחמושת, שאילו הצליח לעשות בהם שימוש במהלך המשחק היו עלולים לפצוע אוהדי כדורגל

אחרים. בגזר הדין שניתן בעניינו נקבע כי הוא הגיע למשחק בהשפעת אלכוהול וכשעל גופו מוסתרים רימון עשן, רקטת סימון פירוטכנית ושני נפצים.

 

"המעשה שביצע הנאשם הוא מעשה שלמרבה הצער הופך לנפוץ, במיוחד במשחקי כדורגל כאשר אוהדים מגיעים לצפות במשחקים ונחשפים הן לאלימות פיזית והן לשימוש באמצעי לחימה שונים המסכנים את האוהדים ואת השחקנים ופוגעים בהנאה במשחק", ציינה בגזר הדין השופטת דניאלי.

 

עורכי דינו של האוהד טענו בבית המשפט כי מדובר באדם שמתקשה לשמור על יציבות במסגרות במהלך רוב חייו וכי ניהל אורח חיים שולי והתמכרותי. הוא לא התגייס לצה"ל עקב עבר פלילי, ריצה בעבר מאסר בפועל ועובד בעבודות מזדמנות רוב חייו. שירות המבחן קבע כי הוא אמנם הביע חרטה על מעשיו, אך ישנה סבירות בינונית כי יחזור על מעשיו. בהתאם לכך המליצו בשירות המבחן להטיל עליו עונש שירוצה בעבודות שירות ובמאסר על תנאי.

 

בית המשפט ציין בהחלטתו כי מדובר במי שהורשע מספר פעמים בעבר בעבירות שונות, ובכלל זה בעבירות אלימות. למרות קבלת האחריות מצדו נקבע כי בשל הסכנה הפוטנציאלית הגבוהה שהייתה עלולה להיגרם לוּ הצליח להכניס את האביזרים למגרש ולהשתמש בהם, ובשל עברו הפלילי ותסקיר המבחן הלא חיובי, אין מנוס מגזר דין הכולל מאסר שירוצה בעבודות שירות. כאמור נגזרו עליו חמישה חודשי מאסר בדרך של עבודות שירות ועוד שמונה חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים. בשל מצבו הכספי העגום לא נגזר עליו עונש כספי.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות