כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
הכותל המזרחי

עוזרי ז"ל צילום: אביגיל עוזי
עוזרי ז"ל צילום: אביגיל עוזי
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

 

שלום לך, אהובה

אהובה עוזרי הפילה חומה אחר חומה בדרך להפיכתה לאחת מאבני היסוד של התרבות הישראלית כולה. היא הייתה שם בעצב, בשמחה ובשברון הלב. היא הייתה פסקול חיינו

שחר אמאנו 
פורסם: 15.12.16, 08:44

לפני כמה חודשים פגשתי את אהובה עוזרי בהופעה שלה יחד עם דקלון וסגיב כהן. קול כבר לא היה לה, אבל פניה עטו את החיוך המפורסם שלה, זה שהופיע בכל פעם ששלחת מחמאה או הפלגת בשבחה. היוצרת, שקרעה לבבות של משפחות שלמות אחרי מלחמת יום הכיפורים עם 'היכן החייל שלי', לא ויתרה על דבר גם כשמיתרי הקול שלה נכרתו אחרי שהסרטן תקף אותה שוב ושוב, והנפיקה את 'התחפרתי' המצמרר, שענה על השאלה של השיר ההוא, 40 שנה אחרי שנוצר.

 

  • לעוד טורים של הכותל המזרחי כנסו

 

עוזרי יצרה, כתבה לאחרים, גידלה דור חדש של זמרות, שיתפה פעולה עם אמנים מכל קצוות הקשת כמו חוה אלברשטיין, רונה קינן, הדג נחש, שי צברי ועוד, והפכה למיתוס עוד בחייה. היא טיפחה דור חדש של זמרות, לא הפסיקה להופיע וקצב החיים שלה נגדע רק בגלל המחלה הארורה, שאיתה למדה לחיות והמשיכה הלאה כאילו היא לא קיימת. קולה הסדוק נשמע כמעט מכל בית בישראל, היא שימחה עם 'עמק הפרחים', הדהימה עם 'צלצולי פעמונים', כתבה את ההמנון של בית"ר ירושלים באליפות הראשונה ולא חששה לשיר על לב שבור.

 

 

עוזרי ז"ל. פילסה דרך בסביבה גברית קשוחה (צילום: אביגיל עוזי)
עוזרי ז"ל. פילסה דרך בסביבה גברית קשוחה (צילום: אביגיל עוזי)

 

אהובה הייתה ישראל, וישראל הייתה אהובה. מי שצמחה בכרם התימנים, בסביבה גברית קשוחה, הוכיחה כל פעם מחדש שהיא נבנתה מחומרים אחרים, מיתיים,

כאלה שיישארו אחרי מותה, כמעט כמו כל דור המדבר ההוא, שניסה לפרוץ את החומות אבל מצא עצמו בחוץ אחרי שהחומות נפלו. עוזרי לא ויתרה. היא הפילה חומה ועוד חומה, הוכיחה לכולם שהמוזיקה מנצחת את הכל, סחפה אחריה אחרים והיוותה מקור השראה לרבים, ללא הבדלי מוצא.

 

חבל שאת ההכרה הגדולה לפועלה, עוזרי תקבל אחרי מותה. כלת פרס אקו"ם לשנת 2016 ראויה להרבה מכך, לפרס ישראל, כי עוזרי הייתה אבן יסוד בתרבות הישראלית כולה, לא רק של הצד המזרחי שבה. שיריה ימשיכו להתנגן בפסקול חיינו, זעקתה עוד תהדהד בכל פינה והמורשת שלה לא תמות לעולם.

 

שלום, אהובה.

 

החמישייה

  • בסדר אביב גפן, הבנו, אתה השופט הרע שלא מסמפט שום מוזיקה שהיא לא שלך. רק תזכיר לי מתי הוצאת שיר טוב לאחרונה?

 

  • שימו לב לפרויקט 'צמאה 3' של היוצר נאור כרמי המשובח, ששוב מוכיח שאפשר לחבר גם חילוניים לדת בלי שום כפייה.

 

  • לירון עמרם מתחיל לממש את הציפיות ממנו עם 'חלום ישן' המצוין שעושה חיל בגלגל"צ. חפשו גם חומרים ישנים שלו.

 

  • החיבור של קרולינה לתזמורת הג'אז של תל אביב היה יכול להיות מוצלח יותר עם פחות מריחה בצד של העיבודים.

 

  • אהוד בנאי וברי סחרוף יצרו חיבור מצוין עם 'פתחי לי את דלתך' המשובח. צריך לייחל לעוד שיתופי פעולה כאלה.

 

סינגלים

ישי לוי - שועל קרבות. כמה קשה לזמר לשיר את סיפור חייו? ישי לוי כבר הפך למומחה לעניין, ועושה זאת ברגישות רבה ובדרגת אמן. את המילים של עידן חביב רפאל יכול לאמץ כל אחד כמעט, אבל כשלוי שר את זה, כשאנחנו יודעים את ההיסטוריה שלו, המילים "שועל קרבות נוסע מול כל פחדיי" מקבלות משמעות אחרת לגמרי.

 

 

יונתן רזאל - עכשיו אני עף. אין מה להגיד, רזאל יודע את העבודה, מכיר את הנקודות הנכונות לשבת עליהן כדי ליצור כל פעם את השירים המרגשים שלו, שמלווים בניחוח שמיימי. בפעם הזאת, יוצא לו עוד מוצר כזה, אולם פחות מרשים מקודמיו, והוא לא צפוי להותיר חותם.

 

 

חנן בן ארי - לא לבד. 'החיים שלנו תותים' אולי תפס את מרכז תשומת הלב, אבל בן ארי הוא יותר מזה. יש לו שירים מצוינים שנוגעים בנשמה, נכנסים לתוך הלב ונשארים שם. המילים שלו ושל רועי חסן, והעוצמות שעולות מכל שורה בשיר הזה, פשוט משדרות את האופטימיות הנחוצה. יופי.

 

 

אלעד שער - אמונה. תעצמו את העיניים ותקשיבו איך שער בעצם נשמע כמו... חיים ישראל. חידוש לשיר של יאיר גדסי, שכתב והלחין, והוא מבוצע בצורה טובה, מרגשת ומיוחדת, אבל קשה להתעלם מהדמיון הקולי לזמר אחר או מהמקור שנשמע טוב הרבה יותר.

 

 

אגם בוחבוט - עושה לי טוב. מלבד המהפך החיצוני, בוחבוט ממשיכה לעשות את מה שמצליח לה: שירי קצב מעודדים, כאלה שאין להם עומק אבל הם מצליחים להזיז אותך. אפשר לומר שהיא מצאה את המשבצת שלה בין כל הילדות/זמרות, וכמו שאומר השיר - זה עושה לה טוב.

 

 

נדב מירנדה - ילדים טובים. ילדים זה תמיד נושא מרגש, ומירנדה, בסינגל הבכורה שלו, משחק בדיוק על הנקודה הזאת - ובהצלחה. יצא לו שיר רגיש, מרגש, עם איכות קולית טובה וטקסט טוב של שרון אביחלק ואודי דוד, כזה שכל הורה יזדהה איתו.

 

 

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות