כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מחאת הוותיקים

רביבו צילום: אבי מועלם
רביבו צילום: אבי מועלם
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מתכוננים להקמת שכונה חרדית בלוד: התושבים הוותיקים זועמים

תושבים מלוד הופתעו מביקור ראש העירייה רביבו בעיר החרדית אלעד, כהכנה לאכלוס שכונת אחיסמך. "מתפלאים שהצעירים עוזבים?"

שי אלבלינג 
פורסם: 15.12.16, 14:28

ביקור של ראש עיריית לוד יאיר רביבו ביישוב אלעד, במטרה מוצהרת ללמוד מראש העיר החרדית על אופן הניהול מול אוכלוסייה חרדית שעתידה לאכלס את שכונת אחסימך בשנים הקרובות, מכעיס חלק מתושביה החילונים של לוד.

 

עוד בשפלה:

הורי בית ספר 'קשת' חוששים מהצפה נוספת

 

הקמתה של שכונת אחיסמך בחלק המזרחי של העיר, מתקדמת בחודשים האחרונים. ההערכה היא כי בתוך פחות משנה כבר יאוכלסו כמה בנייני מגורים בה. נושא הקמת השכונה לווה במחאות רבות מצד תושביה החילונים של העיר, לאחר שנקבע כי היא תהיה בעלת צביון חרדי. לפי התוכנית, רק כ־360 יחידות דיור מתוך 4,000 שצפויות להיבנות בה, מיועדות לציבור שאינו חרדי.

 

אל הביקור שהתקיים בשבוע שעבר באלעד הגיעו רביבו ובכירי העירייה, שנפגשו במקום עם ראש העירייה הרב ישראל פורוש. יחד עם בכירי העיר, ערך פורוש לנציגים מלוד סיור מקיף בשטח עירו והסביר להם כיצד מתנהלים השירותים לתושבים והמערכת העירונית.

 

פגישה לקראת אכלוס שכונת אחיסמך (צילום: shutterstock)
פגישה לקראת אכלוס שכונת אחיסמך (צילום: shutterstock)

 

דבר ביקורם של רביבו ובכירי העירייה באלעד הכעיס חלק מתושביה החילונים של העיר, אשר מחו על כך שבמקום לעסוק בצורה יסודית בבעיות בשכונותיה הוותיקות של העיר, מרחיק רביבו עד ליישוב אלעד.

 

"שלא יבכו אחרי זה שצעירים שנולדו בעיר עוזבים אותה, כי הרושם הוא שאנחנו פחות חשובים ומזה אי אפשר להתעלם", אומר חגי חכמון, תושב העיר. "הרי מה שיקרה הוא שלשכונה באחיסמך יבואו תושבים מחוץ לעיר ובזה אין היגיון", אומר רמי בוסקילה, תושב העיר. "כל החשיבה הזאת מעוותת ופוגעת בוותיקי העיר, שעבורם יש הרבה פחות אופציות לשיפור דיור ודיור חלופי מאשר זוגות צעירים למשל".

 

מעיריית לוד נמסר בתגובה: "ראש העירייה הציג השבוע בפני חברי מועצת העיר וההנהלה הבכירה את הסכם הפיתוח האסטרטגי, שעליו עתידה לוד לחתום

בחודש הקרוב עם ממשלת ישראל, במודל של הסכמי גג, במטרה לענות במהירות יחסית על הצורך ההולך וגובר בקרב תושבי העיר לדיור בר השגה. ההסכם כולל פיתוח מתחמי מגורים שבהם כ־17 אלף יחידות דיור, התחדשות עירונית בשכונות הוותיקות במסגרת פינוי בינוי ותוספת של 3,000 יחידות דיור, לצד פיתוח השכונות הוותיקות. ראש העירייה ציין כי האתגר הוא להשאיר את הצעירים בלוד ולמשוך אוכלוסייה חילונית ממרכז הארץ, בה גם הזוגות הצעירים שעזבו את העיר".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות