כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
אירוע מדאיג

כלבת היא מחלה קטלנית לבני אדם. הכלב לאקי
כלבת היא מחלה קטלנית לבני אדם. הכלב לאקי 
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

כפר ורדים: גור חולה בכלבת נשך את בעליו ומת

לאקי, לברדור מעורב בן שלושה חודשים, הוא בעל החיים ה-13 שהתגלה נגוע במחלה בגליל. בסוף השבוע חוסנו 15 איש בעקבות המגע איתו

מירית קושניר סטרומצה 
פורסם: 14.12.16, 10:05

משרד הבריאות הודיע השבוע כי גור כלבים שאומץ על ידי משפחה מכפר ורדים, מת מכלבת לאחר שהספיק לנשוך שניים מבני המשפחה. לאקי, לברדור מעורב בן שלושה חודשים, הוא בעל החיים ה-13 שהתגלה נגוע במחלה בגליל, שלפני חודשים ספורים הוכרז כנגוע בכלבת.

 

קראו עוד ב-mynet:

 

גופתו נשלחה למכון הווטרינרי. הכלב לאקי
גופתו נשלחה למכון הווטרינרי. הכלב לאקי

 

ביום שישי בערב, עם קבלת תוצאות בדיקת הכלבת, הוציאה המועצה המקומית כפר ורדים קריאה לאנשים שננשכו על ידי הגור לפנות בדחיפות למיון לצורך קבלת חיסון. מאחר שרבים באו איתו במגע, אך לא ננשכו, הומלץ להם לפנות להתייעצות בלשכת הבריאות המחוזית.

 

הווטרינר הרשותי בכפר ורדים ובמעלה יוסף, ד"ר אבנר ברזילי, אומר כי הגור נלקח לפני כשישה שבועות ממשתלה באזור: "עובד המשתלה הצביע על סימני

נשיכה ודם שנראו בסמוך לראשו של הגור, והפנה את תשומת ליבו של מאמץ הכלב לכך שהגור ננשך על ידי בעל חיים לא מזוהה.

 

"האיש לקח את הגור לווטרינר, שהורה לו לפנות אלי אם יופיעו סימנים נוירולוגיים והכלב ישנה את התנהגותו. כחודש לאחר מכן האיש התקשר אליי ואמר שלאקי, שטרם חוסן נגד מחלת הכלבת, נשך אותו ואת בנו. הודעתי לו כי עליהם לפנות באופן מיידי ללשכת הבריאות ולהסגיר את הגור לתצפית כלבת. לאחר חמישה ימים בהסגר, לאקי מת. גופתו נשלחה למכון הווטרינרי, ואחרי יומיים קיבלנו תשובה חיובית".

 

ד"ר ברזילי מדגיש, כי המקרה האחרון חמור במיוחד: "הפעם מדובר בכלב שחי בתוך משפחה ובא במגע עם אנשים רבים ועם כלבים אחרים. בסוף השבוע שעבר חוסנו 15 איש בעקבות המגע איתו. כשיש אירוע נשיכה ממקור בלתי ידוע באזור המוכרז כנגוע בכלבת, צריך לקחת בחשבון שהמקור עלול להיות נגוע. אני קורא לתושבים שלא להניח לכלבים לשוטט באופן חופשי, כדי שלא יבואו במגע עם בעלי חיים אחרים, ולחסן נגד כלבת פעם בשנה, החל מגיל שלושה חודשים. כלבת היא מחלה קטלנית לבני אדם, ללא אפשרות ריפוי".

 

ד"ר ברזילי הוסיף וציין כי בתחילת השבוע הותקפו שני כלבים נוספים בכפר ורדים, על ידי שועל, אשר נשך אותם ונמלט. הכלבים שהיו רתומים לרצועה ומחוסנים, נלקחו להסגר לתקופה של 45 יום, ובעליהם חוסנו נגד כלבת.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות