כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
שכונה חדשה

אילוסטרציה צילום: shutterstock
אילוסטרציה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

800 יחידות דיור יוקמו ליד מתחם 'ביג' בבאר-שבע

הוועדה לתכנון ולבנייה במחוז הדרום במינהל התכנון הפקידה תכנית לבנייתה של שכונת מגורים חדשה במזרח באר־שבע. מדובר במתחם מגורים ראשון שמתוכנן במסגרת תכנית שכונת הפארק שצפויה להיבנות סמוך לפארק נחל באר־שבע

עודד בר־מאיר 
פורסם: 13.12.16, 08:21

הוועדה לתכנון ולבנייה במחוז הדרום שבמינהל התכנון הפקידה תכנית לבנייתה של שכונת מגורים חדשה במזרח באר־שבע שתכלול כ־800 יחידות דיור. מדובר במתחם מגורים ראשון שמתוכנן במסגרת תכנית שכונת הפארק בסמוך לפארק נחל באר־שבע.

 

עוד בנגב:

 

על פי התכניות, השכונה תוקם במתחם 'סולל בונה' לשעבר שנמצא דרומית למרכז הקניות 'ביג', והיא מהווה עוגן ראשון לשינוי פניו של אזור מזרח העיר, שעיקר השימושים בו כיום כוללים מבני תעשייה ומלאכה, כדוגמת מפעל 'חרסה', המוסכים וטחנת הקמח, ומתחמי מסחר ובילוי כמו 'ביג' ומתחם 'דיזיין סנטר'.

 

השכונה מתוכננת על פי עקרונות הקיימות - אילוסטרציה (צילום: נחום סגל )
השכונה מתוכננת על פי עקרונות הקיימות - אילוסטרציה (צילום: נחום סגל )

 

התכנית כוללת מגוון רחב של סוגי מגורים ודיור מוגן, החל מבניינים בני תשע קומות ועד לרבי קומות בני 26 קומות, שטחי תעסוקה, מבני ציבור ופארק

מרכזי. השכונה המתוכננת צופה לכיוון פארק נחל באר־שבע ובעתיד גם מתוכנן גשר שייאפשר מעבר ישיר מהשכונה לפארק. השכונה מתוכננת על פי עקרונות הקיימות ומשחזרת את דרך חברון ההיסטורית כציר ירוק שכונתי.

 

תכנון השכונה הופקד בידי האדריכלית נעמה מליס, ויוזמת הפרויקט היא חברת 'שיכון ובינוי'.

בתוך כך הפקידה הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תכנית לבניית שכונת מגורים חדשה בחלק המערבי של היישוב הבדואי שגב־שלום, אשר תכלול כ־1,300 יחידות דיור.

 

על פי התכנית, מגרשי המגורים יהיו בגודל של דונם עד שניים וחצי דונם והם מיועדים לארבע עד 12 דירות בבנייה צמודת קרקע ובנייה רוויה של עד שש קומות.

 

התכנית, שהוגשה על ידי הרשות להסדרת התיישבות הבדואים בנגב שבמשרד החקלאות, מיועדת לתושבי שגב־שלום והפזורה שמסביבה, כחלק מהסדר התיישבות הבדואים והיא כוללת גם שטחים לטובת אזורי מסחר, מוסדות ציבור ושטחים פתוחים.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות