כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
אווירה מתוחה

הכפר מכר ירושת במצלמות אבטחה. ירי צילום: shutterstock
הכפר מכר ירושת במצלמות אבטחה. ירי צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מכר: "כמו בכפרים, הפשע והאלימות שוררים כאן"

בעקבות רצח שני בתוך שבועיים, אומר ראש המועצה כי התושבים חסרי אונים. הוא מבקש מהשוטרים להגביר נוכחות, לפתוח נקודת משטרה ומצהיר שאושר פרויקט להצבת מצלמות אבטחה

יפה ברנס  
פורסם: 07.12.16, 09:38

בעקבות רצח נוסף שאירע בלילה שבין רביעי לחמישי בשבוע שעבר, ירושת הכפר מכר במצלמות אבטחה, במסגרת המיזם "עיר ללא אלימות". הרצח האחרון, המצטרף לשורה ארוכה של מקרי ירי ואלימות ביישוב, אירע ב-1 בדצמבר, בסמוך לשעה 2:00 בלילה. המשטרה הוזעקה בעקבות דיווח על ירי, וגילתה גבר פצוע, בן 32, המוכר לשוטרים. הנפגע הועבר לבית החולים, שם מת מפצעיו.

 

קראו עוד ב-mynet:

 

רצח שני בתוך שבועיים (צילום: shutterstock)
רצח שני בתוך שבועיים (צילום: shutterstock)

 

מפקד מחוז חוף, ניצב עמוס יעקב, הטיל על היחידה המרכזית לחקור את מקרה הרצח, שאירע שבוע לאחר שגבר כבן 40, ללא עבר פלילי, נמצא ירוי ברכבו.
גם נפגע זה הועבר לבית החולים, שם מת מפצעיו. במקרה זה קבעה המשטרה כי הרקע לרצח הוא "סיכסוך אישי משפחתי", בניגוד לרצח בשבוע שעבר, שבוצע מסיבות פליליות. צו איסור פירסום הוטל על שני האירועים.

 

"כמו בכל הכפרים, הפשע והאלימות שוררים כאן", אמר השבוע יו"ר מועצת ג'דיידה-מכר, מוחמד שאמי. "הרצח האחרון התרחש בעת שהקורבן ישן בלילה במיטתו, לצד אשתו. קיים פחד בקרב חלק מהתושבים. אנחנו עושים הכל כדי למגר את האלימות ואת הפשע בכפר. ישנן החלטות שצפויות ליישום: המשטרה הבטיחה שתקים תחנת משטרה בכפר, ואושרה תוכנית להצבת מצלמות אבטחה.

 

"אנשי הדת שלנו נכנסו לבתי הספר התיכוניים בכפר והרצו נגד האלימות. לצערי, ישנם צעירים חמומי מוח שפועלים מבלי לחשוב ומקפחים חיים. אנחנו מבכים כל רצח וזועמים על הקלות של קיפוח חיי אדם".

 

שאמי קורא להגביר את נוכחות המשטרה בכפר: "נכון שיש פה כוחות משטרה, אבל לא מספיק. אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולקרוא להורים להשגיח ולחנך את הילדים נגד אלימות וכל המשתמע מכך".

 

תושב מכר, שביקש שלא להזדהות בשמו: "פחד - זו המלה. התושבים ממש נמנעים לצאת מהבית. האווירה בכפר מתוחה. כל זב חוטם מסתובב פה עם אקדחים ונשק. אני, כהורה, נמצא כל העת במרוץ אחר ילדי. אני חייב לדעת היכן הם ומתי הם חוזרים הביתה מחשש שמא יאונה להם רע. אני לא מרשה לילדי הגדולים, שהם בני יותר מ-20, לצאת אפילו לכספומט אחרי 20:00".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות