כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
תנאים קשים

אילוסטרציה צילום: shutterstock
אילוסטרציה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

שרים בממשלה נחלצים לעזרת בית הספר נתיבות משה בחיפה

ההורים נפגשו עם שרים וחברי כנסת מיהדות התורה ומש"ס וקיבלו הבטחה לסייע להם במאבק. ההורים מבקשים את עזרת חברי הכנסת בהפעלת לחץ על שר החינוך והעירייה

אורנה נירנפלד 
פורסם: 11.12.16, 08:53

בשבוע שעבר נפגשו הורי בית הספר נתיבות משה בחיפה עם חברי הכנסת והשרים מש"ס ויהדות התורה, הציגו בפניהם את הבעיה הקשה שאיתה הם מתמודדים וביקשו את עזרתם בפתרון המשבר. כזכור, מאז תחילת שנת הלימודים מנהלים ההורים מאבק מול הרשויות כדי לקבל מבנה חלופי לבית הספר, המהווה במצבו

הנוכחי סכנה בריאותית ופיזית לתלמידים. כך אף נקבע בדו"ח של משרד הבריאות שהורה לא להפעיל חלקים מבית הספר.

 

נציגות של ועד ההורים הגיעה לאחרונה לישיבת סיעת ש"ס בראשות שר הפנים, אריה דרעי, ושטחה בפניו את מצבו הקשה של בית הספר, את הדוחק והצפיפות, את היעדר התנאים הראויים ללימודים ואת הפציעות הרבות והקשות של הילדים, בהן ילד ששבר את האגן, ילדה שפונתה לפני שבועיים באמבולנס לבית החולים בגלל ברזל שננעץ ברגלה, ילדים ששברו ידיים וילדים שברזלים ננעצו בעיניהם.

 

ההורים פנו לשר דרעי וביקשו את התערבותה הדחופה של המפלגה: "בחרנו בכם, אנחנו בוחרי ש"ס, לא יכול להיות שילדינו ילמדו במבנה בלתי ראוי שכזה ובתת תנאים שכאלו בשנות ה-2000. אנחנו מצפים מכם, כנציגינו בכנסת, שתילחמו למעננו, תפעילו את כל כובד משקלכם על שר החינוך ועל העירייה ותביאו לפתרון הבעיה".

 

השר דרעי אמר להורים כי הוא מבין את הבעיה וכי הם עושים כל שביכולתם, אך המפתח נמצא אצל שר החינוך.

 

לאחר מכן הגיעו ההורים לישיבת סיעת יהדות התורה ופגשו את חברי הכנסת שהבטיחו גם הם להירתם לנושא בכל כוחם. יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני: "אנחנו אשמים במצבם של הילדים משום שאנחנו לא מפעילים לחץ מספיק. אני חושב שאנחנו צריכים כסיעה ללכת יחד לראש הממשלה ולהפעיל את כל הכלים שברשותנו כדי לפתור את העניין הזה". ההורים מציינים עוד כי גפני הבטיח לבקר בבית הספר עם השר דרעי.

 

גם סגן השר להגנת הסביבה ירון מזוז, המלווה את המשבר מתחילתו, אמר: "לא ייתכן שתינוקות של בית רבן ילמדו בתת תנאים שכאלה, במבנה שהוכרז מסוכן, וכולם ישתקו ולא יעשו דבר. כולם עומדים מנגד ואינם פועלים לשינוי המצב. אני מקווה שלא יתעוררו לאחר שיקרה אסון. ילדים משחקים בשירותים, נפצעים ונגרמים להם נזקים פיזיים ונפשיים.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות