כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
תג מחיר

הפסל של  ישראל בן עזרא
הפסל של ישראל בן עזרא 
 
אווילות. ישראל בן עזרא צילום: דורון גולן
אווילות. ישראל בן עזרא צילום: דורון גולן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

עכו: ישראל בן עזרא יקנה את הפסל שלו מהעירייה

הפסל, שהקמתו עלתה כ-60 אלף שקל, נמכר למי שכונה "הפרויקטור של ראש העיר" עד שהעז להתמודד בבחירות מול לנקרי. בן עזרא: "מצער שהפסל, שהיה אהוב כל כך על הציבור, סולק משיקולים זרים, בזילזול בתושבים ובקופה הציבורית"

יפה ברנס 
פורסם: 06.12.16, 10:01

מועצת העיר בעכו החליטה בשבוע שעבר למכור את פסל הגולש תמורת 5,000 שקל ליוצר ישראל בן עזרא, שהיה יועצו ואיש אמונו של ראש העיר, שמעון לנקרי. בימים שבהם עוד היו השניים בקשרי עבודה אמיצים, כונה בן עזרא "הפרויקטור של ראש העיר", והוא זה שהגה את הקמת הפסל, שבו נראה גולש הרוכב על גל גדול.

 

קראו עוד ב-mynet:

 

חברי המועצה לעגו ליצירה. הפסל של בן עזרא
חברי המועצה לעגו ליצירה. הפסל של בן עזרא

 

לדברי בן עזרא, העירייה מימנה בכ-60 אלף שקל את הקמת הפסל הענק, שהוצב באישורה בסמוך לבית הספר לקציני ים. ילדים ואורחים נהגו להצטלם על

רקע הפסל הססגוני, אלא שב-2014, לאחר הבחירות, הפסל נעלם. בן עזרא גילה כי עובדים מטעם העירייה השליכו את היצירה שלו למתחם המכיל אשפה ופסולת, ביציאה הצפונית של העיר, ועתר לבית המשפט. לבסוף הוחלט כי הפסל יוצע למכירה במכרז שתפרסם העירייה.

 

בחודש פברואר המכרז פורסם, אולם איש לא הגיש הצעה. בחודש יולי פורסם מכרז חדש, ומכיוון שגם בפעם השנייה לא הוגשה להצעה לקניית הפסל, החליטה העירייה לקבל את הצעתו של בן עזרא ולמכור לו את הפסל תמורת 5,000 שקל. במהלך הדיון במליאה לעגו חברי מועצה לפסל שיצר בן עזרא, הגם שעד לפני שנים ספורות רבים מהם הציגו עצמם כחברים קרובים שלו.

 

יצוין, כי בעירייה לא טרחו לעדכן את בן עזרא על ההחלטה, והוא שמע על כך כאשר התבקש להגיב ל-mynet: "העירייה לא הצליחה למכור את הפסל משום שאיש לא מעוניין לרכוש יצירה שנזרקה לפחי האשפה", אמר. "מצער שהפסל, שהיה אהוב כל כך על הציבור והמטיילים, סולק ממקומו משיקולים זרים, באווילות, בזילזול בתושבים ובקופה הציבורית. לאיש בהנהגה אין כישורים ולא הסמכה להחליט בענייני אמנות".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות