כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
משבר תקציבי

גירעון בית החולים עומד על כ-100 מיליון שקל צילום: גיל נחושתן
גירעון בית החולים עומד על כ-100 מיליון שקל צילום: גיל נחושתן
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

בי"ח נהריה: מחסור בסדינים, חומרי ניקוי ופיג'מות

גורמים בבית החולים בנהריה מוסרים כי גירעון תקציבי גורם למחסור בציוד. המרכז הרפואי: "בשל תוכניות ופעילויות במהלך השנה, נוצרה חריגה. נפעל עם משרד הבריאות להסדרת הנושא"

אדי גל  
פורסם: 04.12.16, 09:08

בית החולים בנהריה נקלע בחודשים האחרונים לגירעון תקציבי כבד, המקשה על התיפקוד היומיומי. גורמים במרכז הרפואי מסרו בשיחה עם mynet כי ההנהלה עצרה רכישות של מוצרים שאינם מצילי חיים וכי יש קושי גם בהקצאת פיג'מות וסדינים. בדיקה של "כלכליסט" חשפה לאחרונה כי גירעון בית החולים עומד על כ-100 מיליון שקל, ונוכח המצב החליט משרד הבריאות להדק מאוד את הפיקוח על המרכז הרפואי לגליל.

 

קראו עוד ב-mynet:

 

"בהמתנה לשנה הבאה". המרכז הרפואי לגליל (צילום: גיל נחושתן)
"בהמתנה לשנה הבאה". המרכז הרפואי לגליל (צילום: גיל נחושתן)

 

מדי שנה בשנים האחרונות, לקראת סוף השנה האזרחית, נקלע בית החולים לקשיים תקציביים, אבל השנה נוספו הוצאות חריגות בעקבות הטיפול בפצועים מסוריה, וישנו ויכוח באשר לעלות הפרויקט, שאותו מממנת המדינה באופן עקרוני. "אין כסף לכלום", ציין השבוע עובד ותיק בבית החולים. "מאשרים רק נושאים שהם מצילי חיים - תרופות מיוחדות, דברים כאלה. כל היתר - בהמתנה לשנה הבאה".

 

"המשפחות רואות מה קורה ומתלוננות, אבל זה לא ממש עוזר", אמר עובד אחר בבית החולים. "פשוט, אין כסף, וזה פוגע כמובן בטיב השירות". לדברי העובד, יש מחסור גם בחומרי ניקוי וגם בציוד לבדיקות, והיו משפחות שהתלוננו על אי החלפת סדינים במשך מספר ימים לחלק מהמטופלים.

 

ב"כלכליסט", שכאמור ערך בדיקה בעניין, נחשפה התכתבות בין הנהלת בית החולים להנהלת משרד הבריאות. במכתב ששלחה מנהלת חטיבת המרכזים הרפואיים
הממשלתיים, ד"ר אורלי ויינשטיין, למנהל בית החולים, ד"ר מסעד ברהום, נכתב: "בהמשך לבירור שנערך בתקופה האחרונה אל מול המרכז הרפואי, עלתה חריגה בתקציב בית החולים בהיקף בלתי סביר וללא קבלת אישור מראש המשרד... בהתאם להנחיית שר הבריאות ומנכ"ל המשרד, ומתוך חשש עמוק למצבו התקציבי של המרכז הרפואי, בכוונתי ליזום, באופן מיידי, תהליך בקרה על התנהלותו התקציבית של המרכז הרפואי ועל אופן ההתמודדות עם הסטייה ממסגרות התקציב, עד שתתבהר תמונת המצב".

 

מהנהלת בית החולים נמסר: ״המרכז הרפואי לגליל נמצא בשנים האחרונות בתנופה הכוללת פתיחת מערך שירותים רפואיים הזמינים לקהילה בפריפריה, בתמיכה ובסיוע שר הבריאות, יעקב ליצמן. בשל תוכניות ופעילויות במהלך השנה, נוצרה חריגה ואנו נפעל עם משרד הבריאות להסדרת הנושא. אנו פועלים כל העת על מנת לספק למטופלים את כל הצרכים בעת אישפוזם, וכל תלונה המובאת לידיעת הצוות, מטופלת בזמן אמת. המרכז הרפואי ימשיך להעניק לתושבי הגליל שירות רפואי, מקצועי ואנושי ליד הבית, כחלק מהחזון שלו".

 

ממשרד הבריאות נמסר: "הנהלת המרכז הרפואי לגליל הודיעה כי קיימת בבית החולים חריגה תקציבית מהותית, אשר עדיין מתבררת ביחס להיקפה. נציין כי הנהלת המרכז הרפואי מציגה גירעונות החורגים מכל הסבר סביר שניתן להעלות על הדעת אף ביחס לחולים הסורים. שר הבריאות ומנכ"ל המשרד הודיעו במרוצת כל השנה כי מנהלי בתי החולים נדרשים לעמוד ביעדי התקציב וכי לא יגלו סובלנות להתנהלות שאינה עולה בקנה אחד עם הדרישות.

 

"בימים אלה משרד הבריאות מבצע ביקורת בבית החולים ואף צפוי להוסיף ביקורות באמצעות רואי חשבון, במטרה להבטיח כי התנהלות ההנהלה ביחס לאי עמידה ביעדים התקציביים תיפסק לאלתר.

 

"עוד הודיע המשרד למנהל המרכז הרפואי, כי מעתה קליטת עובדים תתאפשר רק לאחר אישור מנהלת חטיבת המרכזים הממשלתיים הרפואיים, במטרה להבטיח כי ההתנהלות הלקויה עד כה מצד הנהלת המוסד תיפסק. משרד הבריאות יוודא כי פעילות בית החולים לא תיפגע".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות