כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
יוקר המחייה

אילוסטרציה צילום: shutterstock
אילוסטרציה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

זעם בקרב תושבי קרית גת עקב התייקרות הארנונה

מועצת עיריית קרית גת אישרה גביית היטלי שמירה ושטחים ציבוריים על התושבים. גורם עירוני: "ראש העירייה צריך לפנות כסף כדי לכסות על מצבה הקשה של העירייה. מה השלב הבא, היטל חינוך ואיכות סביבה?"

שי לוי  
פורסם: 27.11.16, 08:04

משרד הפנים אישר לאחרונה את בקשת עיריית קרית גת לגבות היטל שמירה בחשבון הארנונה והיטל שטחים ציבוריים לפיתוח נוי סביבתי. גורם בעיר טוען כי על העירייה לטפל בנושאים הללו במסגרת גביית הארנונה ולא להטיל על התושבים היטלים נוספים.

 

עוד בדרום:

 

בעבר דחה משרד הפנים את בקשתה של העירייה לגבות היטל שמירה, בגלל סיבות טכניות שהיו קשורות באופן הגשת הבקשה. העירייה הגישה בקשה להטלת היטל שמירה, אולם ההיטל נדחה על ידי משרד הפנים מסיבות טכניות. לפני כשבוע במהלך ישיבת מועצת העיר, הצביעו חברי המועצה בעד ההיטל בעקבות אישור משרד הפנים.

 

היטל השמירה יתווסף כסעיף נפרד לחשבון הארנונה בשיעור של 2.14 שקלים למ"ר לשנה. ראש העירייה, אבירם דהרי, הסביר במהלך הישיבה כי היטל, בניגוד למס, משמש אך ורק למטרות שנקבעו ולא תהיה אפשרות להשתמש בכסף למטרות אחרות.

 

מותק, הארנונה התנפחה - אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
מותק, הארנונה התנפחה - אילוסטרציה (צילום: shutterstock)

 

לפני מספר שנים הותקנו שערים חשמליים בארבע הכניסות לעיר והוצבו שוטרים. מהר מאוד המיזם בוטל כי העירייה לא הצליחה לממנו, כמו גם את השיטור

העירוני. באחת מישיבות המועצה האחרונות הצהיר דהרי כי במידה ומשרד הפנים יאשר את גביית היטל השמירה הוא יחזיר לפעילות את השיטור העירוני ואת השערים החשמליים.

 

בשנים האחרונות מנהלת ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) מאבק לביטול היטלי השמירה שאושרו לרשויות המקומיות בתקופת האינתיפדה, כשהיה צורך בהצבת מאבטחים ברחבי הערים. מאז התייתר הצורך בהיטל ויש ערים שביטלו את גבייתו.

 

היטל נוסף שתושבי קרית גת ישלמו הוא היטל שטחים ציבוריים. התושבים ישלמו עבור מ"ר קרקע 19.89 שקלים ועבור מ"ר בנוי סך של 49.23 שקלים. היטל זה נועד לפיתוח נוי סביבתי. "מדובר בשירותים שהתושבים אמורים לקבל בתמורה לארנונה שלהם", טוען גורם בעיר, "אבל ראש העירייה צריך לפנות כסף כדי לכסות על מצבה הקשה של העירייה. מה יהיה המהלך הבא? היטל חינוך והיטל איכות סביבה?".

 

מהעירייה לא התקבלה תגובה.

 

ממשרד הפנים נמסר בתגובה: "הישיבה התקיימה רק בשבוע שעבר. הנושא לא מוכר במשרד וייבדק מול הרשות המקומית".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות