כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
פגיעה באופי הרחוב

"אין כל היגיון אורבני וכלכלי באישור התוכנית". בנייה צילום: נחום סגל
"אין כל היגיון אורבני וכלכלי באישור התוכנית". בנייה צילום: נחום סגל
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מוצקין: דיירים נגד הקמת בניין בן 9 קומות

דיירים ברח' גושן חוששים מבעיות חנייה, פקקי תחבורה ועומס על התשתיות הקיימות. מתנגדים גם לבקשה לפתוח בבניין המתוכנן בית קפה. מהנדס הוועדה: "גם הוועדה המחוזית סבורה שהבניין תואם את אופי הרחוב"

אדי גל  
פורסם: 24.11.16, 08:26

דיריים בשלושה בניינים, ברחובות גושן ורנ"ס בקרית מוצקין, שממוקמים מול מגרש בו אמור לקום בניין בן 9 קומות, הגישו לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה התנגדות לאישור התוכנית, שלטענתם תפגע באיכות החיים שלהם ותגרום לירידת ערך דירותיהם.

 

קראו עוד ב-mynet:

 

"יותר ויותר דירות משמשות למשרדים". בנייה (צילום: נחום סגל )
"יותר ויותר דירות משמשות למשרדים". בנייה (צילום: נחום סגל )

 

בהתנגדויות שהוגשו (כל בניין בנפרד) מצוין כי התוכנית מתבססת על בנייה של 450 אחוז על מגרש בן 665 מ"ר. משמעות הדבר היא בניית רב קומות,

בן 9 קומות (חלקו הגדול מיועד למסחר ומשרדים), גבוה בהרבה לעומת הבניינים מסביב. השכנים טוענים כי הבניין הגבוה ישנה את אופי האזור וצביונו, יגרום לבעיות חנייה חמורות ולפקקי תנועה, יקשה עליהם להשתלב בתנועה הזורמת ברחוב גושן ויעמיס על התשתיות הקיימות במקום.

 

אחד הדיירים טוען כי הבנייה תחסום את המגרש בו ממוקמת הדירה שלו, כאשר אישור התוכנית תיצור בניין חורג באופן משמעותי מקו הנוף של הקטע הרחוב, המאופיין בבניינים בני 3 עד 4 קומות.

 

השכנים מתלוננים כי בתוכנית יש גם אישור לפתיחת בית קפה ומסעדה, שבמהותם פתוחים מעבר לשעות הפעילות הרגילות. "הפעלתם תגרום לנו באופן ודאי מפגעי רעש ותברואה, תוך פגיעה באיכות חיינו".

 

דיירי מבנה אחר טוענים: "יש לדחות הבקשה לשינוי תב"ע, הנובעת מרצון היזם להגדיל את הזכויות הניתנות במגרש למקסימום האפשרי, תוך התעלמות צורמת מבעיות החנייה הקיימות ממילא באזור ומבעיות החנייה האקוטיות שייגרמו עם יישום התוכנית (ככל שתיושם). גם בפתרון החנייה המוצע - חנייה בחניון תחתון ועליון, יש כדי ליצור מפגעי זיהום אוויר ורעש רכבים בקרבת חלונות דיירים בבתים הסמוכים, וזאת מעבר לתנועה הערה במגרש עצמו".

 

עוד כתבו: "הבקשה לכ-450 אחוזי בנייה על מגרש של 665 מ"ר יוצרת מסה שחוסמת את המגרש - רצון היזם אינו עולה בקנה אחת עם אופי הרחוב, הן מבחינת גובה וגודל המבנה לעומת המבנים הסמוכים והן מבחינת תמהיל של מגורים ומשרדים".

 

הדיירים מציינים כי בתוכנית יש תוספת של שלוש קומות לעומת התוכנית הקיימת, והוסיפו: "אין כל היגיון אורבני וכלכלי באישור התוכנית, שכן בתחום היישוב מצויים בניינים בני 3 עד 5 קומות... לכל אלה יש לצרף את העובדה כי אין כפי הנראה תוכנית אב לשדרות גושן בקרית מוצקין, והרי שאין מי שיקום ויחלוק על כך שדין התוכנית להידחות על ידי הוועדה המחוזית".

 

יצוין כי בשנים האחרונות הפך רחוב גושן לרחוב בו מצויים משרדים רבים, שעובדים תוך שימוש חורג מתוכנית בניין עיר, המגדירה את הבניינים למגורים בלבד. בעבר ביקרו בתי המשפט את ועדות התכנון, שאינן מתמודדות עם השינויים שעובר הרחוב בשנים האחרונות, כאשר יותר ויותר דירות משמשות למשרדים ולא למגורים.

 

מהנדס הוועדה לתכנון ובניין ערים קריות, משה יבין, טען בתגובה להתנגדויות התושבים כי הבניין שיוקם ברחוב גושן תואם את אופי הרחוב, ואינו מהווה שינוי קיצוני לסביבה - ולכן הוועדה המקומית אישרה אותו והעבירה את המשך הטיפול לוועדה המחוזית. "מדובר בבניין מודרני שמשלב בין משרדים למגורים", הסביר יבין.

 

"גם בלי טובות והקלות אפשר לבנות שם שש קומות, ולא מדובר בבניין בן תשע קומות. בכל מקרה, הסמכות לאשר סופית את הבניין היא של הוועדה המחוזית, וזו, אחרי שבדקה אותה, החליטה להפקיד אותה להתנגדויות, קרי גם היא סבורה שהפרויקט תואם את אופי הרחוב. הוועדה המחוזית גם שמעה את ההתנגדויות שהוגשו, ואמורה להחליט בקרוב".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות