כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
איכס

זבובים במסוף רבין צילום: איציק קורקוס
זבובים במסוף רבין צילום: איציק קורקוס
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

נופשים ומנפנפים: מכת זבובים חמורה שטפה את העיר אילת

תושבי אילת ונופשים זועמים על מכת הזבובים הקשה. על פי ההערכות, זבובים מתרבים במהירות בגלל כמויות הגשם הרבות שירדו בעיר לפני כחודש. העירייה: "לצד פעולות הניטור מבצעת העירייה ריסוס של מכולות האשפה ברחבי העיר"

עזרא ארבלי 
פורסם: 24.11.16, 08:22

אין כמעט תושב באילת או אורח בעיר שלא חש באחרונה את מטרד הזבובים. החרקים המעופפים מציקים בכל שעות היממה, ונראים בכל מקום.

 

עוד באילת:

 

אל מכת הזבובים נוספה בימים האחרונים מכה נוספת ולא פחות מרגיזה: יתושים. ההסבר הרווח למכת היתושים נעוץ במקוואות המים שנוצרו באזור לאחר הגשם האחרון. על פי ההערכות, באותם מקוואות התפתחו זחלי יתושים שבגרו ומשם התעופפו לרחבי העיר.

 

אין זו הפעם הראשונה שאילת חווה מכת זבובים קשה. זה קורה לפחות פעם בשנה, ובכל פעם הסיבה נעוצה בגורם אחר. לפני כשש שנים חוותה העיר מכת זבובים קשה ובלתי נסבלת בעקבות עבודות שנעשו במכון לטיהור שפכים. אחרי שהעבודות הסתיימו ובורות השומן הודברו, חוסלה גם מכת הזבובים.

 

זבובים, זבובים בכל מקום - אילוסטרציה (צילום: איציק קורקוס)
זבובים, זבובים בכל מקום - אילוסטרציה (צילום: איציק קורקוס)

 

לפני כשנתיים פקדה את העיר מכה נוספת שהגיעה בעקבות השטפונות שהיו באזור, ואשר הותירו אחריהם שלוליות מים בהן התפתחו רימות הזבובים. השיטפונות סחפו גם את שדות המלונים של יישובי הערבה הדרומית, והמלונים שהרקיבו בשטח הוסיפו והגדילו את הנגע.

 

בשנים האחרונות מגיעה מכת הזבובים ממכלאות ההסגר לבקר (קרנטינות) הממוקמות בערבה, קילומטרים ספורים מהעיר. צואת בעלי החיים שבאה במגע עם מי הגשמים שירדו לפני כחודש באזור משכה אליה מיליוני זבובים, שהמשיכו את דרכם והתעופפו הישר לבתי התושבים בעיר.

 

יורם, תושב אילת ובעל דוכן מזון בעיר, אמר השבוע בכעס: "כל שנה זה קורה, וכל שנה אנו חווים את אותה חוויה מטרידה. אינני מבין מדוע לא מרססים במקומות המועדים. כל אדם יודע שהקרנטינות הם המקור לזבובים, ולכן חייבים לרסס שם לפחות פעם בשבוע. אני חושב שאחד מתפקידיה של מחלקת ההדברה בעירייה הוא לאתר את מקומות הדגירה, ולחסל את הזבובים לפני שאנחנו מנופפים ידיים כדי לגרש אותם".

 

דוברת העירייה, דנה זנטי, מסרה בתגובה: "כידוע, מצויה אילת בסביבת גורמים סביבתיים מחוץ לתחום שיפוטה, העוסקים בחקלאות בקר ועיסוקים אורגניים

נוספים. גורמים סביבתיים אלה בשל אופיים הנם בעלי פוטנציאל להתפתחות בתי גידול לזבובים, אך הם אינם מצויים תחת סמכות פיקוח ישיר של העירייה. על רקע ריבוי זבובים ברחבי העיר המהווים מטרד ביצעו תברואני העירייה ניטור ברחבי אילת ובשטחים שמחוצה לה. ממצאי הניטור העלו כי רימות זבובים התגלו מחוץ לשטח השיפוט של העיר ובסמיכות לקרנטינה. הודעה על כך נמסרה למועצה אזורית חבל אילות, כולל הנחיות לחיסול הבוצה בה נתגלו הרימות. לצד פעולות הניטור מבצעת העירייה ריסוס של מכולות האשפה ברחבי העיר".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות