כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
תביעה

אילוסטרציה המחשה: מיכאל שטינדל
אילוסטרציה המחשה: מיכאל שטינדל
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

תובעת מאה אלף שקל מנהג אוטובוס; אמר לי: שבי בשקט, אתיופית מכוערת"

כך, לטענת סטודנטית ממוצא אתיופי הלומדת במכללת קריית אונו, אמר לה נהג של חברת קווים לאחר ששאלה אותו מדוע עצר באמצע הכביש, בעת שחיכתה בתחנה בבני ברק. היא תובעת מהחברה ומהנהג לפצותה במאה אלף שקל. קווים בתגובה: "בית המשפט יכריע בין הצדדים"

איתי עמיקם 
פורסם: 21.11.16, 08:13

סטודנטית ממוצא אתיופי שחיכתה בתחנת אהרונוביץ' בבני ברק ביקשה לעלות לקו 68 בדרכה למכללת קריית אונו שבה היא לומדת. בתביעה שהגישה לבית משפט השלום בתל אביב היא טוענת כי נהג האוטובוס של חברת קווים הטיח בה אמירות גזעניות בנוכחות הנוסעים בקו. בכתב התביעה נטען כי המקרה אירע בתחילת חודש פברואר אשתקד.

 

הסטודנטית עלתה לאוטובוס, שלא עצר בתחנה לדבריה, ושאלה את הנהג מדוע עצר באמצע הכביש. בתביעה נטען כי "נהג האוטובוס בתגובה החל למלמל מילים בערבית והחל במסכת השפלות, קללות וגידופים בעלי אופי גזעני שנמשכו עד שירדה התובעת מהאוטובוס במשך כ־30 עד 45 דקות". בין היתר נטען כי הנהג אמר: "איכס מי שהביא אותך, לכי שבי בשקט, מגעילה, אתיופית מכוערת". הסטודנטית מוסיפה כי בעקבות מסכת הנאצות היא "חשה מושפלת והלומה", אך היא הגיבה בשתיקה משום שחששה כי תגובה שלה תקצין את התקפותיו של הנהג.

 

עוד באזור:

הגרפיטי שנלחם נגד ההטרדות המיניות ברחוב

מאבק נגד הסבת גני ילדים לבתי כנסת בסופי שבוע

 

קו 68 . החברה טענה כי היא "דוחה את התביעה בשתי ידיים" (המחשה: ShutterStock)
קו 68 . החברה טענה כי היא "דוחה את התביעה בשתי ידיים" (המחשה: ShutterStock)

 

כשהגיעה הסטודנטית ליעדה היא שלפה את מצלמתה כדי לתעד את הקללות שהטיח בה הנהג. "הנהג, אשר ראה כי היא מצלמת, התעצבן עוד יותר, הפנה כלפיה בידו אצבע משולשת תוך כדי שאמר 'את יודעת לאן אני דוחף לך את זה' והמשיך לקלל בערבית", לשון התביעה. תמונתו של הנהג צורפה לכתב התביעה.

 

הסטודנטית טוענת כי למחרת פנתה למחלקת פניות הציבור של חברת קווים ודיווחה להם על האירוע. בהמשך, כשניסתה לברר מה עלה בגורל תלונתה, נאמר

לה לטענתה כי משכרו של הנהג קוצצו הבונוסים שהיה אמור לקבל וכי הוא במעקב. הסטודנטית אף הגדילה לעשות והגישה תלונה במשטרה נגד הנהג ובד בבד פנתה לעמותת "טבקה" שמגנה על זכויותיהם של בני הקהילה האתיופית. העמותה הגישה תלונה למשרד התחבורה בשמה של הסטודנטית ודרשה מחברת קווים לפצות את הנוסעת בעקבות ההשפלה שחוותה. בתביעה נכתב כי ההתכתבויות של העמותה וחברת קווים לא הניבו את התוצאה הרצויה וכי החברה טענה כי היא "דוחה את התביעה בשתי ידיים". במכתבי התגובה של חברת קווים טענה החברה כי הבונוס של הנהג קוצץ בשל תמונתו שבה הוא מפנה לנוסעת אצבע משולשת. בתביעה טענה הסטודנטית כי "כפי שעולה מההתכתבויות, בחרה חברת קווים לתת רוח גבית למעשיו והתבטאויותיו הנלוזות של הנהג, הן בניסיונותיה למזער ולגמד את התנהגותו רק לכדי הפניית האצבע המשולשת, כמו גם מעצם הכחשת התנהגותו והתבטאויותיו, למרות שהיוו סכנה ממשית לכלל הנוסעים... הגרוע מכול הוא המשך העסקתו כעובד בחברה שעה שבבירור עולה כי התנהגות מעין זו מהווה סכנה לכלל ציבור הנוסעים".

 

חברת קווים לעומת זאת טענה בהתכתבותה עם עורכת דינה של הסטודנטית כי הנוסעת לא טענה בשיחתה עם נציגת השירות שהנהג הטיח בה אמירות גזעניות. "כך מרשתך בונה הרים וגבעות על אמירות גזעניות", הגיבה החברה. "עם זאת עיון בהתנהלותה בזמן אמת מעלה כי בשיחה שקיימה עם הנציגה היא כלל לא הזכירה אמירות גזעניות מצד הנהג". חברת קווים אף טענה כי בשיחה עם נציגת השירות אמרה התובעת כי היא "חתכה את הריב כיוון שהוא (הנהג) ערבי". לטענת החברה, "ברור שבנסיבות בהן מרשתך העלתה טענה גזענית כנגד מרשתי, מוטב היה אלמלא טענותיה כנגד מרשתי לא היו נטענות כלל".

 

הסטודנטית דורשת מחברת קווים ומנהג האוטובוס לפצותה בסכום של 100 אלף שקל. "הנהג, בהתנהגותו הפסולה כלפי התובעת, פגע פגיעה אנושה בכבודה כאדם, השפיל וביזה אותה בפומבי. גרם לה עוגמת נפש וסבל, וכל זאת רק בשל מוצאה", טוענת הסטודנטית. "לצערה הרב של התובעת ברור לה כי האירוע הטראומטי נשוא התביעה ייחרט בזיכרון התובעת עד יומה האחרון".

 

מחברת קווים נמסר בתגובה: "הנושא נמצא בהליך תביעה משפטית בין הצעירה ובין החברה. בית המשפט יכריע בין הצדדים".

 

תגובת המשטרה לא התקבלה.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 9 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות