כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מקצב סוער

די.ג'יי שילת עדרי־חדד. תמיד אהבה מוזיקה צילום: יוסי דוס-סנטוס
די.ג'יי שילת עדרי־חדד. תמיד אהבה מוזיקה צילום: יוסי דוס-סנטוס
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מיזם לוהט למגזר הדתי: די.ג'יי לנשים בלבד

די.ג'יי דתית שמתקלטת במסיבות של בנות המגזר, אפליקציה שעוזרת לכם לשמור על קשר עם בני משפחה, מכשירי כושר מיוחדים שיוצבו בפארקים ציבוריים, צמחים מפוסלים, חידוש רהיטים. היזמים הצעירים מאילת מקווים לכבוש את העולם

עזרא ארבלי 
פורסם: 22.11.16, 06:13

נעים להכיר: היזמים האילתים שלא קופאים על השמרים, ופתחו עסקים יצירתיים.

 

עוד בנגב:

 

ישן הופך לחדש

לימור לב גוריון מחדשת רהיטים ישנים ויוצרת פורטרטים באמצעות אותיות קטנות.

 

שם: לימור לב גוריון

 

גיל: 41

 

עיסוק: מורה לאמנות.

 

הרעיון: חידוש רהיטים ישנים וציור פורטרטים באמצעות אותיות קטנות.

 

לימור לב גוריון - באילת לתושבים אין מודעת לחידוש רהיטים (צילום: יוסי דוס-סנטוס)
לימור לב גוריון - באילת לתושבים אין מודעת לחידוש רהיטים (צילום: יוסי דוס-סנטוס)

 

על הרעיון החדש: "אני מחדשת רהיטים ישנים בצורה אמנותית, ובמקביל מציירת פורטרטים לפי בקשה באמצעות מילים מתוך שיר השירים והתיקון הכללי הכתובות באותיות קטנות מאוד. כשגרתי בירושלים עסקתי כיועצת צבע ובחידוש רהיטים, וכשהגעתי לאילת ראיתי שאין את זה כאן ושלתושבים אין מודעות לכך שניתן לחדש רהיטים במקום להשליך אותם לפח".

 

איך התחיל החלום להיות יזמת: "אני אם חד־הורית לארבעה ילדים ומכורח הנסיבות חיפשתי משהו חדש בתחום האמנות שגם יכניס לי מעט כסף".

 

מה דרוש כדי להיות יזמת מצליחה? "כוח רצון, אמונה בעצמך ובמוצר שאתה מוכר וחלום".

 

תקוות להמשך: "להמשיך בתחום האמנות. יש לי חלום גדול אחד והוא לקחת קבוצות של בני נוער בסיכון או קבוצות של תלמידים ולעשות איתם אמנות רחוב, לצייר על בניינים ועל נישות מוזנחות אחרות כדי שהתושבים ייהנו מאמנות כשהם הולכים ברחוב, משהו שייעשה להם שמח בלב".

 

האם קיבלת סיוע? "קיבלתי סיוע ב'מעוף' ולמדתי שם על פתיחת עסק, וזה נתן לי המון כלים להמשך. אבל לפני שפונים לסיוע צריך קודם מנוע פנימי שיידרבן אותך לרעיון ותשוקה גדולה כי בלי שני הדברים האלה כלום לא ילך".

 

מי המודל לחיקוי שלך ולמה? "אני אוהבת אנשים וילדים, ואני מאמינה שכל אחד מהם יכול ללמד אותך משהו. אני מקשיבה להם ומהם אני לוקחת רעיונות והשראה".

 

סטיב ג'ובס הבא

מודל החיקוי של עומר זקס, המפתח מכשירי כושר שיוצבו בפארקים ציבוריים, הוא לא אחר מאשר מייסד אפל המנוח.

 

שם: עומר זקס

 

גיל: 33

 

עיסוק: מאמן כושר אישי.

 

הרעיון: מכשיר כושר לפארק ציבורי .

 

על הרעיון החדש: "הפרויקט שלי הוא הצבת מכשירי כושר בקונספט חדשני בפארקים ציבוריים. זה קיים כיום, אבל לא לפי המודל שאני מבקש להכניס".

 

איך התחיל החלום להיות יזם: "אצלי זה התחיל בתקופת לימודיי במקצוע מעצב תעשייתי. במסגרת הלימודים פיתחתי מוצר אחד וממנו גזרתי את המכשירים שאני מבקש להכניס. החל משנת 2008 הלכה ותפסה תופעת הכושר בפארקים הציבוריים והיא צוברת תאוצה בארץ ובעולם, ולכן צריך להתחדש".

 

מה דרוש כדי להיות יזם מצליח? "הרבה עבודה. נדרשים גם ידע והבנה של מכלול גורמים שיביאו את כל העוסקים במוצר למכנה משותף אחד".

 

תקוות להמשך: "להמשיך עם הפרויקט שאני מאוד מאמין בו עד שהוא ייצא לאור ולפועל".

 

האם קיבלת סיוע? "'האב אילת' מסייע לכל היזמים ומאפשר לכל אחד לעבוד על הרעיון שלו תוך סיוע ממרצים מבחוץ ותוך בנייה ראשונית של הפרויקט והכוונה נכונה למתחילים".

 

מי המודל לחיקוי שלך ולמה? "סטיב ג'ובס. הוא אדם שהתחיל את העסק שלו מאפס, דבק במטרה ולא הרפה עד שהוציא את המוצר שלו. הוא היה אדם שחלם ולא ויתר".

 

ד"ר צמח

בר יצחק־חיים, בן לאמנית וגנן, מצא דרך לשלב בין התחומים בזכות הצמחים המיוחדים שהוא מגדל.

 

שם: בר יצחק־חיים

 

גיל: 23

 

עיסוק: בעל עסק לשליחויות.

 

הרעיון: פיסול טופיארי.

 

בר יצחק־חיים - צמחים בצורות (צילום: יוסי דוס-סנטוס)
בר יצחק־חיים - צמחים בצורות (צילום: יוסי דוס-סנטוס)

 

על הרעיון החדש: "הרעיון הוא להציב צמחים בצורות שונות ומיוחדות כמו כרישים, דולפינים וכל דבר אחר בכל מקום. מדובר בצמח מיוחד שהבאתי מחו"ל

ואשר הצלחנו לאקלם אותו כאן. הצמח גדל בתוך קונסטרוקציה של ברזל בצורה שנבחרה. אני מגדל אותו בחווה שהקמתי לשם כך בשחורת".

 

איך התחיל החלום להיות יזם: "את הרעיון שאבתי מאחד מביקוריי בחו"ל. ראיתי צמחים בצורות שונות שמוצבים ברחבי הערים, ומאוד התעניינתי בזה. מאחר שאמי היא אמנית ואבי הוא גנן, הרגשתי שיש בצמח הזה שילוב של שני הדברים. הייתי במשתלה בחו"ל במשך שלושה שבועות ולמדתי איך עושים את זה. כשחזרתי לארץ, סיפרתי להורים וגם הם כמוני נדלקו על הרעיון ומכאן יצאנו לדרך".

 

מה דרוש כדי להיות יזם מצליח? "אמונה במה שאתה עושה ולהבין שכמה שזה קשה עכשיו, הסיפוק שיהיה בסוף התהליך ישתלם ויהיה שווה את הכל".

 

תקוות להמשך: "יש לי חלום להקים חווה ענקית באזור אילת עם מבוך של צמחים ירוקים".

 

האם קיבלת סיוע? "פניתי ל'מעוף' ושם אמרו לי שקיים סיוע מכל מיני גופים, אבל טרם מימשתי את זה. אני חושב שהסיוע הגדול ביותר שאוכל לקבל יהיה מהעירייה, אם זו תקצה עבורי שטח ואם היא תציב ברחבי העיר את פסלי הצמחים".

 

מי המודל לחיקוי שלך ולמה? "אבא שלי. עבורי הוא מודל להערצה, איש שיודע לעשות כמעט כל דבר וממנו למדתי המון".

 

שימרו על קשר

שביט כהן (25) עובד על אפליקציה חכמה שתעזור לכם לשמור על קשר עם חברים ובני משפחה.

 

שם: שביט כהן

 

גיל: 25

 

עיסוק: אחראי משמרת במלון רויאל ביץ'.

 

הרעיון: אפליקציה חכמה לשמירה על קשר.

 

על הרעיון החדש: "בתקופה האחרונה קיימות בעיות ברשתות החברתיות, ולדעתי הן אמורות להיות חכמות יותר. רובנו מבקשים להיות בקשר עם המשפחה והחברים, אבל אין לנו את הזמן הזה. לכן אני מפתח יישומון חכם שייאפשר לנו לשמור על קשר עם כל מי שאנחנו מבקשים. אפליקציה כזו עדיין לא קיימת ושלי תהיה הראשונה".

 

איך התחיל החלום להיות יזם: "תמיד רציתי לתת מעצמי לטובת הכלל. לא רציתי להיות כפוף למישהו שיגיד לי מה ואיך לעשות. אמנם יש דברים שאני עושה שנראים אולי לא הגיוניים, אבל אני שמח שיש כאלה שחושבים כמוני ויותר מזה, אני שמח שב'האב אילת' קיבלו את הרעיון ועוזרים לי לקדם אותו".

 

מה דרוש כדי להיות יזם מצליח? "דבר ראשון צריך התמדה ולדעת לקום אחרי שנופלים. להישאר כל הזמן על הגלגל, להמשיך ולא לוותר אף פעם".

 

תקוות להמשך הדרך: "בהנחה שהרעיון יעבוד הוא עשוי לשנות הרבה דברים בהתנהלות היומיומית שלנו. אני מקווה שהמיזם הזה יצליח כפי שאני צופה, ושהוא יחלחל לציבור".

 

האם קיבלת סיוע? "קיבלתי סיוע ב'האב אילת'. זה מקום שנוח לעבוד בו, סביבת העבודה נעימה מאוד ושם נתנו לי הרגשה טובה וכלים משמעותיים שאוכל להשתמש בהם ולהצליח".

 

מי המודל לחיקוי שלך ולמה? "אין לי מודל ספציפי. אני בוחן ולוקח כל מיני הצלחות של אחרים. אני מאמין שבעתיד יהיה מישהו שיהווה מודל עבורי".

 

שולטת בעמדה

אחרי הלידה הבינה שילת עדרי־חדד שהיא רוצה לצאת לדרך עצמאית והתחילה לתקלט באירועים של בנות המגזר הדתי.

 

שם: שילת עדרי־חדד

 

גיל: 29

 

עיסוק: די.ג'יי

 

הרעיון: די.ג'יי לבנות המגזר הדתי.

 

די.ג'יי שילת עדרי־חדד: "להמציא את מקום העבודה שלי" (צילום: יוסי דוס-סנטוס)
די.ג'יי שילת עדרי־חדד: "להמציא את מקום העבודה שלי" (צילום: יוסי דוס-סנטוס)

 

על הרעיון החדש: "זה אמנם לא רעיון חדש עבורי. תמיד עסקתי במוזיקה, אבל כשילדתי לראשונה ביקשתי מבן זוגי במתנה קונטרולר (תיבת שליטה למוזיקה). לקח עוד קצת זמן עד שהתבשלתי עם הרעיון, ובגלל הביקוש הגדול של בנות דתיות שמבקשות לרקוד באירועים החלטתי לצאת לדרך".

 

איך התחיל החלום להיות יזמת: "זה היה שילוב של הבנה בלהיות אמא במשרה מלאה, ובמקביל לממש את עצמי. רציתי להמציא עבורי את מקום העבודה שלי שייאפשר לי להיות עצמאית, להכניס כסף הביתה ולא לכיסו של אחר ולבחור את מינון כמות העבודה בעצמי".

 

מה דרוש כדי להיות יזמת מצליחה? "צריך הרבה רעב להצלחה. להיות כל הזמן עם האצבע על הדופק, להיות עם ביטחון עצמי, להאמין בעצמך ולהאמין בבורא עולם שיתווה לך את הדרך הנכונה".

 

תקוות להמשך: "להפיק מוזיקה משלי. הייתי רוצה לשמוע שבכל תחנות הרדיו מנגנים שירים שלי ואני מקבלת תמלוגים עבורם".

 

האם קיבלת סיוע? "'מעוף' מסייע מאוד. השתמשתי בשירותיו ולקחתי את הקורס הבסיסי כדי לקבל כלים להתמודדות מול הביורוקרטיה שממנה מאוד פחדתי".

 

מי המודל לחיקוי שלך ולמה? "למרות שהוא צעיר ממני בגיל, אני רואה בזמר ובדי.ג'יי השבדי אביצ'י מודל השראה על מה שעשה בפרק זמן קצר ועל החותם שהוא משאיר בתחום המוזיקה".

 

ים של יצירתיות

מיכל (מייקי) חץ אמנם כבר לא מדריכת צלילה, אבל הים עדיין מאוד נוכח ביצירות העץ שלה.

 

שם: מיכל (מייקי) חץ

 

גיל: 37

 

עיסוק: מדריכת צלילה ואמנית.

 

הרעיון: יצירה בעץ בהשראת הים והמדבר.

 

על הרעיון החדש: "אחרי תקופה ארוכה שעבדתי ב'ריף הדולפינים' יצאתי לדרך חדשה וחיפשתי משהו אחר. תמיד בער בי משהו הקשור לאמנות, והחלטתי ללכת עם ההרגשה. נרשמתי לסדנה של נגרות במרכז הארץ שפתחה בפניי אפשרויות רחבות מאוד. החלטתי לעשות משהו שונה בעבודה עם עץ ושילבתי את זה עם אמנות".

 

איך התחיל החלום להיות יזמת: "תמיד היה לי חלום להיות עצמאית. בתחילה חשבתי על עבודה עם בעלי חיים, אבל מהר מאוד הבנתי שאני צריכה משהו אחר. בתמיכתו של בעלי הצלחתי להגשים את החלום להיות יזמת עצמאית ולעסוק ביצירה שמחוברת לים, שהוא חלק בלתי נפרד ממני".

 

מה דרוש כדי להיות יזמת מצליחה? "לפני הכל נחישות והתמדה. אחרי זה ובהתאם לשינויים הגלובליים, שיווק טוב של המוצר".

 

תקוות להמשך הדרך: "הייתי רוצה לפתוח מקום קטן משלי בארץ ולמכור בו את הדברים שאני מייצרת, ומי יודע, אולי להתרחב ולמכור גם בחו"ל".

 

האם קיבלת סיוע? "מעוף באילת סייעו לי מאוד. צריך להבין שחלק בלתי נפרד מהקמת עסק הוא השיווק באינטרנט. במעוף הפגישו אותי עם מומחה לשיווק כזה שלימד אותי המון מושגים שלא הכרתי לפני שהחלטתי על היזמות".

 

מי המודל לחיקוי שלך ולמה? "אין לי מודל אחד לחיקוי. אני לוקחת מכל האנשים שהיו מספיק אמיצים ללכת עם החלום, לפתוח עסק משלהם ולהצליח. חלק מהם אף הצליחו לבנות אימפריות קטנות משל עצמם".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות