כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
גלגלים סוערים

נהגי המוניות שיבשו את התנועה צילום: יאיר שגיא
נהגי המוניות שיבשו את התנועה צילום: יאיר שגיא
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

נהגי מוניות באילת מזהירים: "הפחתת התעריף תגולגל בסופו של דבר על הנוסע"

אלי שנה, בעל תחנת המוניות 'פתאל' באילת, זועם על החלטת משרד האוצר להפחית את מחירי הנסיעה במונית. בנוסף, כ־450 נהגים מהעיר נסעו בעצלתיים בכבישים וגרמו לעומסי תנועה במחאה על החלטת האוצר

עזרא ארבלי 
פורסם: 21.11.16, 08:09

"החלטת האוצר להפחית את תעריפי המוניות היא גזלת כבשת הרש". כך אמר בזעם הרב אלי שנה, הבעלים והמנהל של תחנת המוניות 'פתאל' באילת. "אנו מקווים שבמשרדי האוצר והתחבורה יתעוררו בהקדם, ויתקנו את ההחלטה המעוותת שגורמת נזק לכל נהגי המוניות בישראל".

 

עוד באילת:

 

זעמם של נהגי המוניות התעורר לאחר שמשרד האוצר החליט להוזיל את תעריפי המוניות ב־11.1%. לדברי הנהגים, החלטה זו התקבלה מבלי להתחשב בעלויות הגבוהות של אחזקת המונית ותפעולה.

 

אורי שיש, לשעבר חבר מועצת העירייה מטעם ארגון המוניות באילת ונהג מונית בעצמו, אמר כי "קריאת המונה שהתחילה באילת, שהיא כזכור עיר ללא מע"מ, במחיר של 10.3 שקלים ירדה ל־9.4. אבל אין מדובר רק בירידה האמורה, אלא בירידה של אלמנטים נוספים כמו מרחק הנסיעה שהתארך בין פעימה לפעימה, וזמן הפעימה הארוך יותר בזמן עצירה ממושכת".

 

נהגי המוניות שמו את התחרות בצד, ומחו ביחד (צילום: יאיר שגיא)
נהגי המוניות שמו את התחרות בצד, ומחו ביחד (צילום: יאיר שגיא)

 

התחרות העזה בין תחנות המוניות באילת לא באה לידי ביטוי בבוקר שני שעבר. נהגים מכל תחנות המוניות בעיר שיתפו פעולה והצטרפו למחאה במסגרתה נרשמו עומסי תנועה רבים ברחבי העיר.

 

כ־450 נהגי מוניות יצאו משלושה מוקדים: אזור בית העלמין, שכונת שחמון והלגונה המזרחית, ונסעו בעצלתיים בכבישי העיר כדי להביע את מחאתם על הוזלת התעריפים.

 

"באילת אנו מעניקים הנחות לתושבי העיר", ציין אלי שנה. "קיימת הנחה קבועה של 10%, ואנו לא גובים את המחיר הקבוע בחוק בהזמנה טלפונית. אם

האוצר לא ישנה את החלטתו, נאלץ בחוסר ברירה לגבות גם עבור הזמנה טלפונית וגם עבור נוסע שלישי, ונוריד את ההנחה הקבועה. לא תהיה לנו ברירה אחרת. הפחתת התעריף תגולגל בסופו של דבר על הנוסע".

 

שנה סבור שההחלטה להפחית את התעריף לא לקחה בחשבון מכלול שלם של אלמנטים שמשפיעים על המחיר. "באו וטענו באוצר כי בעקבות הוזלת מחיר הדלק בשנים האחרונות, יש להוזיל גם את תעריפי הנסיעה במוניות", הוא אמר. "נכון אמנם שמחיר הדלק ירד, אבל במקביל חלו שינויים רבים במחירי הביטוח, עלויות האחזקה והטיפולים ומחיר הפחת של המונית".

 

שנה הוסיף וציין כי המחאה הוכיחה שנהגי המוניות בישראל יכולים להתאחד ולהתאגד, ושהם לא ייתנו יד לפגיעה בציבור של כ־40 אלף איש המועסקים בענף.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות