כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
שמחים בשמחתה

ענבר אליהו. שמחת החיים שלה לא נפגעה צילום: אלבום משפחתי
ענבר אליהו. שמחת החיים שלה לא נפגעה צילום: אלבום משפחתי
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מרגש: בעקבות סטטוס בפייסבוק מאות באו ליום הולדתה של צעירה נכה

מירי אליהו מקרית מלאכי קראה לגולשים בפייסבוק להגיע למסיבת יום ההולדת של בתה ענבר (25), המרותקת לכיסא גלגלים. כ־400 איש, ביניהם איב אנד ליר, נענו להזמנה. ובינתיים ההורים, שאיבדו את האפוטרופוסות על רכושה של בתם, חוששים שגם היא תילקח מהם

ענבל לוי בר־זאב 
פורסם: 17.11.16, 08:23

מירי ואליהו צבי מקרית מלאכי חגגו השבוע לבתם ענבר (25), פגועת ראש הסובלת מנכות, יום הולדת שמח במיוחד בהשתתפות 400 איש, מרביתם גויסו באמצעות הפייסבוק. אך השמחה הייתה מהולה בעצב: ההורים איבדו לפני שנים את האפוטרופוסות על רכושה של ענבר, והם חוששים שהיא תילקח מהם.

 

עוד בדרום:

 

"רציתי השנה לשדרג את יום ההולדת שלה", סיפרה האם, "אז ביקשתי מהבת שלי עדי שתעלה פוסט בפייסבוק ותקרא לכולם לבוא. ענבר אוהבת אנשים. היא אמנם משותקת ופגועת ראש, אבל שמחת החיים לא נפגעה לה. נערכתי ל־300 איש". בעקבות הסטטוס הגיעו ביום שלישי השבוע כ־400 איש לשמח את ענבר, בהם צמד הזמרים איב אנד ליר ומתנדבים נוספים בהם צלמים ומוזיקאים.

 

ענבר אליהו - 400 איש הגיעו למסיבה (צילום: אלבום משפחתי)
ענבר אליהו - 400 איש הגיעו למסיבה (צילום: אלבום משפחתי)

 

כשהייתה בת חמש עברה ענבר תאונת דרכים, שבעקבותיה הייתה שרויה בתרדמת במשך שנה. אמה עזבה לפני 20 שנה את מקום עבודתה כדי לטפל בה. ענבר יושבת על כיסא גלגלים, חצי מפניה משותקות, יד אחת שלה משותקת ולפני שנתיים התפרצה אצלה מחלת האפילפסיה.

 

בשנים האחרונות נאבקים ההורים בהחלטה למנות את עמותת אקים לאפוטרופוסית של ענבר. "לפני כמה שנים הייתי מסוכסכת עם שכנים", סיפרה האם מירי. "הם הלכו לרווחה ואמרו שאני מרעיבה את ענבר, משאירה אותה לבד בחוץ, לא קונה לה בגדים ומכה אותה. הגענו לבתי משפט ונלחמנו. הילדה נשארה איתנו, אבל קבעו שלא נהיה האפוטרופוסים שלה, אלא אגודת אקים, כשהממונה הישיר עליה יהיה מנכ"ל אקי"ם לאפוטרופסות, יזהר דמארי".

 

לטענת מירי, היא פנתה לדמארי מספר פעמים בבקשה לסיוע בעניינים שונים, ביניהם החלפת הרכב הישן: "הוא אמר שאם הרכב יוחלף דמי הניידות בביטוח הלאומי יילקחו ממני. גם בעניין יום ההולדת ביקשנו סיוע אך הוא דחה אותנו". האב אליהו הוסיף: "לכל מקום שאליו אני מגיע ורואים שאני לא האפוטרופוס שלה, מזלזלים בי. כאילו אני לא יכול לטפל בבת שלי".

 

מאקים נמסר בתגובה: "בית המשפט מינה את אגודת אקים לאפוטרופסות כאפוטרופוס בלעדי לענייני רכושה של ענבר, ומחמת צנעת הפרט וחיסיון אני מנוע

מלפרט. לעניין החלפת רכב, כבר לפני שנים הודענו לאב שאין לנו התנגדות וכי ענבר תממן את ההפרש שנותר לאחר השתתפות המוסד לביטוח לאומי ושווי הרכב הישן. אקים לאפוטרופסות היא זו שפעלה לכך שקצבת הניידות תמשיך להיות משולמת לאימא גם לאחר החלפת הרכב. אקים מממנת עבור ענבר מטפלת, מרפאה בעיסוק ותיקוני רכב. שירותי הרווחה וגם אקים מדברים על יציאה יומית למעון יום, שם תקבל ענבר את כל הטיפול המקצועי הראוי. היא תישאר לגור כמובן עם משפחתה".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות