כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מישהו צופה בך

שכרו משרד חקירות צילום: אבי מועלם
שכרו משרד חקירות צילום: אבי מועלם
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

עיריית לוד שכרה את שירותיו של משרד חקירות פרטי כדי לבדוק עובדים

עיריית לוד נעזרת במשרד חקירות פרטי, כדי לבדוק עובדים שלגביהם התקבלו תלונות. רוב העובדים לא מתרגשים: "אם יש אנשים שעושים שטויות, ויש כאלה, אז מוטב שיתפסו אותם ושכולם יידעו מזה". העירייה: "מצופה מכל העובדים, ובכל הדרגים, להקפיד על נוכחות בעבודה בשעות העבודה"

שי אלבלינג 
פורסם: 21.11.16, 08:12

לחץ גדול במסדרונות עיריית לוד, על אגפיה השונים, לאחר שלעובדי העירייה נודע כי העירייה החלה לאחרונה להפעיל חוקרים פרטיים שיעקבו אחרי עובדי עירייה החשודים כמי שמועלים בתפקידם.

 

עוד בשפלה:

  • המאבטח פלט כדור מנשקו והושעה - ההורים דורשים שיחזור לעבודה

 

ההחלטה לשכור את שירותיו של משרד חקירות פרטי התקבלה על ידי הנהלת העיר, לאחר שבמהלך החודשים האחרונים התקבלו תלונות על עובדים בעירייה שלכאורה אינם מבצעים את עבודתם השוטפת, או מבצעים אותה בצורה לקויה.

 

ל'ידיעות איילון' נודע, כי פרט לתלונות שמועלות מעת לעת ברשתות החברתיות ומתייחסות לליקויים לכאורה בעבודה של עובדי עירייה, להנהלת העיר הגיעו בשנה החולפת עשרות תלונות, אנונימיות ברובן, על עובדי עירייה המועלים בתפקידם.

 

בעקבות מידע זה התכנסה לפני מספר חודשים מועצת העיר והחליטה לנקוט בצעד של ביצוע מעקב אחרי כמה מהעובדים נשואי התלונות.

 

בעיריית לוד מועסקים קרוב ל־1,000 עובדים, והחשדות שהגיעו לידי העירייה מתייחסים לעשרות עובדים בלבד. כמו כן, בהנהלת העיר מודעים לכך שחלק מהתלונות עשויות להיות תלונות שווא, ובמידה רבה, ועל מנת שלא לפגוע בעובדים המואשמים לשווא, הוחלט לשכור את שירותיה של חברת החקירות.

 

ראש העירייה יאיר רביבו אישר השבוע כי העירייה החליטה לנקוט במהלך זה, וציין כי זאת הפעם הראשונה מאז בחירתו לתפקיד לפני שלוש שנים, שהעירייה בוחרת במהלך כזה.

 

"זאת הפעם הראשונה שהנהלת העיר הנוכחית אישרה להפעיל חוקרים בשטח, ומבחינתנו מדובר במהלך חשוב", מסביר רביבו. "כבר בעבר הודענו והתרענו שנגביר אכיפה ובקרת עובדים".

 

"לפקח מקרוב"

ברשויות רבות אחרות ברחבי ישראל נוקטים בצעדים דומים, אולם לדברי גורמים בעירייה, חשיבות המהלך שעליו הוחלט בהנהלת העיר היא בשמירה על טוהר המידות של המערכת העירונית שנכנסה לאחר שנים של ואקום שלטוני לדרך עבודה מסודרת.

 

"אחרי כל הוועדות הקרואות והבלגנים והשחיתויות בעבר הרחוק, סוף סוף יש פה מסגרת עירונית שפועלת באופן שוטף ועושה את המקסימום, בתנאים הנוכחיים, למען קידום ושיפור העיר", אומר אותו גורם. "חלק משיפור התנאים הוא מתן שירות ללקוחות, שהם תושבי העיר, וזה, במידה רבה, תלוי בטיב כוח העבודה שלנו, במשרד ובשטח, ולכן נוצר צורך לפקח מקרוב על עובדים, גם על מנת שיבינו שיש מי ששומר עליהם. העירייה צועדת בכיוון טוב וחשוב שזה יימשך, ופיקוח הדוק על עובדים הוא חלק מהאמצעים להשגת המטרה".

 

בעשור האחרון, גם בתקופת כהונתן של הוועדות הקרואה והממונה מטעם משרד הפנים בעיר, נוהלו מעקבים אחרי עובדים, שבעקבותיהם נענשו עובדים שהוכח מעבר לכל ספק כי סרחו.

 

אמצעי הענישה שננקטו בעבר היו ברמות שונות, החל מנזיפות ועד לפיטורים, והכל בהתאם לחומרת המעשה שביצע העובד.

 

לדברי רביבו, אחת הסיבות שבעירייה החליטו דווקא עכשיו לנקוט במהלך החריג, היא שקברניטי העיר סבורים כי בתנאים הנוכחיים שבהם מועסקים עובדי העירייה, הם לא נדרשים להשלמות הכנסה, כפי שהיה בעבר.

 

לפני מינויה של מועצת העיר הנוכחית, סבלה הרשות מקשיים רבים, כלכליים בעיקר, ועובדים רבים נאלצו לבצע השלמות הכנסה על מנת לפרנס בכבוד את משפחותיהם. השלמות אלה באו, במקרים רבים, על חשבון שעות העבודה של העירייה, ובלא מעט מקרים במהלך העבודה עצמה, תופעה מוכרת ברשויות מקומיות ברחבי הארץ.

 

מישהו מסתכל עליכם (צילום: אבי מועלם)
מישהו מסתכל עליכם (צילום: אבי מועלם)

 

"כיום עובדי העירייה מתוגמלים היטב, תנאי עבודתם מעולים, התנאים הסוציאליים, לרבות הקרנות והקופות, משולמים בזמן, ולכן מצופה מכל עובד לגלות אחריות ולהימנע מכל היעדרות במהלך יום העבודה", אומר רביבו. "אין כל סיבה שיקרו מקרים חריגים שבהם עובדים ימעלו בתפקידם".

 

עובדי עירייה מספרים, כי רוב העובדים לא נבהלו כאשר שמעו כי הנהלת העיר הפעילה חברת חקירות, ואף ייתכן והושתלו ביניהם חוקרים מטעם החברה.

 

"מי שיש לו ממה לחשוש צריך לחשוש, ומי שעושה את העבודה כמו שצריך יכול להיות רגוע", אומר אחד העובדים. "כמו בכל מערכת גדולה, יש כאלה שעושים שטויות, וטוב בשביל המערכת, וגם בשביל החברים שלהם, העמיתים לעבודה, שיתפסו אותו למען יראו וייראו. לכן אני חושב שמהלך כזה הוא חשוב וראוי".

 

"אם יש אנשים שעושים שטויות, ויש כאלה, אז מוטב שיתפסו אותם ושכולם יידעו מזה", אומר עובד אחר, בעל ותק של למעלה מעשור כעובד באגפים שונים

בעירייה.

"העיר לא גדולה, אבל יש המון אגפים ומחלקות, ויש עובדי עירייה שיושבים במקומות שבכלל אין עליהם השגחה במשך היום, והם יכולים בעיקרון לעשות מה שבראש שלהם. מצד שני, צריך להיות ממש מטומטם כדי לעשות שטויות, במיוחד בתקופה הזאת, שהכל מצולם ומתועד וכל אזרח יכול לצלם בנייד שלו ולשלוח תלונה. בגלל זה אין שום סיבה לעשות תרגילים, ואם מישהו כבר נתפס אז שייענש כמו שצריך ושהתופעה הזאת תיגמר, כדי שלא ייצא לנו שם רע".

 

רביבו מבטיח, כי המעקבים שהחלו לבצע בעירייה אחרי עובדים לא ייפסקו בקרוב, וכי מדיניות השמירה על טוהר המידות תימשך גם בעתיד.

"חשוב מאוד לציין את זה, ושהעובדים יבינו שעניין בדיקת העובדים הוא לא בבחינת 'זבנג וגמרנו'", מדגיש רביבו. "נמשיך לנקוט בצעדים כאלה כל עוד אנחנו כאן, ונשלב ביקורות תקופתיות, ואת זה כולם צריכים להפנים".

 

מעיריית לוד נמסר: "בארגון כמו עיריית לוד, המשרת קודם כל את תושבי העיר, הציפיות מעובדי העירייה ברורות. מצופה מכל העובדים, ובכל הדרגים, להקפיד על נוכחות בעבודה בשעות העבודה, כחלק מתרבות ארגונית ראויה המעבירה מסר ברור של כבוד והערכה בראש ובראשונה לתושבי העיר, לעירייה ולעובדים עצמם.

 

"המטרה בסופו של דבר, היא ייעול ושיפור השירות עבור תושבי העיר כקהל יעד עיקרי בעבודת העירייה. מנכ"ל העירייה חידד את הנהלים בנושא בכל המפגשים עם עובדי העירייה, והובהר כי יתוגברו האכיפה והבקרה על נוכחות עובדים בעבודה וכי כל יציאה ממקום העבודה שלא על פי הנהלים, מהווה הפרת משמעת שתחייב את הנהלת העירייה לנקוט בצעדי משמעת כנגד העובד. צעדים אלה, שהחלו בחודשים האחרונים, לראשונה בקדנציה הנוכחית, ננקטו גם בעבר בכל שלוש הקדנציות הקודמות. עובדים שסרחו נענשו, תלוי בחומרת הממצאים, החל מנזיפה, השעיה ועד לפיטורים".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות