כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מגורים בנפרד

אילוסטרציה צילום: shutterstock
אילוסטרציה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

נשלחו לחצי שנת פרידה כדי לחשוב על נישואיהם

בתיק גירושים שמנהלים מזה כשנה בני זוג תושבי אזור הצפון הורו דייני בית הדין הרבני לעזוב את הדירה המשותפת למשך חצי שנה, שאחריה יחליטו בני הזוג אם הם מתגרשים או מנסים לשקם את יחסיהם

ליאור פרי 
פורסם: 20.11.16, 08:12

"על הצדדים להיפרד במגוריהם למשך שישה חודשים ואנו סבורים כי הפירוד יועיל לצדדים לחשוב ולהפנים את הזוגיות שביניהם ולגבש לעצמם את דרכם הלאה". כך קבעו דייני בית הדין הרבני בתיק גירושים שמנהלים זה כשנה בני זוג תושבי הצפון. בכך נענו הדיינים לבקשת האישה, והורו לבעל לעזוב את מקום המגורים ולגלות בכך רגישות והבנה לצרכיה.

 

בית הדין הרבני קיבל בהחלטה תקדימית את עמדת האישה וקבע כי "פירוד לתקופה של שישה חודשים עלול אמנם מצד אחד להוביל את הצדדים למסקנה כי

אפסו הסיכויים לשלום בית ביניהם, אך מאידך גיסא ייתכן שיוביל את הצדדים הנשואים זה עשר שנים לכלל מסקנה כי הריחוק אינו מועיל להם ואף יקרב ביניהם, כמנהג שני ידידים הרחוקים זה מזה".

 

לדברי עו"ד גיא אופיר, שייצג את האישה: "בית הדין הרבני החליט ליישם בהחלטתו את ההלכה שמחייבת את הבעל לספק לאשתו מדור שקט ושליו. מדור אשר קשה לדור בו, מדור עם הפרעות, אינו מדור. האישה זכאית למדור שקט ושליו שבו תוכל לחיות את חייה ללא הפרעה, וכאשר הבעל מהווה גורם מפריע הרי שזוהי פגיעה בזכות המדור שלה".

 

לבני הזוג ארבעה ילדים וכעת נותר להמתין לסיום ששת חודשי הניסיון של הפרידה ולשמיעת החלטתם בסיום תקופת פסק הזמן ביניהם, אם פניהם לשיקום מערכת היחסים או לגירושים.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות