כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
חוויית ההתנדבות

אילוסטרציה צילום: shutterstock
אילוסטרציה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

בנשר דוחים את השירות בשנה ומתנדבים בקהילה

בתיכון מקיף נשר נערך לאחרונה יום חשיפה שמטרתו לעודד את התלמידים לשנת שירות - דחיית הגיוס לצה"ל בשנה למען שנת התנדבות בקהילה באחת ממגוון המסגרות הקיימות

טלי ליבמן 
פורסם: 15.11.16, 06:58

מדי שנה כ-3,000 בני נוער מרחבי הארץ בוחרים לדחות את גיוסם בשנה כדי להשתתף בשנת שירות או במכינה קדם צבאית. בשנה זו בני הנוער בוחרים להתנדב בקהילה ובמסגרות שונות ברחבי הארץ ולחיות בקומונה באזור שבו מתקיימת שנת השירות או המכינה עם בני נוער בגילם. כך הם מכירים את הארץ, באמצעות

למידה וטיולים באזורים שונים.

 

ביום שישי שעבר התקיים בתיכון מקיף נשר יום חשיפה לכיתות י"א וי"ב בנושא שנת השירות. בתחילת היום כונסו כל התלמידים להרצאה של בוגרת בית הספר שיר חנוכה, יוצאת מכינה קדם צבאית בעצמה, ושמעו ממנה ומעשרה בוגרים נוספים של בית הספר - לידור אוסמו, רחל אבטה, עמית שחר, שרונה לוין, עומר וקנין, שרי בן חמו, דניאל מאור, אלון באום, אופק דנינו ויובל אריאל - על חוויותיהם בשנת השירות או במכינה שבה פעלו.

 

לאחר מכן ביקרו בכיתות י"ב נציגים משנות שירות וממכינות קדם צבאיות שונות, והציגו לתלמידים את מגוון האפשרויות השונות שעומדות בפניהם. השתתפו ביום זה נציגים שפועלים בין השאר במסגרת החברה למתנ"סים, אחריי, שנת שירות בחו"ל של הסוכנות היהודית, ש"ש של השומר החדש ומכינת חביבה רייך. בזמן ההפסקה עברו התלמידים בין הדוכנים השונים שהקימו הנציגים של ש"ש והמכינות השונות, שאלו שאלות ונרשמו למקומות שעיניינו אותם.

 

מנהלת החטיבה העליונה בקרית החינוך רבין בנשר, לאה אופיר: "החלטנו לקדם את הנושא בקרב בני הנוער בעיר מתוך אמונה שבשנה זו, בין התיכון לצבא, עוברים הנערים והנערות תהליכים רבים של למידה עצמית, התבגרות ומוכנות לשירות משמעותי בצבא, דבר המשפיע על עיצוב עולמם והפיכתם לאזרחים מעורבים ואחראים יותר, שיובילו את המדינה באמצעות הכלים הרבים שירכשו בשנה זו והודות לנתינה ולתרומה לקהילה שהעצימה אותם".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות