כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
בית ספר מושך

שכונות שבתחומן בתי ספר הידועים כאיכותיים נחשבות אטרקטיביות צילום: חורחה נובומינסקי
שכונות שבתחומן בתי ספר הידועים כאיכותיים נחשבות אטרקטיביות צילום: חורחה נובומינסקי
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

רמת החינוך בשוהם מושכת זוגות צעירים

הקרבה לבתי ספר איכותיים הפכה לגורם הדומיננטי בהחלטה היכן לגור עבור זוגות צעירים. כך למשל, חלק גדול מרוכשי הדירות בשוהם עשו זאת בשל רמת החינוך הגבוהה ביישוב

רותי בוסידן 
פורסם: 09.11.16, 08:22

מוסדות החינוך בשוהם הם אחד הגורמים בעלי השפעה רבה בתהליך רכישת דירה בישוב. במחקרים חדשים נמצא כי במידה שכל שאר הפרמטרים שווים או דומים, מחירם של דירות הנמצאות באזורי רישום של בתי ספר איכותיים גבוה ממחיר דירות דומות, המשויכות לבתי ספר פחות איכותיים.

 

 

שוהם. דירת 5 חדרים הנמצאת בסמוך לתיכון עולה כ־2.8 מיליון שקל (צילום: חורחה נובומינסקי)
שוהם. דירת 5 חדרים הנמצאת בסמוך לתיכון עולה כ־2.8 מיליון שקל (צילום: חורחה נובומינסקי)

 

על פי בדיקה שערכה חברת 'סביבות מגורים', חלק גדול מרוכשי הדירות בשוהם עשו זאת בשל רמת החינוך ביישוב. לדברי אלון גרינברג, מתכנן ערים ומנכ"ל 'סביבות מגורים', "שוהם היא מהיישובים המובילים בארץ בהישגים הפדגוגיים, הרבה בזכות תיכון שוהם שבו שיעור הזכאות לבגרות עומד על 94 אחוז".

 

לדברי רוני כהן, מנכ"ל חברת 'אלדר שיווק נדל"ן', "אם בעבר הקרבה לעבודה היה הגורם הדומיננטי בהחלטה על מקום המגורים, בשנים האחרונות, ככל שהתשתיות התחבורתיות משתכללות, החינוך הופך לפרמטר חשוב יותר. קרבה לבית ספר טוב בהחלט מביאה לביקושים גדולים יותר. במקרים רבים אנו רואים ששכונה ממותגת כשכונה טובה בזכות בית הספר שמשך אליו רוכשים ברמה סוציו־אקונומית גבוהה".

 

מבדיקה שערכה 'אלדר שיווק' בקרב 600 רוכשי דירות בגילאי 40-30 במחצית הראשונה של השנה עולה כי 32 אחוז בחרו את דירתם על פי מערכת החינוך, 28 אחוז על פי מקום עבודה, 16 אחוז בשל קרבה לבני משפחה. פרמטרים כמו

לפארק, צירי תחבורה או מרכזי מסחר ובילוי נדחקו לתחתית סדר העדיפויות.

 

שכונות שבתחומן בתי ספר הידועים כאיכותיים נחשבות אטרקטיביות יותר בקרב משפחות עם ילדים, וזוכות לביקושים גבוהים יותר. בתי ספר טובים מספקים יציבות וגיבוש קהילתי, תורמים למיצובה ותדמיתה של שכונת המגורים, ולכן גם גורמים לעליית ערך הדירות בסביבה - הן באופן ישיר והן באופן עקיף.

 

דירת 5 חדרים בשכונת הכרמים הנמצאת בסמוך לתיכון עולה כ־2.8 מיליון שקלים. "שוהם מהווה סמל סטטוס, ובשל מחירי הדיור הגבוהים יחסית היא מושכת בעיקר משפרי דיור", אומר גרינברג. "היא מאופיינת במגורי איכות, אוכלוסייה חזקה (רמה חברתית-כלכלית 8) ומיקום מרכזי ונגיש בלב המדינה. עתודות הקרקע בשוהם אוזלות במהירות ועל אחת האחרונות שבהן נבנית היום בצפון היישוב שכונת כרמים, שתכלול כ־700 יחידות דיור במבני מגורים נמוכים יחסית (לרוב 5-3 קומות), בהתאם לצביונה הכפרי והירוק של שוהם. במרכז שכונת כרמים יוקם פארק בשטח של 24 דונם. דירות 5 חדרים חדשות בשכונת כרמים נמכרות בכ־2.8 מיליון שקלים בממוצע".

 

לדוגמה, קבוצת לוינשטיין מהקימה את פרויקט לוינשטין בשוהם הכולל 200 יח"ד בתמהיל רחב הכולל גם דירות בנות 3 חדרים, דירות 4 ו־5 חדרים ודירות גן הכוללות מרתף של 50 מ"ר. דירה חדשה בשכונת כרמים, 3 חדרים, בשטח של 80 מ"ר, נמכרה ב־1.825 מיליון שקלים.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות