כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
חינוך בראש

צבי גוב ארי. הצלחה חינוכית צילום: אבי רוקח
צבי גוב ארי. הצלחה חינוכית צילום: אבי רוקח
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

ראש עיריית יבנה רשם הצלחה בתחום החינוך, פחות בתעשייה

צבי גוב ארי מכהן בראשות עיריית יבנה מזה 18 שנה, וכמו שזה נראה עשוי לחזור בו מהבטחתו ולרוץ שוב גם בעוד שנתיים. בקדנציה הנוכחית שלו נתקל לראשונה במלחמות שבת בעיר. שלוש שנים לבחירות המקומיות, סיכום ביניים

שי לוי 
פורסם: 08.11.16, 07:26

18 שנים חלפו מאז נבחר לראשונה צבי גוב ארי לראשות עיריית יבנה. בחינת הבטחותיו לאורך השנים מצביעה על שלושה נושאים מהותיים מבחינתו: חינוך, בנייה ותעשייה. בשני הנושאים הראשונים הוא רשם הצלחה, אך לגבי הנושא השלישי, הבאה של מפעלים ליבנה, המטרה טרם הושגה. יחד עם זאת, מאז הבחירות האחרונות, לפני שלוש שנים, הודיעו מספר חברות על כוונתן לעבור לאזורי התעשייה של יבנה, הקיים והעתידי.

 

עוד בדרום:

 

לפני שלוש שנים, מיד אחרי הבחירות, אמר גוב ארי (78) בריאיון שזו הייתה מערכת הבחירות האחרונה שלו. לאחרונה התברר שהוא שינה את דעתו וכבר יותר מרומז שבכוונתו לרוץ גם לקדנציה הבאה, בעוד שנתיים. אם זה יקרה והוא יזכה, גוב ארי יוכל ליישם בניית ענק נוספת בעיר, אחרי חתימה על הסכם גג לבניית אלפי יחידות דיור. לדבריו, זאת הסיבה שבגללה ברצונו לרוץ שוב.

 

צבי גוב ארי - ירוץ לקדנציה נוספת? (צילום: אבי רוקח)
צבי גוב ארי - ירוץ לקדנציה נוספת? (צילום: אבי רוקח)

 

גוב ארי מתגאה בבנייה בעיר, בדגש על הבנייה הירוקה. את חותמו הראשון בעיר הטביע עוד לפני שנבחר, כשיזם את פרויקט השיכון הצבאי, שבמסגרתו

עברו לעיר 304 משפחות נבחרות שהוא אישר באופן אישי. הוא היה הרוח החיה מאחורי הפרויקט, אחרי שכיהן כשגריר ישראל בדרום אפריקה והשתחרר מחיל האוויר בדרגת תת־אלוף.

 

כמו במערכת הבחירות האחרונה גם בקודמות הוא טען שהגדלת העיר היא "מהלך אסטרטגי" להבאת יזמים שיביאו איתם את מקומות הבילוי. לדבריו, בקדנציה הראשונה הוא ניסה להביא מספר יזמים כאלה, "אבל הם לא רצו". כיום ידוע על עשרות יזמים שהביעו עניין ביבנה. חלקם כבר עובדים אחרי שסיימו לבנות מרכז מסחרי ראשון ועוד שניים בדרך. הם הסכימו להגיע אחרי שבתקופת גוב ארי נבנו לא פחות מ־4,500 יחידות דיור בשכונה הירוקה הראשונה בישראל, שמשכה אוכלוסייה רבה מאזור המרכז.

 

לצד זה נבנו עוד מאות יחידות דיור בעיר עצמה, ולאחרונה נחתם הסכם גג לבניית 12.7 אלף יחידות דיור חדשות. בנוסף, ולמרות שמדובר במספר קטן, יבנה היא העיר היחידה בישראל שארגנה דיור מוזל לזוגות צעירים תושבי העיר: לפני כשנה-שנתיים שווקו 61 יחידות דיור עם הנחה מיוחדת של כ־200 אלף שקל לדירה.

 

בתקופת גוב ארי נבנו גם היכל התרבות, הספרייה העירונית, כיכרות וגנים ציבוריים. בקדנציה הזו הוא חנך את האמפיתאטרון בתל יבנה עם 4,000 מקומות ישיבה.

 

תחום החינוך נחשב ליהלום שבכתר של גוב ארי. יבנה של שנות ה־80 הייתה עיר קטנה עם נתוני בגרויות בינוניים: בין 60% זכאים לתעודת בגרות בשנים המוקדמות ל־70%. כבר בהתחלה גוב ארי הפנה את עיקר תקציב העירייה - בחלק מהשנים שליש מהתקציב - לחינוך. הדבר הקפיץ את יבנה לצמרת הטבלה עם 91% זכאות, נתון שהעיר נעה סביבו מאז. בקדנציה האחרונה חנך גוב ארי 42 גני ילדים ושלושה בתי ספר יסודיים.

 

מה שיכול להעיב על הקדנציה הנוכחית של גוב ארי הוא זה שלראשונה פרץ בעיר מאבק על רקע דתי. לאחר שהוחלט לפתוח את מרכז רוגובין החדש בשבת, ולמרות שסקרים הראו שרוב תושבי העיר בעד פתיחת המקום בשבת, החלו הפגנות של חרדים בהנהגתו של רב העיר דוד אבוחצירא. הסיפור החמיר אחרי שגלידריית "גולדה" פתחה את שעריה בשבת. הנושא הגיע עד לפתחו של בית המשפט, שאישר את המשך פתיחת הגלידרייה.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות