כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
סערה בעירייה

עיריית רמת גן צילום: תומי הרפז
עיריית רמת גן צילום: תומי הרפז
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

הטרדה מינית והכחשות: הסיפור שמטריד את עיריית רמת גן

עובדות התלוננו כי בכיר בעיריית רמת גן הטריד אותן מינית. נערך בירור בנושא והומלץ לשקול את המשך העסקתו והבכיר זומן לשימוע. הבכיר מצדו עתר לבית הדין האזורי לעבודה בבקשה שיוציא צו מניעה נגד פיטוריו. לטענתו, נתפר לו תיק על הטרדה מינית מכיוון שמנע העברות כספים בעירייה בניגוד למינהל התקין

איתי עמיקם 
פורסם: 31.10.16, 07:55

עובדות התלוננו כי בכיר בעיריית רמת גן הטריד אותן מינית. הבכיר מכחיש את הטענות ואף עתר לבית הדין האזורי לעבודה נגד הליך פיטוריו.

 

בעקבות התלונות נערך בירור באמצעות עו"ד סיגל פעיל. המתלוננות טענו כי הבכיר נוהג "להתבטא באופן בלתי נעים ובלתי נוח, בעל פה ובכתב, לרבות בשעות בלתי שגרתיות" וכן רומז לקיום מערכת יחסים אינטימית איתן. בין היתר נטען כי הבכיר הזמין עובדות לבילוי משותף ואף הגיע לביתה של אחת מהן בשעת לילה מאוחרת.

 

עוד באזור:

חני נחמיאס חושפת את סיפור חייה

צפו: טרקטור הרים כלי רכב והזיז אותו מהדרך ברמת גן

 

עיריית רמת גן. בית הדין לעבודה ידון בפרשה (צילום: תומי הרפז)
עיריית רמת גן. בית הדין לעבודה ידון בפרשה (צילום: תומי הרפז)

 

בסיכום הבירור נטען כי "הטענות של העובדות מגובות ברובן בתכתובות טקסט, אותן כתב הנילון עצמו". אחת העובדות אף טענה כי מרגע שהתלוננה החל הבכיר להתנכל לה, "בין היתר בדרך של מידור והקשחת עורף".

 

הבכיר מצדו הכחיש התבטאויות חריגות ואף את הטענה כי הזמין את עצמו לביתה של עובדת כלשהי.

 

בסיכום בדיקתה כתבה עו"ד פעיל: "מבירור העניין עולה תמונה חמורה, מן הפן של בכירות הנילון ושל פער העמדות והדרג וגם הגיל בינו לבין העובדות... המדובר בהתבטאויות חמורות ביותר, שיטתיות, בהן הנילון חרג בעליל מגדרי המינהל התקין". פעיל הוסיפה כי "העובדה כי הנילון מכחיש בכל תוקף קיומן של הודעות ששלח ומסרב להודות בקיומן ולקחת אחריות על מעשיו איננה מקלה על המצב".

 

בסיכום הבירור נכתב כי התבטאויותיו של הבכיר הן הטרדה מינית, ועו"ד פעיל המליצה "לשקול את אפשרות סיום העסקתו של הנילון בתפקידו הבכיר בעירייה". בעקבות הליך הבירור זומן הבכיר לשימוע.

 

הבכיר טוען לעומת זאת כי העובדה שעו"ד פעיל מייצגת את ראש העירייה ישראל זינגר ואת העירייה בהליכים משפטיים מעמידה אותה בניגוד עניינים.

בבקשה שהגיש לבית הדין האזורי לעבודה, באמצעות עו"ד נעמי לנדאו ואורן גרוס, הוא דורש להקפיא את הליך השימוע לפני פיטורים. הבכיר טוען כי הצטברו בידיו "ראיות למכביר המעידות על ניסיונות להטיית מכרזים שבהם מעורבים גורמים בכירים בעירייה". לטענתו, פנה עם המידע למנכ"ל העירייה ולעומד בראשה ישראל זינגר. "להפתעתו", הוא טוען, "במקום לפעול באופן נחרץ, ראש העירייה דרש מהמבקש לקבל חוות דעת מיועץ משפטי חיצוני ולסגור את העניין בצורה 'שקטה'".

 

הבכיר טוען כי היה ברור לו שחשיפת מידע זה תוביל לניסיונות לסכל את מינויו. לדבריו, לא הופתע מכך שימים אחדים בלבד לפני המכרז ניסו למנוע את זכייתו בו.

 

לטענתו, העירייה "תפרה לו תיק" על הטרדה מינית, "במטרה לסלקו מעבודתו בעירייה, וזאת בשל עמידתו האיתנה ודרישתו לפעול בטוהר מידות ומינהל תקין... הרצון לפטר את המבקש נובע משיקולים פוליטיים גרידא, הנובעים מתוך רצון של בכירים בעירייה וראש העירייה, לסיים את העסקתו של המבקש, אשר עצר ומנע העברות כספים בניגוד לטוהר מידות ומנהל תקין".

 

בבקשה נטען כי "משסוכל הניסיון הראשון למנוע את בחירת המבקש במכרז, פנו לנשק יום הדין! תלונות שווא על הטרדה מינית".

 

עו"ד אורן גרוס, המייצג את הבכיר, מסר: "מדובר בתלונה מפוברקת שנועדה להדיח את הבכיר מתפקידו בעירייה, לאחר שמיד עם תחילת עבודתו חשף שחיתויות בעירייה, ניסיונות להטיית מכרזים ובזבוז כספי ציבור בניגוד למינהל תקין וללא האישורים הנדרשים".

 

מעיריית רמת גן נמסר: "כנגד הבכיר הוגשו תלונות בגין הטרדה מינית מצד כמה עובדות, והן נבחנו באופן יסודי ובמלוא הרגישות הנדרשת ומונה גורם משפטי חיצוני בעל מומחיות בנושא לביצוע הבדיקה. רק לאחר הגשת התלונות 'נזכר' הבכיר לטעון כי התנהלותה של העירייה ובכיריה 'אינה ראויה', דבר שמעולם לא אמר קודם לכן, למרות תפקידו הבכיר. בשל חומרת התלונות כנגדו ובגלל הממצאים והמסקנות של הבדיקה זומן הבכיר לשימוע בטרם יוחלט על המשך עבודתו בעירייה. במקום להתייצב לשימוע ולהתמודד עם אשר מיוחס לו, וככל הנראה במאמצים אחרונים למנוע את ההליך המתבקש שהעירייה מקיימת נגדו, הגיש בקשה לבית הדין לעבודה בטענה כאילו הוא שהופך לקורבן.

 

"כל הניסיונות לפגוע בהתנהלותה התקינה של העירייה, ובכלל זה במדיניות העירייה המגלה אפס סובלנות לכל חשש לביצוע מעשה של הטרדה מינית, בייחוד מצד גורם בכיר בעירייה, באמצעות השמצות כאלה ואחרות, דינן להידחות בשאט נפש".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה    לפורוםלפורום


 

 
לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות    לקריאת כל התגובות ברצף
נא להמתין לטעינת התגובות

קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות