כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
חברה אחרת

אילוסטרציה צילום: shutterstock
אילוסטרציה צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

מכללת אורנים: הסתיים המחזור הראשון של בית המדרש לרבנות

המסלול, המשותף למדרשה במכללת אורנים בקרית טבעון ולמכון הרטמן בירושלים, מכשיר מנהיגים קהילתיים המדברים בשפה יהודית רלוונטית ומטיפים לחברה שבה, למרות ההבדלים, ישנה מחויבות הדדית

חדיד רשי 
פורסם: 26.10.16, 06:49

הסתיים המחזור הראשון של בית המדרש לרבנות ישראלית, המשותף למדרשה במכללת אורנים בקרית טבעון ולמכון הרטמן בירושלים. בית המדרש שהוקם לפני שנתיים נועד לקדם יהדות ישראלית והוא פונה לכל הזרמים בעם היהודי - אורתודוקסים, רפורמים, קונסרבטיבים ואף חילונים.

 

17 בוגרי המחזור הראשון הגיעו מכל קצות הקשת החברתית, המגדרית והדתית, וכולם - דתיים וחילונים - הוכשרו להיות מנהיגים בקהילותיהם, כאלה

המדברים בשפה יהודית רלוונטית ומטיפים לחברה אחת שבה, למרות ההבדלים, ישנה מחויבות הדדית.

 

הרבנים הישראלים ינחו את הקהילות שבהן יפעלו כיצד לממש חיים יהודיים ערכיים, מלאים ומשמעותיים, יפעלו ללכד את הקהילה ויחנכו לקבלה והערכה של הגיוון והשונות. הם יחנכו להעמיק בלימוד תורה, ייתנו מקום של כבוד למסורת, יובילו למעשי חסד ויקדמו עקרונות של צדק בקהילותיהם ובחברה הישראלית בכללה.

 

מאורנים נמסר: "בישראל נוצרה היום זהות יהודית ארצישראלית חדשה-ישנה המשקפת את הזרמים ואת הזהויות הדתיות, המסורתיות והחילוניות, וחזון בית המדרש לרבנות ישראלית הוא בניית מנהיגות יהודית חדשה לציבור הרחב הזה. רבנות זו מכבדת כל אדם באשר הוא ורואה את מדינת ישראל כחלק בלתי נפרד מקהילת העמים וכמי שמחויבת בכבודם ובזכויותיהם של אחרים".

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות