כתבות|בעלי מקצוע
  פורטל מקומי מקבוצת ידיעות אחרונות- חדשות, פנאי ובידור - mynet
 
 
מדוושים

לשימוש מקומונים בלבד! אילוסמיינט שביל אופניים צילום: shutterstock
לשימוש מקומונים בלבד! אילוסמיינט שביל אופניים צילום: shutterstock
 
לדוגמא:הובלות, איטום
לדוגמא:תל אביב, חיפה
 
 
 
 
 

האם מודיעין היא מלכת שבילי האופניים? 40 ק"מ כבר אושרו

מערך שבילי האופניים במודיעין מתרחב עם שביל חדש שיקום בין שדרות המכבים לדרך יאיר פרג. שבילים נוספים עתידים להיסלל לאורך הצירים המרכזיים של השכונות החדשות ציפורים ונופים. נקודת המפגש של כל השבילים היא בכיכר התחבורה

רותי בוסידן 
פורסם: 19.10.16, 08:13

מועצת עיריית מודיעין אישרה תקציב להקמת שביל אופניים בשדרות המכבים, שייחבר בין מכבים לדרך יאיר פרג. בימים אלה נמצא שביל האופניים בשלבי תכנון אחרונים, כאשר בעירייה מעריכים כי בחודשים הקרובים יחלו עבודות הביצוע. השביל ייבנה בחלקה הצפוני של השדרה ורוחבו יהיה שלושה מטרים, כך שיעברו בו גם רוכבי אופניים וגם הולכי רגל.

 

 

תוכנית האב לתנועת האופניים יוצרת מערך שלם וקישור בין השכונות השונות לפארקים ולשטחים הפתוחים והיערות. השבילים מיועדים לסוגי רכיבה שונים: תנועה ברמה השכונתית, הבין שכונתית והעירונית לצד מעבר לאזורי התעסוקה והמלאכה ולשטחים הפתוחים כפעילות פנאי, נופש וספורט. על פי תוכנית האב, העירייה ביצעה ותבצע את השבילים כשנקודת המפגש של כולם כיכר התחבורה.

 

אילוסטרציה (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה (צילום: shutterstock)

 

שביל אופניים זה מצטרף לשבילים נוספים שקיימים ברחבי העיר, שאורכם המצטבר הוא כ־40 ק"מ. נכון להיום ישנם שבילי אופניים בחלקה הצפוני של שכונת

הכרמים, מרחוב ניסן דרך עמק חרוד עד למפגש עם עמק האלה, בין כיכר התחבורה לצומת המחבר בין שדרות החשמונאים לכביש 431, בעמק החולה משדרות יאיר פרג ועד לכיכר התחבורה, ובעמק זבולון, מכיכר התחבורה לרחוב פז ומשם ליהודה המכבי עד למפגש עם כביש 431.

 

כמו כן, בכביש 431 יש שביל אופניים עד לתחנת הרכבת "פאתי מודיעין", וישנם שבילי אופניים גם בשדרות החשמונאים מהכניסה לעיר עד לכיכר התחבורה ולמפגש עם שדרות יצחק רבין וכביש 431, בשדרות החשמונאים מצומת רבין עד לכיכר המחברת בין שדרות החשמונאים לכביש מספר 3 הארצי, על דרך המקבילה לכביש מספר ארבע הפנימי, המחבר בין הפארק הטכנולוגי למרכז עינב, ושביל נוסף עובר לאורכו של ואדי ענבה.

 

שבילים נוספים עתידים להיסלל, בין היתר, במסגרת הקמת השכונות החדשות ציפורים ונופים. שבילים אלה יהיו לאורך הצירים המרכזיים של השכונות, לרבות הצירים המובילים לבתי הספר. שביל אופניים נוסף אשר נמצא לקראת עבודות ביצוע, לאחר שהסתיימו עבודות התכנון, הוא שביל האופניים שיתחיל במפגש הרחובות זכריה הנביא ושדרות החשמונאים וימשיך בעמק האלה עד למגרש הכדורגל. אורכו של מסלול זה, הכולל גם מקטעים של מסלולי האופניים הקיימים בעמק האלה, יהיה כ־3.5 ק"מ.

 

שביל אופניים נוסף הנמצא לקראת ביצוע הוא לאורך שדרות יאיר פרג, שיקשר בין צומת מכבים רעות לשדרות מנחם בגין. אורכו של המסלול יהיה כשלושה ק"מ.

 

תגובה לכתבהתגובה לכתבה   הדפסההדפסה  שלחו כתבהשלחו כתבה   


 


קריות וצפון
חיפה
שרון
ירושלים
מרכז
שפלה
דרום
נגב וערבה
קיבוץ
נדל"ן
מפות
המקצוענים - הובלות
איזורים
דיוור אלקטרוני
כל הזכויות שמורות © ל-  -nc
 Application delivery by radware YIT - פיתוח אינטרנט ואפליקציות